Skocz do zawartości

wypadek bez oc (sprawca) nie wiedząc że oc jest nieważne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem po co biegać i latać jesli się ma wszystkie oryginały umów. Mając ciągłość wszystkich dokumentów nie ma żadnych problemy z rejestracją :) poza tym nie bede auta rejestrował na dwa czy też trzy miesiące.

Nie będziesz, dopóki nie będzie za to kar. Jak się kary zaczną (a dobra zmiana szuka źródeł pozyskiwania kasy), to będziesz rejestrował nawet na 1 miesiąc i 1 dzień, bo zgodnie z prawem masz chyba 30 dni na rejestrację od daty zakupu. Słyszałem/ czytałem o różnych przypadkach kradzieży paliwa, kolizji, mandatów i innych pierdół związanych z niedopełnieniem obowiązku przerejestrowania przez nowego właściciela. Dlatego jeśli sprzedający, który w razie czego chce mieć spokój też powinien zgłaszać sprzedaż pojazdu w WK. To nie jest piaskownica i przez głupotę można się wpakować w olbrzymie długi i problemy. Ludziom po prostu brakuje wyobraźni, jakimi konsekwencjami może się skończyć nieposiadanie obowiązkowego OC.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz, dopóki nie będzie za to kar. Jak się kary zaczną (a dobra zmiana szuka źródeł pozyskiwania kasy), to będziesz rejestrował nawet na 1 miesiąc i 1 dzień, bo zgodnie z prawem masz chyba 30 dni na rejestrację od daty zakupu. Słyszałem/ czytałem o różnych przypadkach kradzieży paliwa, kolizji, mandatów i innych pierdół związanych z niedopełnieniem obowiązku przerejestrowania przez nowego właściciela. Dlatego jeśli sprzedający, który w razie czego chce mieć spokój też powinien zgłaszać sprzedaż pojazdu w WK. To nie jest piaskownica i przez głupotę można się wpakować w olbrzymie długi i problemy. Ludziom po prostu brakuje wyobraźni, jakimi konsekwencjami może się skończyć nieposiadanie obowiązkowego OC.

 

Pozdr.

F.

To już mnie nie dotyczy, stare dzieje ze tak powiem. Wiec mogą i karać więzieniem za nieprzerejestrowanie. Poza tym w ubezpieczalni zgłaszasz kupno oraz sprzedaż pojazdu, wiec niech nawet okradają bank z jego udziałem bo jest zgłoszone że zmienił właściciela. Zresztą nie ma co się za bardzo produkować, bo itak za chwile będą karać za oddychanie. Polska to piękny kraj pojebanych rządzących. Jak ktoś kupuję pojazd i nie sprawdza dokumentów, to troche jesta sam sobie winny, ponieważ niektórzy naprawdę czekają żeby każdego wydymać w tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mając ciągłość wszystkich dokumentów nie ma żadnych problemy z rejestracją :) poza tym nie bede auta rejestrował na dwa czy też trzy miesiące.

 

dokładnie... ja crm 125 jak kupiłem to miałem 7 umów kupna sprzedaży , ponieważ była ciągłość , umowy były czytelne i wszystko się zgadzało to nie miałem żadnych problemów przy przerejestrowaniu

pozatym ja mam zajebiste czarne tablice w maluchu i szkoda ich :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie... ja crm 125 jak kupiłem to miałem 7 umów kupna sprzedaży , ponieważ była ciągłość , umowy były czytelne i wszystko się zgadzało to nie miałem żadnych problemów przy przerejestrowaniu

pozatym ja mam zajebiste czarne tablice w maluchu i szkoda ich :D

No z takich tablic szkoda by rezygnować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej? Płacz i płać. Wg. ustawy nabywca powinien w ciągu 30 dni określić się czy kontynuuje ubezpieczenie w dotychczasowej firmie czy wykupuje OC gdzie indziej. Obecnie polisa nie przedłuża się automatycznie w przypadku nabycia pojazdu. Właśnie dlatego należy się tematem zainteresować po kupnie pojazdu. Nie jestem prawnikiem więc nie będe wnikał w szczegóły i się mądrzył ale rekalkulacja składki - nawet bez przerejestrowania pojazdu załatwiła by temat, a tak jest jak jest.

