Skocz do zawartości

Zbliżająca się kara za nieprzerejestrowanie w terminie


Rekomendowane odpowiedzi

no niestety nie jest ściema

redaktorzyna nie podał ale jak zwykle musiałem sprawdzić 😉

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1579/1?fbclid=IwAR3Z96dS5fpAwLcHslEROt-toxp5XSWOgoCMZmmlLnIgpXm55N-gn7RIGao

art.4.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2019 o 10:47, konrad1f napisał:

pokaż mi ten przepis o obowiązku przerejestrowania pojazdu zarejestrowanego w kraju!

kto ci każe jeździć z 50cioma umowami?

o jakim waleniu z ubezpieczeniem piszesz?

 

nie mogę się doszukać od czego ma zależeć wysokość kary bo widełki 200-1000zł są dość spore. czyżby od "widzimisie" urzędników?

Prosze: 
Art. 78. 2. Prawa o ruchu drogowym :Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Do tego przyklepią Ci Art. 97. Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Bo i z taką nadgorliwoscia również się spotkałem, a jeśli chodzi o ubezpieczenie to o swoim osobistym hujowym przypadku pisałem i wklejalem link do felietonu również wklejalem, zachęcam do lektury Panie kolego, że się się tak kolokwialnie wyrażę, konradzie1f 😉

Edytowane przez motorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie, że znalazłeś - to teraz przeczytaj

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znlazłem i pokazałem Ci a Ty nadal swoje, ja nie dyskutuje z faktami oczywistymi tym bardziej że sam osobiście miałem z takimi rzeczami doświadczenia , jeśli nie rozumiesz to nie jestem Ci w stanie tego jaśniej wytłumaczyć, przykro mi że nie rozumiesz spraw tak oczywistych...rozkładam dłonie w bezsilnośći 😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, motorek napisał:

znlazłem i pokazałem Ci a Ty nadal swoje, ja nie dyskutuje z faktami oczywistymi tym bardziej że sam osobiście miałem z takimi rzeczami doświadczenia , jeśli nie rozumiesz to nie jestem Ci w stanie tego jaśniej wytłumaczyć, przykro mi że nie rozumiesz spraw tak oczywistych...rozkładam dłonie w bezsilnośći 😟

dałeś sobie wlepić mandat za nieprzerejestrowanie? gratulacje 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konrad1f napisał:

dałeś sobie wlepić mandat za nieprzerejestrowanie? gratulacje 😄

gdzie napisałem że dostałem mandat? czytanie ze zrozumieniem boli....smutne to 

 

13 godzin temu, Cosmoo napisał:

Jak się rozkłada dłonie z bezsilności ?

jak czytam takie bzdury jak wyżej to własnie tak...

koledzy, grzecznie wkleiłem Wam artykuły z kodeksu, mysle że każdy normalny człowiek zrozumie co tam pisze, a jeśli ktoś nie wierzy i uważa że jest mądrzejszy i nadal wyśmiewa sprawy, przynajmniej dla mnie proste i oczywiste, to proponuje po wejściu przepisów zachować się tak jak do dej pory i czekać na rozwój wypadków, pośmiejemy się wtedy razem 

Edytowane przez motorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy normalny zrozumie - Ty jednak jak widać masz problemy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym ostatnio polega polemika na forum, przedstawiam jasne przykłady-dowody ale to ja nie rozumiem, ja mam problemy, no ja pier......... radze zrobić jakieś badania "kolego" bo jest żle 😂 naprawde gratuluje zrozumienia tematu i czytania ze zrozumieniem, życzę Ci żebyś zderzył sie z rzeczywistością , bo inaczej nic nie pojmiesz i żadne argumenty Cie nie przekonają,żegnam ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie przykłady-dowody przedstawiłeś? gdzie ta polemika? piszesz, że osobiście miałeś z takimi rzeczami do czynienia ale żadnego konkretu nie podałeś. sapiesz i strzelasz fochami ale do meritum się nie odnosisz.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

byłem w piątek w WK u mnie zarejestrować auto i przy okazji pytałem o ten przepis,babka poinformowała mnie że faktycznie od stycznia wchodzi w życie i że będą za to  ścigać dosyć mocno bo to kasa dla państwa niezła do wyjęcia jest,więc radziła żeby przerejestrowania do grudnia załatwiać bo potem machina pójdzie w ruch:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
56 minut temu, qpa napisał:

Jak to będzie, prawo nie działa wstecz więc sprzęty kupione przed 2020 będą dalej bez kar?

Wątpię. Obowiązek przerejestrowania istniał cały czas, ale nikt tego nie przestrzegał, bo nie było kar. Myślę, że w najlepszym razie kara sięgnie po miesiącu wejścia przepisu, czyli w lutym. W Urzędzie Komunikacji sami nie bardzo jeszcze wiedzą, jak to interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...