Skocz do zawartości

Sport-touring 2012-2017, zastąpić VFR


Rekomendowane odpowiedzi

Czy obecnie coś na rynku (roczniki 2012-2017) jest w stanie zastąpić VFR? Dodam, że nie mam 60k na nową VFR 800F. Czy klasa sport-touring przestała istnieć?

 

Chętnie widziałbym 300km do rezerwy, stabilność przy dużych prędkościach i dobra osłona przed środowiskiem - pod długie przeloty po autostradach. Clip-ony, żwawy silnik (750-900 ccm, około 100-120 KM) i dobry zawias - jak już się dojedzie na miejsce. Pozycja pomiędzy sportem a kiblem, tak w sam raz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie twoje oczekiwania spełnia bmw R 1200 RT.

Bardzo dobra ochrona, hamulce potęga, zasięg na zbiorniku około i powyżej 500, prowadzenie bajka dzięki zawiasom.

Tysiąca robisz bez mrugnięcia a wieczorem po bułki byś zrobił jeszcze z 200 :)

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, dobry sprzęt, ale to mastodont, prawie 280kg zalany, wał, pozycja jak na kiblu, gdzie tutaj sport? :P

Mam taki motocykl. Polecam z czystym sumieniem. Z tym że akcent bardziej skierowany na sport.

Chodzi o Kawę oczywiście.

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki motocykl. Polecam z czystym sumieniem. Z tym że akcent bardziej skierowany na sport.

Chodzi o Kawę oczywiście.

Wygląda sensownie. Ile kilometrów już nawinąłeś, jak z niezawodnością? Zrobiłem 20 letnią Hondą

kilkanaście tysięcy po Europie często po 1000 dziennie bez najmniejszej awarii, liczyłbym przynajmniej na to samo ze strony tej Kawy. :)

Edytowane przez poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w maju więc przebieg niewielki. Coś koło trzech tysięcy. Z rozmów z mechanikiem pracującym w salonie wynika, że sprzęt bezawaryjny. To jest sprawdzona konstrukcja, bez wymyślnych rozwiązań, także mam pełne zaufanie do tej techniki.

Weź go sobie na testy i zobaczysz jaki to kocur.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kilo to żaden przebieg a mechanik "z salonu" to nie jest obiektywne źródło informacji...

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

To gdzie jej szukać? W necie?

Jerzyk ma SX'a i coś koło 30 tyś na blacie. Robił wymianę tarczek sprzęgłowych puki co.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, o rzetelną wiedzę będzie trudno, bo większość użytkowników to "posiadacze", którym serwis robi ktoś inny. Mało jest ludzi i jeżdżących, i grzebiących grubo w maszynach. Obraz dodatkowo zamazuje fakt, że nieczęsto zdarzają się "dziwne" awarie.

Na przykład w bmw, gdzie elektryka jest oparta o szynę danych Can Bus i kontroler elektroniczny zamiast bezpieczników zdarzają się uszkodzenia tego ostatniego z winy użytkownika, przy pomocy dedykowanej przez bmw ładowarki do aku. Ale wiedzą o tym tylko ci, co musieli się z tym zmierzyć.

Co do twojego pytania, to trzeba mieć minimum wiedzy technicznej i dużo czytać fora poświęcone modelowi czy działy "garaż", w których opisywane są przypadki awarii oraz sposoby ich usuwania.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie jej szukać? W necie?

Jerzyk ma SX'a i coś koło 30 tyś na blacie. Robił wymianę tarczek sprzęgłowych puki co.

Ano,ano tak bylo.Motocykl bezawaryjny,jesli dbasz o to tylko co trzeba.Silnik marzenie,wyglad super,moc odpowiednia.

Ma wszystko,co potrzebujesz do sport-turystyki.Swietne kufry,specjalnie zrobione dla tego modelu przez Givi.

No i magnes dla oczu,zwlaszcza kolor zielony w pelnym sloncu.Kazdy sie oglada,hehe

Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triumph Sprint ST1050 :) ewentualnie z nowyszych roczników GT. No i BMW K1300S to chyba najfajniejszy sportowo- turystyczny sprzęt. Mocy co prawda trochę woęcej niż chciałeś, ale to chyba w niczym nie przeszkadza?

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem sprinta do SX przy decyzji zakupowej. Nawet tego samego dnia nimi jeździłem. Silnik genialny, reszta już nieco gorzej. Skrzynia ma długi skok zmiany biegów, mocno wibrują lusterka co mocno irytuje, pozycja jest bardziej turystyczna niż sportowa. To akurat można dwojako interpretować jako wadę bądź zaletę, zależnie od upodobań.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...