Skocz do zawartości

Nowe auto klasy budżetowej czy używka lepszej


przypadkowelitery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja znam. Potężny spadek wartości.

Kupiłem raz nowe auto w salonie i raczej więcej tego nie powtórzę. Lubię zmieniać samochody a sprzedawanie po kilku latach "salonówki" jest zupełnie nieopłacalna.

Dwa dni temu kupiłem Sprintera 316 od pierwszego właściciela, 2014rok, salon PL, bezwypadek, pięknie utrzymany za 56 netto. Mam fakturę zakupu w MB Polska za 139 tyś. :) Dziękuję...postoję.

 

 

I też tak uważam.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam. Potężny spadek wartości.

 

Z tym moge sie po czesci zgodzic. Tyle, ze warto by sprecyzowac, dlugo zamierzasz to Auto uzywac. Po 4 - 5 ciu latach nie jest juz tak tragicznie, pozniej im dluzej zezdzisz, tym mniejszy spadek.

 

Aaaaaaa, i jeszcze jedna rzecz, Czasy, gdzie kupowalo sie Auto za 100 000,- a sprzedawalo po 5 - ciu latach za 150 000 bezpowrotnie minely z upadkiem socjalizmu. Teraz sie traci i kazdy ma swoja osobista granice bolu.

 

Klod, samo stwierdzenie, ze opowiadam bajki, jakos na mnie wrazenia nie robi. To, ze Tyx jezdzisz Reno, no coz, musisz po prostu z tym zyc.

 

Ja nie mowie o PL a i DE i to co widze na codzien. Rozmawiam z diagnostami i mam rzetelne informacje, ktore nie musza sie pokrywac z Twoimi.

 

Tak jak napisalem w mojej 1,6 milionowej wiosce na nauce jazdy jezcza 4 japonce, jeden Duster i jezdzila jedna Reno. Reszta to VAG. i od czasu do czasu ze 4 Merole.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks... Cholera... To jakiś inny jestem... Może niepotrzebnie dbam o pojazdy i robię im serwisy?

Bo kur...de jedyne co mi się nie psuły to auta na F... Ani Fiaty, ani Peugeoty (przepraszam... FRANCUZY) ... Jak to? Wedle Twoich twierdzeń powinny gnić już we wspomnieniach... A część tych które zostały w miarę blisko jeździ...

Noż cholera...

 

I jak moja baba będzie teraz swojego parcha sprzedawać? Kto uwierzy, że 8 latek ma z 75 koła nabiegane ( ale nie więcej niż 78.. dawno nie patrzyłem na budziki) ? I kto uwierzy, że nie licząc serwisów nie był grzebany? Kurde dokumentacja z komputerów w salonach może nie styknąć.... Bo z rezem na tylnym błotniku jeździ z rok i rdzewieć nie chce... A garażu nie zna.... Popsuty, francuski szajs... Zamiast się pierrolić to jeździ... I po mieście (a każdy mechanior Ci powie, że nie ma nic gorszego dla dyliżansu niż non stop miasto)... Trasę to on widzi, jak na przegląd jeździ do Deszczna... A tak tylko Szczecin...

Edytowane przez Rura_

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks... Cholera... To jakiś inny jestem... Może niepotrzebnie dbam o pojazdy i robię im serwisy?

.. Jak to? Wedle Twoich twierdzeń powinny gnić już

 

Moze dlatego, ze service'ujesz to jakos to sie kupy trzyma ! :icon_mrgreen:

 

Wypowiadam sie na temat tego co widze- to zle ? To, ze komus moje spostrzezenia nie pasujado teori, no coz, siory, mi pewne teorie tez nie pasuja i po prostu musze z tym zyc.

 

W ciagu 8 lat 75 000 km, to to Auto wiecej stoi niz jezdzi. Nakrec 50 - 60 tysiecy rocznie a wtedy okaze sie jakie te auta sa dobre.

 

Inna bajka, ze sprawdz sobie co w Niemczech jezdzi na taryfach - przebiegi po 120 000 rocznie i francuzow jezduzi jak na lekarstwo - dlaczego ?

