Skocz do zawartości

poziom płynu chłodniczego Yamaha FJR 1300


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomóżcie dobrzy ludzie bo czegoś nie rozumiem robiłem obsługę powymieniałem oleje filtr powietrza chciałem dolać płynu chłodniczego i tu czegoś nie rozumiem w zbiorniczku wyrównawczym jest stan jakieś 1,5 cm poniżej dolnego minimum jak się dobrałem poprzez plasticzki do korka wlewu po odkręceniu zauważyłem że jest pełno czyli dolać nie ma jak, czy muszę się dostać do jakiegoś korka zbiornika wyrównawczego żeby tam uzupełnić ? zamieszczam zdjęcia

 

Może ktoś ma jakąś serwisówkę do Yamaha FJR 1300 2007r

post-91354-0-66584800-1511160799_thumb.jpg

post-91354-0-01107200-1511160805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu sprawdzasz na stopce bocznej? Czy na podnośniku?

na centralnej, próbowałem poziomować różnie to nie to poziom motocykla jest ok

 

na centralnej, próbowałem poziomować różnie to nie to poziom motocykla jest ok

odkręcałem korek wlewu od chłodnicy bo nie widzę żeby zbiornik wyrównawczy miał swój ???

Edytowane przez mirekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz że trzeba rozbierać osłony i ściągać tą górę gumową żeby dolać no to piękna masakra znalazłem też ale trochę inny jak na zdjęciu (pewnie starsza wersja) w poprzednim motocyklu Triumph miałem wygodę pod siedzeniem w każdym razie dzięki

na tym drugim zdjęciu zaznaczyłem strzałka miejsce o które mi chodzi na pewno wielu z was miało FJR powiedzcie tylko czy trzeba rozkręcać cały dół do o koła (lewy, prawy) czy jest jakiś sposób szybszy na to nie widziałem raczej żeby ta osłona była dzielona

post-91354-0-57889800-1511168360.png

post-91354-0-71148300-1511168454_thumb.jpg

Edytowane przez mirekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma go z prawej strony boczku, pod osobno odkręcana klapką? Czy już mi się motocykle mylą ?

zbiornik jest zdecydowanie od strony lewej po tej samej co wajcha od biegów dla mnie to lewa jak siedzę na niej nie widziałem tam żadnej klapki mam ją od roku ale pierwszy raz robię przegląd jak raz rozkręcę będę wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakujące śrubki i kołki dostaniesz na allegro. Wystrzegaj się tylko tych ładnych kolorowych aluminiowych śrubek bo to taki szajs, że raz dokręcisz i już na śmietnik się nadaje. Ori śrubki zwykle są nierdzewne.

Klapka rewizyjna może być od przodu, w maskownicy chłodnicy łączącej owiewki. Na pewno jakoś się do tego wlewu idzie dostać. Zdjęcie które Ty wkeiłeś to nie jest zbiornik od FJR. baba wkeił ci link do włąsciwego zbiornika. Na moje to znajdziesz wlew siegając przez otwór rewizyjny do zarówek. Trzeba mieć jednak zgrabne rączki ;)

Będzie pewnie nieco poniżej korka chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie chcę krakać ale sądząc po ilości tematów jakie założyłeś w mechanice to chyba masz jakiegoś ulepa (obym się mylił).

pewnie też bym tak pomyślał gdybym czytał że ktoś nie wie jak dolać płynu chłodniczego do zbiorniczka założyłem dwa tematy ale spróbuj dać odpowiedź chociaż na jeden zamiast snuć domysły

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi z reguły brak mi czasu i wolę jak ktoś mi coś szybko podpowie niż samemu krążyć, Bimbak i Baba mi najbardziej pomogli już wszystko wiem zdjęcie które wkleiłem jest też dobre od FJR tylko do 2005r wtedy zbiornik jeszcze był po prawej stronie i była osobna klapka tak jak pisał Cosmoss szkoda że wpadli na pomysł żeby go przenieść na lewo i żadnego dojścia do niego w tej chwili nie ma przynajmniej dla mojej łapy tu Bimbak miał rację trzeba mieć zgrabne rączki od przodu też próbowałem " Klapka rewizyjna może być od przodu, w maskownicy chłodnicy łączącej owiewki " nie ma jej tam jedyne wyjście to włożyć rękę tak jak na zdjęciu ze strzałką w tą szparę w kierunku do kierunkowskazu nie wiem jakim cudem się nalewa butelka z wężykiem chyba, narazie nie mam na to czasu jak zrobię napiszę czy mi się udało.

Edytowane przez mirekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...