Skocz do zawartości

zakup pojazdu w leasingu


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jadę oglądać auto, które jest w leasingu . Chce kupić za gotówkę, jakie formalności , na co zwrócić uwagę ?.Wszystko kupowałem do tej pory przelewami , gotówką .Kompletnie nie mam pojęcia jak to załatwić.Rozumiem ze gość musi spłacić resztę rat z końcowym wykupem i ja muszę otrzymać zaświadczenie z banku że leasing jest spłacony . Jak krok po kroku kupić takie auto ?

Edytowane przez skilos

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zauważyć, że właścicielem samochodu jest bank

po drugie że przeważnie w takiej sytuacji zakup oznacza odstępne dla sprzedającego użytkownika i przejęcie leasingu w banku

po trzecie jak zauważyli wyżej koledzy optymalnie byłoby, żeby facet spłacił leasing, wykupił samochód, i sprzedawał dopiero jak będzie właścicielem, z kartą pojazdu w łapie. samo wykupienie i przesłanie przez bank trzymanej jako zabezpieczenie karty pojazdu potrwać może nawet kilka tygodni, z takimi przypadkami przynajmniej miałem dawno temu do czynienia. czyli jutro tego w ten sposób nie załatwisz

 

ze względu na skomplikowanie nie wiem, czy bym się za to brał. zapłacenie za samochód teraz oznacza, że nie otrzymasz aktu własności czyli książki pojazdu. z drugiej strony jak jest to okazja, a facet po prostu nie ma kasy na wykup i zwykłą sprzedaż, to może warto. rozważyłbym umowę sprzedaży z dwoma ratami płatności, ale to Cię nie zabezpieczy. tak na szybko jak dla mnie wchodziłaby w grę pożyczka prywatna (pod zabezpieczenie jakie facet może dać, np. dom, inne auto) na kwotę niezbędną do wykupu, powiązana z umową sprzedaży z pozostałą należnością za samochód płatną po wykupie i dostarczeniu aktu własności. ale to się robi skomplikowane, więc może ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem osobiście i ma prostsze rozwiązanie

teraz myślę, czy załatwienie sprawy w banku i spłacenie na miejscu i jednocześnie podpisanie umowy ze sprzedawcą nie byłoby również rozwiązaniem

a co w ogóle proponuje sprzedawca?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi .Dzisiaj jedynie obejrzę auto i dowiem sie czegoś więcej .Chyba rozwiązanie jest, jak pisał jeszua załatwić formalności już w banku po spłacie całości .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać auto, które jest w leasingu . Chce kupić za gotówkę, jakie formalności , na co zwrócić uwagę ?.Wszystko kupowałem do tej pory przelewami , gotówką .Kompletnie nie mam pojęcia jak to załatwić.Rozumiem ze gość musi spłacić resztę rat z końcowym wykupem i ja muszę otrzymać zaświadczenie z banku że leasing jest spłacony . Jak krok po kroku kupić takie auto ?

 

1. Gosciu spłaca Leasing, dostaje Fakturę i Karte pojazdu oraz dokument że Leasing skończony.

2. Wtedy, spisujesz z nim Umowę albo wystawia Fakturę, płacisz, zabierasz dokumenty i odjeżdżasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może leasing już dobiega końca i została tylko kwota wykupu. Wówczas w niektórych firmach leasingowych dotychczasowy leasingobiorca może wskazać osobę na którą ceduje wykup - w takiej sytuacji wykupiłbyś od razu na siebie to auto a ewentualną różnicę zapłacił gościowi na podstawie odrębnej umowy.



A jeżeli zostały jeszcze raty do zapłacenia, to raczej nie bedzie opcji wcześniejszego wykupu (zwykle firma oferująca leasing nie jest tym zainteresowana), wówczas pozostaje jedynie przejęcia leasingu i ustalenie kwoty odstępnego, ale nie będzie to zakup stricte za gotówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy, a przynajmniej nie bez dodatkowych kosztów. Okres 24 mce wynika z prawa podatkowego (minimalny okres wymaganej przy wcześniejszej spłacie leasingu amortyzacji - 40% czyli 24 mce dla typowego pięcioletniego okresu amortyzacji nowego pojazdu), a firma może w umowie zawrzeć klauzulę o karze umownej za wcześniejsze rozwiązanie umowy, opłatę za przeliczenie umowy i naliczenie nowego harmonogramu, opłatę za sporządzenie aneksu (w Getinie to chyba 500pln) i inne takie.

Ale nie ma co się zastanawiać, jak i tak nie znamy szczegółów tej konkretnej sytuacji.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...