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Niemcy wspierają swoją gospodarkę? Za mądre dla Ciebie ale to może być powód. ;)

 

 

Poproszę o miłą wymianę argumentów bez zbędnych epitetów...inteligentni ludzie tu rozmawiają ;) .
Monter.

Edytowane przez _Monter_

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie to jak najdłużej, raczej nie zmieniam aut. Gdyby to było tipo to leasing lub poleasingowe (wtedy niższa cena). Głównie zależy m na względnej bezawaryjności (wiem, trzeba ryzyko przy używanym) i taniej eksploatacji.

Mój nadworny mechanik kupił Fiata. Sam robi w serwisie grupy VW i niczego współczesnego z ich oferty nie chciałby nawet palcem dotknąć.

Fiat to Fiat, ma swoje drobne bolączki ale części nie są drogie. Poza psującymi się pierdółkami Fiaty mają jednak pancerne długodystansowe silniki. Jakość wykończenia tego Tipo na prawdę o żadną pomstę do nieba nie woła. Decydującym argumentem był dla niego głównie silnik. Zwykłe 1.4 16V 95KM. Nie za mały, nie wysilony i bez żadnych wynalazków typu turbo. Po prostu stara sprawdzona prosta konstrukcja. Samochód jest całkiem ładny i ma potężny bagażnik.

Tyle że jak podjedziesz na wiejską dyskotekę, to lafiryndy klamek Ci nie będą gryzły :wink:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nadworny mechanik kupił Fiata. Sam robi w serwisie grupy VW i niczego współczesnego z ich oferty nie chciałby nawet palcem dotknąć.

 

Uwielbiam takie argumenty. Zrobiłbyś żonie wracającej z pracy w Macu hamburgera na kolację?

 

We fiatach najbardziej przeszkadzają mi różne niedoróbki, błędy konstrukcyjne i irytujące pierdoły.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeS ...... jak wiesz, Ja jeżdże Renault ale są też inne marki w Rodzinie, Audi, Prosiaki i BMW ....... no i sorry ale mniej problemów jest z francuzem niż z tymi pseudo niemieckimi markami ........... ostatnio w Prosiaku urwał się linka do otwierania maski ....... ku*wa w aucie za prawie 1 MLN ...... no sorry ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na tą dyskusję prześledzić po fotografiach i opisanych przebiegach profil na FB „wymieniamy silniki”.

Mi ręce opadają.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w BMW X3 wymieniony po chyba 180 tysiącach ......... przed wymianą naprawiany wiele razy .......

 

Teraz kumpel walczy z Golfem, przebieg chyba z 50 tysi i olej bierze i smierdzi olejem, nikt nic nie wie ....... naprawy, próby olejowe, prawdopodobnie skonczy sie wymianą silnika .......

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kumpel walczy z Golfem, przebieg chyba z 50 tysi i olej bierze i smierdzi olejem, nikt nic nie wie ....... naprawy, próby olejowe, prawdopodobnie skonczy sie wymianą silnika .......

 

I oczywiscie Twoj kumpel kupil nowe w saloniei po tych 50 000 km.....

 

Czy moze na liczniku mial…..

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I oczywiscie Twoj kumpel kupil nowe w saloniei po tych 50 000 km.....

 

Czy moze na liczniku mial…..

 

:crossy:

Poproś Kalę, żeby znalazła Ci ten profil u niej na FB..zdziwisz się...ja jestem w szoku.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu wstawiales juz linka, widzialem.

 

Wpadki ma kazdy producent, mniejsze lub wieksze a prawda ejst taka, ze bez wzgledu na skandale akcje VAG dalej stpja jak styly, ba nawet w zwyz ida.

 

Tez fenomen !

 

Dlatego po 27 latach Jaüponie, od tej pory nie wiem co to warsztaty.

 

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adziuś...żeby korby pękały, zacierały się wałki, panewki w autach za grube bańki przy przebiegach rzędu...i tutaj pierwsze cyk... 30 tyś km do 180 tyś km?
Przecież to absurd.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...