Skocz do zawartości

Lagi - osad - czy to normalne?


pawelcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Planują zakupić nowe (używane) lagi, ponieważ oryginalne najeżone są rdzawkami i sikają olejem już kilkaset km po założeniu uszczelniaczy.

Przeszukując alledrogo, znalazłem we względnie atrakcyjnej cenie w komplecie z goleniami, jednak na fotce widać na obszarza roboczym olejowy osad/olejowy film;)..... I moje pytanie, czy to normalne , dopuszczalne i wynika z pracy lag, czy też świadczy o nieszczelności uszczelniaczy?

06693689327268988354.jpg

 

14179642208775778458.jpg

Pozdrawiam.

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć wyglądają normalnie to nawet gdy przyjdzie wymienić uszczelniacze to będziesz miał zdrowe lagi. Poza tym kupne lagi tak czy owak wypada serwisować czyli uszczelniacze i olej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, liczyłem na większe konkrety z twojej strony, po poprzednim wątku....

 

Objaw jak najbardziej normalny.

Prawidłowo między uszczelniacz olejowy a osłonę zgarniającą/przeciwpyłową powinno się dać smar. Zgarniacz nie pracuje na sucho, ewentualne rozglabane robale nie trzymają się lagi, film smarowy zapobiega korozji i doszczelnia połączenie przed wnikaniem wody....

Bier te lagi, jak są proste, bo prawidłowo były obsługiwane.

 

Tyle z mojej strony.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ma rdzawki i jest ewidentnie do wymiany. Drugą - na zdjęciu kiedyś wymieniłem, nie ma rdzawych kropek i widać na niej chyba właśnie ten film olejowy (?)

Na fotkach ta lepsza laga. ( z tyłu ta rdzawa - widać po wianuszku z brudu)

37962150271956846655.jpg

59630731373363836910.jpg

Edytowane przez pawelcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, liczyłem na większe konkrety z twojej strony, po poprzednim wątku....

 

Objaw jak najbardziej normalny.

Prawidłowo między uszczelniacz olejowy a osłonę zgarniającą/przeciwpyłową powinno się dać smar. Zgarniacz nie pracuje na sucho, ewentualne rozglabane robale nie trzymają się lagi, film smarowy zapobiega korozji i doszczelnia połączenie przed wnikaniem wody....

Bier te lagi, jak są proste, bo prawidłowo były obsługiwane.

 

Tyle z mojej strony.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

żużu moja kawa ma suche, czyste lagi. Czy mam to reklamować na gwarancji jako usterka/wada ? :)

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ma rdzawki i jest ewidentnie do wymiany. Drugą - na zdjęciu kiedyś wymieniłem, nie ma rdzawych kropek i widać na niej chyba właśnie ten film olejowy (?)

Na fotkach ta lepsza laga. ( z tyłu ta rdzawa - widać po wianuszku z brudu)

 

 

 

Chłopie, gdzie ty masz to sikanie. Ta druga laga ledwo się poci, jest do uratowania.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tej z tyłu (lewej)? Czy mówisz o tej na drugiej fotce? Bo na drugim foto w powyższym poście jest ta sama, co na pierwszej (prawa), tylko w zbliżeniu i własnie chcę wyjaśnić, czy jest spocona, czy to ten pożyteczny film olejowy :) To ma zdecydować, czy wymieniać dwie, czy jedną.

 

Poniżej fotka drugiej lagi - lewej, tej, która sika. Jest na niej sporo wżerów i taki stan jest po ok 1000km od wymiany uszczelniaczy w serwisie:

01819941148732289449.jpg

Edytowane przez pawelcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem już z wżerami na tej drugiej, szlifowałem papierem 1500 ,potem 2000, tak, ze nie czuć było zadziorów, tylko wgłębienia, przez które i tak wysikuje olej. Więc tę jedną chce zmienić na pewno, bo za kasę, którą wydałem na wymiany oleju i uszczelniaczy pewnie kupiłbym zdrową lagę.

 

Czyli ta pierwsza (prawa) jest zdrowa i ta mgiełka to napewno film olejowy czy pierwsza oznaka pocenia (po 1000km od wymiany uszczelniaczy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...