Skocz do zawartości

Czy zwykly moto przekaźnik zabangla na 6V?


kakmar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie czy mogę włączazc i wyłączać obwód 3~6V do 20A zwykłym motoryzacyjnym przekaźnikiem 12V, czy muszę szukać dedykowanego.

Dzięki z góry.

 

--

ups, się czy to wysłało?

Edytowane przez kakmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała. Szukaj przekaźnika na 6V.

Co chcesz zrobić to podpowiem.

 

TT

Dzięki, już się pobawiłem trochę.

Ogólnie ważne jest chyba tylko napięcie sterujące, a przełączać można cokolwiek co obwód wytrzyma.

Bardzo prostą grzałke niskonapieciową DC do elektroniki na zewnątrz, włączaną termistorem(?) (nie może mi zamarznąć). A nie chcę w to mieszać komputerów że względu na zakłócenia, miejsce itp.

Prostsze lepsze.

 

--

ups, się czy to wysłało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy przekaznik ma dwa istotne parametry: prad obciazenia (po stronie wyjsciowej) oraz napiecie sterujace (po stronie wejsciowej).

 

Mozesz skorzystac z przekaznika motoryzacyjnego, zeby zasilic obwod o dowolnym napieciu, byleby nie przekroczyc pradu obciazenia, wiec tutaj 3-6V jest ok. To samo napiecie moze jednak nie wystarczyc do zamkniecia ptzekaznika - musisz sprawdzic tolerancje napiecia sterujacego na przekazniku.

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ja mowie z tad ze kiedys w robocie robilismy moduły do haka na przekaźnikach i w jakims amerykanskim aucie stop był sterowany 4,5 V mielismy kilka takich przypadków i przekaźniki działały na tym napieciu obciążenie żarówka 2x21W. Takze ja tylko w takiej sytuacji stosowałem i tu akurat działały dluzszy czas nie zawodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miniaturowy przekaźnik możliwe że zadziała ale będziesz jarał styki bo nie będzie docisku jak trzeba natomiast 90% samochodowych i motocyklowych nie ....

 

nie januszuj , przekaźniki kosztują grosze znajdź sobie z cewką na 6v i na prąd 20A i kup to parę groszy kosztuje

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...