Jakiej ustawy ? Konkrety proszę, według dzisiejszej rozmowy w PZU to mogę olać przepisywanie policy OC na moje dane, polisa sama wygaśnie, oczywiście w sytuacji kiedy to nie zamierzam przerejestrowywać pojazdu na siebie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej ustawy ? Konkrety proszę, według dzisiejszej rozmowy w PZU to mogę olać przepisywanie policy OC na moje dane, polisa sama wygaśnie, oczywiście w sytuacji kiedy to nie zamierzam przerejestrowywać pojazdu na siebie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Już to kiedyś wyjaśniałem ze szczegółami i konkretami. Użyj wyszukiwarki. Nie chce mi się co chwilę powtarzać tego samego. A poza tym przeczytaj dokładnie to co napisałem powyżej - tam też stoi jak wół że OBECNIE POLISA NIE PRZEDŁUŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE W PRZYPADKU NABYCIA POJAZDU, a to oznacza to samo że polisa sama wygaśnie.

Edytowane przez Klas500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

według ustawy nabywca powinien w ciągu 30 dni określić się czy kontynuuje ubezpieczenie w dotychczasowej firmie czy wykupuje OC gdzie indziej.

 

Jaka ustawa ? Jakie 30 dni ? Jakie określenie się ? Brednie tu napisałeś i tyle

 

 

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co też wg mnie (sorry) powinno być karalne. Potem następny właściciel (jeśli WK sobie zażyczy) musi biegać i szukać oryginałów umów, czy tam faktur od kolejnych właścicieli, żeby stworzyć ciągłość. Sam tego ostatnio doświadczyłem i kosztowało mnie to sporo czasu. Sporo czasu, bo poprzednim dwóm właścicielom nie chciało się ruszyć dupy i udać do WK, żeby zrobić wszystko tak jak należy i wymaga tego prawo.

 

Pozdr.

F.

Można wiedzieć jak udało się załatwić sprawę ? Gdy nie mamy ciągłości w umowach to chyba pozostaje ścigać poprzednich właścicieli, czy jest jakaś inna droga ?

 

Swoją drogą, kupno auta bez ciągłości w umowach to spore niedopatrzenie, i pretensje to ja bym miał jedynie do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie zawrzec w jakims TU nowa umowe na siebie / pojazd ?

 

Leon,

 

jak to wygasa, czyli jak miesiac po wykupie polisy sprzedaje Auto to nastepny wlasciciel jezdzi na moim ubezpoieczeniu za moje pieniadze ? Chyba po sprzedazy TU musi zwrocic mi moja kase !

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ustawa ? Jakie 30 dni ? Jakie określenie się ? Brednie tu napisałeś i tyle

 

 

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Sprawdż sobie bo nie mam ochoty na głupie dyskusje i zarzuty. Nie wiesz sam to nie obrażaj innych. Temat wyjaśniałem dość dokładnie w innym wątku- poszukaj lub podaj sam konkrety jeśli wiesz że jest inaczej a nie leć takimi tekstami bez poparcia.

 

P.S. Zresztą niech ci będzie: USTAWA

z dnia 22 maja 2003 r. ; Dz.U. z 2003

r. Nr 124, poz. 1152 z póżniejszymi zmianami (od 11 lutego 2013r.)

Edytowane przez Klas500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kaesie, nabywca jeździ na twojej polisie i nie ma znaczenia czy przerejestruje pojazd czy nie. taka przejęta polisa nie wznowi się automatycznie po upływie jej ważności. zwrot otrzymasz pod warunkiem, że nabywca wypowie umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...