Skocz do zawartości

Opony zimowe a mocne auto z przednim napędem.


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Miałem na myśli, że kupując 2 kpl opon (letnie i zimowe) masz spokój na 100 tys. km.

 

 

 

Chyba żartujesz, zależy jakie Auto ......... u Zony w Prosiaku juz jest drugi komplet letnich a zimówki może sezon wytrzymają ..... przebieg aktualnie 60 tysięcy :)

 

p.s. Kolega testował Nokiany i bardzo chwalił no i pojawiły się opony całoroczne jak kiedys :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Jak wyglądają wiosną opony zimowe w mocnych samochodach z napędem na jedną oś.

 

Mam podobne auto bo 136 KM i 1500 kg masy. Nie jeżdżę jakoś sportowo aczkolwiek często kręcę do czerwonego pola (vtec zobowiązuje). Zimówki mam po 3 zimach i nie zauważyłem aby były "zdemolowane", brzeg opony nie jest starty. Jeśli masz postrzępione krawędzie opon to jedź na porządny pomiar zbieżności i geometrii bo to na 99% jest przyczyną i przy okazji solidnie skontroluj wszelkie luzy w układzie kierowniczym oraz w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygladaja zimowki w silnym aucie z przednim napedem ( zdefinijuj silne ).

W mojej Legacy ( 175 KM ) uzywam wielosezonowych Michelin i przejezdzam 100 - 110 tys na komplecie.

Tak tytulem dygresji to gdy poprzednie Legacy stracilo tylny naped to mielilo przodem 5 min zanim ruszylo z miejsca.

A mialo 135 KM. Po co komu taki samochod ? :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo,

 

obydwa kciuki w gorze

 

 

Samolot

 

opony demoluje Ci zle / nieprawidlowe cisnienie oraz zla geometria

 

 

IZO

 

masz w domu zelazniaka ?

 

Wez tasme klejaca i obwin tylna os. Nastepnie pchnij zelazniaka do przodu i obserwuj. jezeli chce Ci sie sciagac tasme z tylu i ponownie nakleic na przednia os to zrob tak, ja po prostu obracam zelazniaka tylem do przodu i popycham.

 

Jak zrobisz opisz nam co zauwazyles.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...