Skocz do zawartości

Motocykl kopci. Pacjent: Ktm adv 640 lc4 rok 98


Ryba3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio naszła mnie chcec na pojezdzenie moim motocyklem, kopiac go odpala od kopa, *trzeba przytrzymać gaz przy odpaleniu* na wolnych obrotach pracuje normalnie. Gdy tylko dodam gazu na luzie zaczyna kopcic, I zaczyna coś w nim brzeczec. Możliwe że to zawory? Proszę o pomoc. Dodam że po wyjęciu świecy po odpaleniu jest ona czarna zakopcona  A silnik jest nowy. 

 

Pacjent: Ktm adv 640 lc4 rok 98 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jeszua napisał:

nie jeździć, nie będzie kopcił  😛

 

 

czas do jutra lub kolejnej wizyty na fm

jsz

Nie jeżdżę, przy samym odpaleniu kopci i coś mi brzeczy więc nie będę jeździć:D 

Ktoś coś może? Jakieś pomysły? 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bogata mieszanka może być tylko przez gaźnik, Bo to przecież 4t więc wlewam czysta bezynke. Kopci na taki niebiesko/biały kolor ciężko to Ocenić. Na małych obrotach jest w porządku chodzi jak fabryczny Ale gdy tylko dodam gazu odrazu zaczyna kopcic (mogę dodać odrazu gazu po odpaleniu I nadal będzie kopcil)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że czeka Cie ponowna rozbiórka silnika i przeglądniecie wszystkiego bardzo dokładnie raz jeszcze. Dymi na siwo,czyli spala olej silnikowy,który znalazł jakąś drogę i dostaje się do komory spalania.Może,uszczelniacze,może pierścienie nie trzymają,ciężko stwierdzić nie widząc tego, Tak samo może masz peknięcie gdzieś w głowicy albo cylindrze , Silnik na stół i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed złożeniem widziałem cylinder był gładziutki. Pierścienie dopasowane do tłoka. Ten dźwięk jest bardzo charakterystyczny do obijania się metalu o cos. Dziwi mnie też to, Że na małych obrotach pracuje dobrze, A tylko dotknąć manetki niżej jest coraz gorzej. Nie chciałbym nagrywać tego dźwięku żeby jeszcze bardziej nie popsuć silnika. Ponowie pytanie, jakie są objawy uszkodzenia głowicy? 

Na tłoku jest czysto bo przecież nie pracował By gdyby jakąś część była na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...