Skocz do zawartości

Pewien problem i łamigłówka


Italiano126
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich zajawkowiczów i odrazu przedstawiam wam mój problem:

Od pewnego czasu w pewnym pojeździe mam gaźnik Keihin z oznaczeniami (tak jak na dole po kolei)

KEIHIN
JAPAN

PH

68 C [A] W J i jakiś kiepsko wybity znaczek wyglądający jak R czyli przypuszczalnie
68 C [A] W J R

1 Pytanie - z jakiego to ustrojstwa może być ? od kilku osób słyszałem że Honda CB 250.
2 Użyłem jednego z dwóch bo były połączone i użyłem tylko tego który ma mechanizm ssania.
3 Mam ostatnio dość duży problem z nim, a mianowicie - przy dłuższym trzymaniu wysokich obrotów / wyższej prędkości zaczyna go dławić i nie wiem przez co a wygląda mi na brak paliwa w komorze pływaka.
4 Ostatnio większe spalanie i to dość pokaźnie
5 Rano po odpaleniu póki chwile nie popracuje i nie rozgrzeje się moge zapomnieć o dodaniu gazu - jak dodam zgaśnie a przy tym gdy to robię delikatnie strzela w dolot
6 Skąd do tego gaźnika części dorwać ? Typu uszczelki, pływak, przepustnica, iglica, śrubka składu mieszanki ?

Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o motocykle (przepraszam icon_biggrin.gif)
Dla ciekawości gaźnik jest zamontowany w Fiacie 126p icon_twisted.gif

Jeśli mój temat się nie znalazł tam gdzie powinien, bo nie miałem pomysłu gdzie go umiejscowić to przepraszam i przenieście gdzie trzeba bo nie zaaklimatyzowałem się jeszcze icon_wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błyskotliwie napisany temat wątku: nic nie wiadomo o co pytasz. pomijam, że o fiacie 126p chcesz pisać w mechanice motocyklowej (dwa koła odpadły, buda przerdzewiała..?)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiało grozą i nie zbyt gościnnie, sory panie moderatorze ale takim zimnem nie zachęcisz kolejnych forumowiczów do zagrzania tutaj miejsca.

W moim pytaniu zawarte jest kilka pytań, punkt po punkcie i nie rozumiem problemu by punkt po punkcie odpowiedzieć łopatologicznie kompletnemu laikowi który się nie zna na gaźnikach motocyklowych.

Temat nie jest o Fiacie 126 tylko o GAŹNIKU który w nim się znajduje.. nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma a dojdziemy do celu i każdy będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiało grozą i nie zbyt gościnnie, sory panie moderatorze ale takim zimnem nie zachęcisz kolejnych forumowiczów do zagrzania tutaj miejsca.

W moim pytaniu zawarte jest kilka pytań, punkt po punkcie i nie rozumiem problemu by punkt po punkcie odpowiedzieć łopatologicznie kompletnemu laikowi który się nie zna na gaźnikach motocyklowych.

Temat nie jest o Fiacie 126 tylko o GAŹNIKU który w nim się znajduje.. nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma a dojdziemy do celu i każdy będzie zadowolony.

Jeśli swoją butą i arogancją chcesz pokazać, jaką to brak Twojej obecności dla forum będzie stratą, to już za Tobą tęsknimy :banghead:

Trochę pokory, obecność na forum nie jest obowiązkowa! Jeśli wchodzisz w jakieś środowisko, to uszanuj jego zasady i prawa, a i Ty wtedy będziesz szanowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonaszko

To już mi coś mówi... tyle że się nie zgodzę z tą membraną bo to jest gaźnik w pełni mechaniczny :) czyli przepustnica jest otwierana i zamykana przez mechanizm. Owszem z boku gaźnika jest jakaś membranka ale gdy ona jest czy jej nie ma to nie widzę żadnej różnicy w pracy silnika, owszem jest zamontowana teraz i ktoś mi mówił że to zawór CT-Off czy jakoś tak.

Z innej beczki zapytam - jakie gaźniki są porównywalnych parametrów co ten, który mam zamontowany i są dostępne do niego części od ręki ? Głównie o to chodzi by średnica gardzieli na wyjściu miała 32mm i nie więcej ani mniej ? Byle nie podciśnieniowe bo ich nie idzie wyregulować bez airboxa na którego nie ma miejsca w komorze silnika F126.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...