Skocz do zawartości

GSX600F wyje pod obciążeniem jak polonez


rexonus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim suzuki GSX600F, mianowicie pod obciążeniem podczas przyspieszania słychać wycie, takie jak kiedyś było w polonezach 🙂  Dźwięk występuje na każdym biegu i jest zależny od prędkości , na luzie i na sprzęgle nie słychać. Dźwięk jest identyczny jak na tym filmiku, film nie jest mój ale dźwięk jest taki sam, proszę o odpowiedź czy ten typ tak ma czy coś się już kończy, Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzwięk raczej naturalny nie jest, a przyczyn może być parę. Choć na podstawie filmu trudno wyrokować. Stawiał bym na łożysko na zębatce zdawczej łańcucha, uszkodzone tak się właśnie może zachowywać. Będzie wyło pod obciążeniem.

37 minut temu, rexonus napisał:

 proszę o odpowiedź czy ten typ tak ma czy coś się już kończy,

 

 

To jest podpowiedz, nie odpowiedz 🙂

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bimbak napisał:

Przecież ten dźwięk na filmie to jakiś tracy plastik od wibracji albo od pędu powietrza.

Moim zdaniem słychać wycie typowe dla skrzyni. Te modele nie grzeszą kulturą pracy, ale tak raczej pracować nie powinien.

Zdejmij łańcuch, obróć ręką zębatką, czy chodzi bez zacięć, sprawdz luz poprzeczny. Może coś wyczujesz. Może ktoś kiedyś napiął za mocno łańcuch i łożysko dostało w dupę. Rozejrzyj się, czy ktoś w okolicy nie ma podobnego modelu, będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za odpowiedzi, no niestety nie są to za bardzo optymistyczne diagnozy, w przyszłym tygodniu  sprawdzę to łożysko na wałku zdawczym. Generalnie poza tym wyciem nie ma problemów z wrzucaniem biegów itp, pocieszałem się przez chwilę że ten typ tak ma 🙂 pamietam z dawnych lat polonezem z takim wyciem jeździłem i niczym to nie skutkowało poza dyskomfortem akustycznym 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rexonus napisał:

Dziękuję koledzy za odpowiedzi, no niestety nie są to za bardzo optymistyczne diagnozy, w przyszłym tygodniu  sprawdzę to łożysko na wałku zdawczym. Generalnie poza tym wyciem nie ma problemów z wrzucaniem biegów itp, pocieszałem się przez chwilę że ten typ tak ma 🙂 pamietam z dawnych lat polonezem z takim wyciem jeździłem i niczym to nie skutkowało poza dyskomfortem akustycznym 🙂 

W polonezie wył most, już po  czterdziestu tysiącach nalotu, albo i wcześniej, urok taki był tego auta, bo luzu międzyzębnego dostawał, i fakt, że wył do usranej. W suzuki też może wyć do usranej, albo i nie, tego nie wiem. A wymiana łożyska za prosta nie jest. Jak się posypie do końca(jeśli to łożysko, rzecz jasna), narobi trochę bałaganu w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bimbak napisał:

Jeśli to wyje łożysko to już się ... usrało. Trochę roboty będzie więc wpierw upewnij się że wycie pochodzi ze skrzyni.

W sumie racja, to uszkodzenie innego rodzaju niż w poldku. Raczej szybciej się wysra do końca, niż nam się wydaje.

A z ciekawości-długo już tak wyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę w garażu posiedzialem 😀 sprawdziłem to łożysko na wałku i całe szczęście jest ok, kręci się ładnie i nie ma luzu, ale przy okazji rozbierania Moto okazało się że łożyska w kole i szegolnie na zabieraku dokonały żywota ! I to tak definitywnie, że podczas wybijania całe się rozleciało, po wymianie łożysk uspokoiło sie, także można spokojnie łykać kilometry, kupiłem polskie łożyska na wymiar mam nadzieję że na jakis czas starczą 😀 dziękuję wszystkim za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...