Skocz do zawartości

Jakie opony polecilibyscie do auta?


JERZYK-NYC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musze zmienic opony i sie zastanawiam czy brac ktores z tych znanych firm jak Michelin czy Dunlop,czy tez sa w Polsce inne

dobre opony,ktore byscie polecili z reka na sercu.Chodzi mi o czterosezonowe,zeby sie nie bawic w te zamiany na zime i lato.Rozmiar 235/55R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Quatrac 5

Obułem już całą firmę bo sam na nich latam a lekko nie mają. Według testów ADAC to najlepszy wybór i w zupełności się z nimi zgadzam.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sa te najtansze :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Quatrac 5

Obułem już całą firmę bo sam na nich latam a lekko nie mają. Według testów ADAC to najlepszy wybór i w zupełności się z nimi zgadzam.

Też się podpisuję pod Vredestein Quatrac 5. We wrześniu wleciały do mojego auta, zrobione około 7000 km. Przede wszystkim są ciche a o to miałem największe wątpliwości. Szczerze przyznam, że nie liczyłem na dobrą jazdę po śniegu. W rzeczywistości trakcja prawie jak na oponie zimowej. Na suchym i mokrym też wzorowo. Nie są najtańsze ale warto.

 

Jeszcze kilka lat wstecz gdy ktoś mi polecał wielosezon to się pukałem po głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podpisuję pod Vredestein Quatrac 5. We wrześniu wleciały do mojego auta, zrobione około 7000 km. Przede wszystkim są ciche a o to miałem największe wątpliwości. Szczerze przyznam, że nie liczyłem na dobrą jazdę po śniegu. W rzeczywistości trakcja prawie jak na oponie zimowej. Na suchym i mokrym też wzorowo. Nie są najtańsze ale warto.

 

Jeszcze kilka lat wstecz gdy ktoś mi polecał wielosezon to się pukałem po głowie ;)

Dziekuje za opinie.Dziwne,ze w Stanach prawie nie istnieja opony typowo zimowe.Wszyscy jezdza na uniwersalnych.

Sa miejsca,np.w Gorach Slalistych w Kolorado,gdzie obowiazuja lancuchy w bagazniku.Na wszelki wypadek.I policja ma prawo sprawdzic,czy je masz.Oczywiscie w sezonie zimowym.

ps.Nie ma obowiazku zadnych gasnic,trojkatow,apteczek czy kamizelek.Oczywiscie mowie o samochodach osobowych.

Ciezarowe to inna sprawa.

Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrysler to spore auto.Ja tam pisalem o tych D-124 z Debicy,ktore proponowal Tommo.Te,ktore Ty proponujesz maja bardzo dobre opinie i dzisiaj podzwonie po serwisach.

 

Hehe to jest stara opona zakładana jeszcze w Polonezach na pierwszy montaż. Dawno już nie produkowana. Napisałem tak w kontekście do tego że opona uniwersalna, szczególnie w dużym ciężkim aucie to głupia oszczędność. Kupiłbyś sobie buty uniwersalne na zimę i lato?

Chyba że wyjeżdżasz tym od wielkiego dzwona i jeździsz jak emeryt, to jeszcze można to wziąć pod rozwagę.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawsze jezdze na uniwersalnych,rowniez na narty w gorach i nigdy nie mialem problemu z trakcja czy tp.Zreszta auto ma naped na cztery kola co tez zmienia lekko sytuacje.

A wracajac do tematu tych opon polecanych przez Montera nie ma tzn.mojego rozmiaru.Musze czekac ok tygodnia.

 

biore Nokian Watherproof,same swietne opinie,cena podobna i jutro w poludnie beda.

Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie podepne pod temat , jesli mozna :blush:

Mnie czeka taki zabieg w przyszlym sezonie .Ja patrze w kierunku Michelin CrossClimate.Ztego co wyczytalem w testach sa bardzo dobre,jednak bardziej iteresowalo by mnie to , jak one sprawuja sie w praktyce.Mial ktos z Szanownego Gron do czynienia z tymi oponami? Jakies porady , sugestie?

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...