Skocz do zawartości

Jakie opony polecilibyscie do auta?


JERZYK-NYC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od zawsze jezdze na uniwersalnych,rowniez na narty w gorach i nigdy nie mialem problemu z trakcja czy tp.Zreszta auto ma naped na cztery kola co tez zmienia lekko sytuacje.

A wracajac do tematu tych opon polecanych przez Montera nie ma tzn.mojego rozmiaru.Musze czekac ok tygodnia.

 

 

 

Jeździłem na uniwersalnych zimą też w aucie AWD. Z napędzaniem nie było problemu ale hamowanie na śliskim czy uślizg boczny w koleinach był dramatyczny. Ja na oponach nie oszczędzam.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zmienic opony i sie zastanawiam czy brac ktores z tych znanych firm jak Michelin czy Dunlop,czy tez sa w Polsce inne

dobre opony,ktore byscie polecili z reka na sercu.Chodzi mi o czterosezonowe,zeby sie nie bawic w te zamiany na zime i lato.Rozmiar 235/55R18.

Jerzyk zerknij sobie na Toyo Open Country

 

Dziekuje za opinie.Dziwne,ze w Stanach prawie nie istnieja opony typowo zimowe.Wszyscy jezdza na uniwersalnych.

Sa miejsca,np.w Gorach Slalistych w Kolorado,gdzie obowiazuja lancuchy w bagazniku.Na wszelki wypadek.I policja ma prawo sprawdzic,czy je masz.Oczywiscie w sezonie zimowym.

ps.Nie ma obowiazku zadnych gasnic,trojkatow,apteczek czy kamizelek.Oczywiscie mowie o samochodach osobowych.

Ciezarowe to inna sprawa.

Teraz juz wiesz jak skomplikowane zycie maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję swoje, od ponad 5 lat (60kkm) Kleber Quadraxer.

Dają rade na śniegu, moim zdaniem sprawność około 80% typowych zimówek,

na mokrych nawierzchniach ocena 4, na suchych 5.

Porównuję ze średniej jakości oponami z drugiego mojego auta, które ma

komplety wymienne lato - zima.

 

Jak te się zużyją to na pewno też będą Quadraxery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje,ze te sztuczki z dwoma kompletami opon to jest sztucznie napedzany popyt na opony.Polskie zimy od lat sa bardzo lagodne.Mowie tak,gdyz w polnocnych stanach USA sa naprawde ostre zimy i sniezne a jednak zeby kupic zimowki to trzeba je specjalnie zamowic.Tak samo jak ktos chce kupic auto biegowe,hehe.

Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymyślili zimowo i letnie opony, ludzie się dali "przekonać" to teraz

jako obowiązkowe są ciśnieniomierze w kołach bo każdą zmianę serwis musi wprogramować w kompa.

Przynajmniej w moim C5 1,6Hdi tak było dopóki nie kazałem im tego w lexii wyłączyć.

Za guziki tego nie robili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk opon Toyo w Krakowie nie kupisz?

Rok temu Jak dowalilo sniegu w Mammoth to I polnocnych stanow nie trzeba bylo, co prawda obowiazek lancuchow jest.

Pewnie ze to lipa z tymi oponami, wielosezonowe by starczyly Jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk opon Toyo w Krakowie nie kupisz?

Rok temu Jak dowalilo sniegu w Mammoth to I polnocnych stanow nie trzeba bylo, co prawda obowiazek lancuchow jest.

Pewnie ze to lipa z tymi oponami, wielosezonowe by starczyly Jak tutaj.

Tommo jest innego zdania ale jemu wolno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,ok.Dla mnie ludzie moga sobie kupowac opony letnie,jesienne,zimowe i wiosenne i miedzy porami tez.Moim zdaniem jest to kolejne zwyciestwo marketyngowe i tyle.Jezdze samochodem ponad 40 lat i zawsze na wielosezonowych i tak juz zostanie.

Trzy posty wczesniej Robert Ci wlasnie napisal jak bylo w tamtym roku w Kaliforni.

Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos jest do wszystkiego to naprawdę jest do niczego. Oczywiscie AWD daje większy komfort w trudnych warunkach, ale ...... Jerzyk, jakie auto? Pytam po raz drugi?

 

Jak miałem GC ze stałym 4x4, jeździłem na BF A/T i było cacy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian,jak przeczytalem,poszedl w odwrotnym kierunku.Inne firmy od letnich przechodzily do calosezonowych a opony Nokian zimowe byly podstawa do tych,ktore kupuje.No i firma z Norwegii,wiec raczej wiedza co to jest snieg:-)

T

o jest Fiński producent a fabryki ma w Rosji.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...