Skocz do zawartości

Chopper dla "zielonego" - Tylko Jaki ???


Delfii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a jakbys chcial crossa/enduro to na poczatek 50 no max 125 na wiekszym sie mozna LATWO WPEDZIC DO GROBU (tak przynajmniej slyszalem!!! jesli sie myle to mnie poprawcie)

 

oj prawda prawda, znajomy dal mi sie karnac po placu asfaltowym KTM 520 costam - typowa crossowka 100 kg wagi i 60KM. Isny potwor, ja oczywisciwe nie mam doswiadczenia z mocnymi sprzetami i skonczylo sie na lekkim szlifie asfaltu :D, na szczescie motocyklowi i mi nic sie nie stalo, ale mam respekt od tej pory do crossowek. A tak dokladnie to przy zawrotce byl lekki piasek na asfalcie a opona nie byla najnowsza i najlepsza i scielo mi tylne kolo, za duzo gazu dodalem poprostu i za bardzo do tylu sie odchylilem - taka lamka ze mnie. I to wszystko mimo wieloletniego doswiadczenia na jednosladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się wpędzić w żadne 50cm marzysz o chopperze kupuj choppera może tylko jeśli to twój pierwszy nie zapędzaj się w drogie sprzęty bo po roku dojdziesz ( może ) do takiego wniosku jak i ja że nie to jest fajne co ładnie wygląda tylko to co ładnie jeździ.

A jak zostaniesz przy chopperach czy krążownikach to niewiele stracisz przy zmianie na lepszy.

Kolega ( skończone 45 lat ) jako pierwsze moto kupił sobie CBR 1000 135 koników bezboleśnie przeżył sezon ( ok 15 tys. km ) a zasuwa że nie nadążam za nim, a lubię odkręcić :D . Ważne aby jeździć z głową.

Fajne też są LS 650 ale to singiel

VL 800 Volusia

VN 800 Vulcan

Shadow 600

 

Powodzenia i spotkania na trasie

 

Zbycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne też są LS 650 ale to singiel

VL 800 Volusia

VN 800 Vulcan

Shadow 600

 

Powodzenia i spotkania na trasie  

 

Zbycho

 

Tak fajne, ale nie za 8 tys PLN-ów. XV 535 ze starszych roczników ma jednak pewną wadę (fabryczną) - bardzo mały zbiornik paliwa. Niestety nie da się założyć zbiornika z młodszego motocykla - trzeba dorabiać. Niby to nic, ale zbiornik 8,5 l przy zużyciu 5,5 - 7 l/100 km to bardzo mało. Natomoiast dorabianie... hm kosztuje niezłą kasę. Zostaje chyba tylko LS 650 (nie ma nic złego w tym singlu) za takie pieniądze. Jeżeli chodzi o chopera Hondy to z kolei masz do wyboru VT500/700/750C z lat '83 - '88. Leciwe ale zasadniczo mało awaryjne. W Suzuki wybór bardzo mały: VS750 (najuboższa oferta na rynku). Z Yamachy masz jeszcze Virago 250, ale masz rację, że wcale nie trzeba zaczynać od małej pojemności, bo to ty decydujesz ile odkręcisz. Sam zacząłem od 500-tki i twierdzę, że nie ma w tym nic strasznego. Jeżeli chodzi o moją Shadow to wymiany wymagały tylko uszczelniacze przedniego widelca (ale po pokonaniu przeze mnie 8tys + 12tys porzednik). Reszta - idealnie! Raczej nie zaczynaj od 50 - 125. Jeżeli nie przeszkadza ci mały (malusieńki) zasięg, to nie bój się XV 535.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja urabiałem żonę pół roku. Cały czas jej pokazywałem na mieście fajne motorki, a że jest estetką od razu coś tam jej w oku błysnęło. Kupiłem Pannonię za 400 PLN. To był argument !! Motor za cenę jej jednego płaszcza !!!Potem przewiozłem ją po uliczce osiedlowej ( mało nie zaliczyłem dzwona :lol: ) Na tym motorze nauczyłem się jako tako jeździć i zdałem egzamin. Wreszcie zacząłem mówić o czymś do dalszego jeżdżenia. Po kilku tygodniach zmiękła i przestała wrzeszczeć. Wykorzystałem jej kilkudniową słabość i dokonałem ekspresowego zakupu. Oczywiście cenę zaniżyłem :D . Teraz mówi, że Pannonią to jeszcze by pojechała, bo jest wolna i wygodna, więc na wiosnę będę dalej pracował nad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka...na pierwsze moto typu chooper do 8 tysi polecam Suze LS 650 Savage..jak się zakręcisz odpowiednio to dorwiesz takową z lat `90 bez problemu...na początek wystarczy...singiel ale bardzo miły i tani w obsłudze a jeśli masz jako takie pojęcie mechaniczne to większość prac obsługowych wykonasz sam...Yamcia XV 535 Virago spoko ale za tą kasę jak piszą koledzy kupisz tylko wersję z małym bakiem...a co do żonki to nie wiem bo nie mam :lol: ...pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jeszcze jedna proźba :!:

