Skocz do zawartości

Uszczelnianie silnika


KubaSchecter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w swoim motorku zauważyłem niewielki wyciek oleju z silnika. Na początku go zlekceważyłem, ale teraz plama zaczyna być coraz większa przy każdym parkowaniu 😞. Olej pojawia się na łączeniu dwóch pokryw silnika. Ze względu na słabą dostępność części i skomplikowany demontaż raczej średnio mi się uśmiecha wyjmowanie silnika z ramy i wymiana uszczelki. Czy jest jakiś łatwiejszy sposób jak takie coś uszczelnić i nie rozbierać połowy motocykla? Ewentualnie czy ktoś używał specyfików do uszczelniania silnika np. moto doktor itp? Chciałbym najpierw zapytać jak to się sprawdza, zanim wleję coś do silnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KubaSchecter napisał:

Witam

 Czy jest jakiś łatwiejszy sposób jak takie coś uszczelnić i nie rozbierać połowy motocykla?

Nie ma.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KubaSchecter napisał:

Witam

Ostatnio w swoim motorku zauważyłem niewielki wyciek oleju z silnika. Na początku go zlekceważyłem, ale teraz plama zaczyna być coraz większa przy każdym parkowaniu 😞. Olej pojawia się na łączeniu dwóch pokryw silnika. Ze względu na słabą dostępność części i skomplikowany demontaż raczej średnio mi się uśmiecha wyjmowanie silnika z ramy i wymiana uszczelki. Czy jest jakiś łatwiejszy sposób jak takie coś uszczelnić i nie rozbierać połowy motocykla? Ewentualnie czy ktoś używał specyfików do uszczelniania silnika np. moto doktor itp? Chciałbym najpierw zapytać jak to się sprawdza, zanim wleję coś do silnika.

Pozdrawiam

Chcesz iść najprostrzą drogą na tzw "skróty" i zastosować jakieś "gówno" typu Motodoktor???. Zastosuj,ale szukaj przy tym odrazu innego silnika. Jak jest wyciek,z twojego opisu wynika,że dość poważny,jak koledzy wcześniej pisali NIE MA innej możliwości jak wyciągnięcie silnika i wymienić nową uszczelkę jak należy,a stosowanie najprostrzych półśrodków szybko przyniesie za sobą marny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kapie z bocznej osłony silnika to wymiana uszczelki, jeżeli kapie z połówek silnika to zostaje wymiana uszczelki lub szczeliwa jeżeli uszczelka nie występuje. 

 

Jeżeli chodzi o metody podcierania dupy szkłem to: kładziesz motocykl na boku żeby w miejscu wycieku nie było oleju, dobrze odtłuszczasz i kładziesz jakieś dobre szczeliwo np DIRKO, jak się uda to będzie trzymało, a w zimie tak czy siak wymiana uszczelki. 

 

btw co to za motocykl i w który miejscu kapie? 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalanie silnika preparatem do uszczelniania silników to byłaby ostateczna ostateczność, do której raczej i tak bym się nie posunął. Po prostu byłem ciekawy czy ktoś miał z tym do czynienia. Jak na razie sprawdziłem wszystkie śruby trzymające pokrywy silnika razem i wytarłem do sucha tam gdzie się zbiera. Jedna była rzeczywiście lekko poluzowana, właśnie w miejscu wycieku. Poniżej 2 zdjęcia gdzie dokładnie się zbiera i (prawdopodobnie) wycieka olej.

 

silnik3.thumb.jpg.d2fd20b847b8f10a8168f5455dc312b0.jpgsilnik1.thumb.jpg.11c2c0b443b21d7a96aa3b25bc3a46e3.jpg

3 godziny temu, qpa napisał:

btw co to za motocykl

Jeśli już to motorek albo ,,piździk", a nie motocykl 🤣.

Kymco Hipster 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jest jeszcze jedna śruba, która scala dwie połówki silnika i to ona była luźna. Ponieważ była dość mocno schowana, na początku jej nie zauważyłem.

W dniu 30.08.2019 o 10:31, Limo napisał:

To że się tam zbiera nie znaczy że stamtąd wycieka.

I tak było jak kolega wyżej napisał. Śruba była powyżej wycieku, a olej sobie spływał i skraplał się w najniższym punkcie. Jak na razie jest okej i nic nie kapie. Miejmy nadzieję, że tak zostanie.

  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...