Skocz do zawartości

Zimny silnik czterowsuwa - jak sie zachowuje?


Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze sie nie powinno ale jak juz sie to robi to czy skutkiem tego jest wlasnie to dlawienie?

 

Zazwyczaj tak,a jak sie nie dławi to przerywa i niezby ochoczo wchodzi na obroty.

 

Ale trudno stwierdzić, bo co motocykl to inny kaprys :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Najpierw napisz co to za motocykl lub silnik.

Ciekawe czy jego właściciel też ochoczo reaguje zaraz po przebudzeniu?

A tak poważnie , nie można i nie powinno się w ogóle dodewać energicznie gazu przed uzyskaniem normalnej temperatury przez silnik.

Bez względu na konstrukcję każdy silnik ma urządzenie rozruchowe którego zadaniem jest wzbogacanie mieszanki w trakcie rozruchu jak i w okresie rozgrzewania.

W nowym CBR600RR n.p. wręcz jest zabronione dotykanie pokrętła gazu przez pierwsze 30 sekund.

Jeżeli chcesz długo eksploatować swój silnik poczekaj cierpliwie aż nabierze temperatury, dopiero potem zaczynaj odkręcać a po kilku minutach możesz dawać mu pełny palnik i silnik ci podziękuje za takie traktowanie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że przy zimnym silniku nie wchodzi na obroty tak jak powinien. Koledzy mają racje co do odkręcania zimnego silnika, tego niewolno robić, bo zaraz po odpaleniu silnik jest bardzo słabo smarowany i możesz szybciutko go zajechać. Ja robie tak: odpalam moto, maleństwo się grzeje a ja zakłądam kominiarke, kask, rękawice. Zanim się poubieram to silniczek już dostaje temperaturki i mozna jechać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodam, że pierwsze 2-3 km jade spokojnie, bo mimo rozgrzewnia przed jazdą nie zbiera się na początku za dobrze, a niechetnie wtedy odkręcam powyżej 5 tys. Potem to juz aż sie rwie na wyższe obroty.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...