 

Mrok miał niewontpliwie rację :idea: 8) , podstawowym i konkretnym argumentem w dyskusji z żonką ( powoli mięknie :twisted: :D :x i czekam na :) ) jest pokazanie jej artykułów z wywiadami i relacjami ludzi, którzy jeżdżą i żyją (a jak są to panie :D to tym bardziej przekonuje).

Dlatego też mam jeszcze jedną proźbę rzuccie jakieś adresy stron na których coś znajdę lub podajcie nr czsopism, plizzzzzzzzzzzz i wielkie dzięki :) :D :D .

 

Ps. Mam nadzieję że znajdę 535 :D z 90, 91r w tej kasie.

I powiedzcie czemu tak wiele ludzi 8O ma tak zatwardziałe poglądy o motorach ( "motocykl to śmierć" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedzcie czemu tak wiele ludzi  8O ma tak zatwardziałe poglądy o motorach ( "motocykl to śmierć" )

 

Dlatego,że nigdy nie jeździli i posługują się obiegowymi opiniami - często dziennikarzy sensatów. Moją żoneczkę urabiałem trzy długie lata. Argumentów było wiele, ale chyba najważniejszym był ten, że dla ludzi pozbawionych rozumu nawet przechodzenie przez jezdnię po pasach jest ekstremalnie niebezpieczne. Są rzeczy, których jako myślący człowiek nigdy nie zrobisz, bo kochasz życie. Dobrze by było, gdyby któryś z twoich kolegów (akceptowany i lubiany przez małżonkę) też chciał kupić motocykl. Przykład innych zawsze działa najlepiej.

 

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami o skuteczności perswazji bezpośredniej czyli przejażdżki z żonką. Nostalgiczna prędkość, odpowiednie pejzaże, uspokajający klang silnika - która tego nie kupi ?

Co do finansów w cenie 8000 zł spokojnie kupisz kilkuletnią virówkę, byle poza sezonem.

Poczytaj Dizmar.

Jeśli nie znajdzieśz ofert to jest tam sporo osób sprowadzających virówki z Niemiec, Francji i Hiszpanii gdzie są strasznie popularne.

 

Powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nie zagladalem wiec jak nie wiesz o czym pisze patrz wczesniej :D

 

no wiec, napisalem o tym crosie/enduro poniewaz forum jest ogolno dostepne i moze ktos pozniej bedzie to czytal zafascynowany crossem (mimo ze temat definytywnie wskazuje na chopperka) i moze mu sie to przydac

 

ja mam taki sam odruch "kroczny" jak ty 8) po prostu kocham te maszyny :!: :!:

 

zycze powodzenia !!!!!!!!!

jakbys byl w warszaw i chcial pokazac (ha jak eksponat) chlopaka 17 lat na chopperku to wal do mnie (moze na zlot na bemowie sie wybierasz):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delfii! Kupuj wirazke.Znajomy ma takiego sprzeta- ladna sylwetka, latwy w prowadzeniu, niziutki.W sam raz na pocztek- przynajmniej on tak uwaza:) (ja jeszcze nie mam odpowiedniego doswiadczenia by sie wypowiadac).A na zone jest sposob: piekna sloneczna pogoda, ustronne miejsce, zachod slonca, no i ..........WIRAZKA!!!!Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...