Skocz do zawartości

Rejestracja motoroweru po dlugim okresie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam honde Mtx 80 i chciałbym zarejestrowac ją tylko ze nie wiem czy da rade. Gość z warszawy ją jezdzil, miał zarejestrowana, potem kupili ją inni i nic nie zgłaszali do urzędu że kupili, a od nich kupilem ja. Ja tez od roku nic nie zgłaszałem. Czy będe miał jakieś problemy z rejestracją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem ? Jeśli kupiłeś rok temu i nie opłaciłeś składki, to zrobiłeś roczną lukę w ubezpieczeniu. I teraz po rejestracji jeśli Fundusz Gwarancyjny dopatrzy się tej luki ( a na bank się dopatrzy :D ) to ci przywali 3 500zł kary za brak ciągłości w ubezpieczeniu.

w teorii jest jeden myk na to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja kupiłem moto aby polatac po lasku, nawet nie wiedziałem że napadnie mnie takie coś ze bede chcial po ulicy jezdzic. Ja kupiłem ją i nic nie wpłacałem na ubezpieczenie. Czyli co? Chyba nici z moich planów co? Poprzedni właściciel mówił ze też przez 2 lata nic nie wpłacał.

 

 

 

w teorii jest jeden myk na to ;)

 

Jaki jaki?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie OC należy opłacić najpóżniej w dniu zarejestrowania pojazdu. Oznacza to, że nabywcy nie interesuje ciągłość umów ubezpieczeniowych poprzednich właścicieli. Należy natomiast zadbać o ciągłość umów kupna-sprzedaży i opłacenie podatku. Opodatkowaniu nie podlegają w tym wypadku transakcje na wartość poniżej 1000 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę zapoznać się z 175 poprzednimi tematami o tym samym. hasło "ciągłość umów", sprawa oc jest omawiana przy okazji. na przyszłość korzystać z wyszukiwarki, nie śmiecić z powodu lenistwa

 

zamykam, ostatnia odpowiedź zawiera wszystkie niezbędne informacje

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...