Skocz do zawartości

Jaka jest trwałość oleju do mieszanki?


Jari76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość zakupu oleju do mieszanki Castrol 2T Scoter , po niższej cenie.Data produkcji to 2014 r.Ponoć oleje Castrol mogą stać 5 lat a te do mieszanki niby dłużej bo się nie starzeją.Czy to się zgadza?Kupić ?Chcę kilka butelek na raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bierz, tylko sprawdz tez czy przypadkiem to zrodelko nie jest trefne, bo ta oferta troche Cie moze zabolec,

ale jak normalna oliwa to bierz smialo :)



ciekawe jak byl magazynowany

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma 5 butelek po litrze.Napisał że to olej z Niemiec.5 butelek to bym miał 50-60 zł w kieszeni.Ale jak olej ma być kiepski/nie przydatny to sobie podaruje.Choć na forach piszą że do mieszanki śmiało brać.19 zł za litr a normalnie 30-32 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tak ze gosc celowo sprzedaje po 5 butelek (bo sa i tacy), a generalnie ma osiem palet ,zenki..

Roznie bywa. Wiadomo.

Bierz - ocen, najwyzej do smazenia wykorzystasz :P

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak go ocenię?



On sprzedaje na sztuki ale wystawił 5.Może faktycznie ma palety i żeby go nie wyczaili to po 5 sztuk max.



Link do aukcji - http://allegro.pl/olej-castrol-power-1-scooter-2t-1l-do-dwusuwow-i6256764133.html



Dziwi mnie że komentarze do transakcji są u niego wystawiane po kilka razy danego dnia przez to samo konto.Innego dnia jest inne konto ale znowu wystawione kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile to masz ?

ja ostatnio bańkę 4l tego kupiłem http://sklep.organika.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=200&category_id=15&option=com_virtuemart&Itemid=15&vmcchk=1&Itemid=15

 

i wszystko na nim zapie**ala i nie narzekam a jest bardzo tani , do skutera to bez stresu conajwyżej do crossa bym się zastanowił ........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tani.Mój sim załadowany gratami to razem 130-140kg i śmigam 20-30 km w jedną stronę dziennie.Nawet w te upały bez odpoczynku.I wolę nie ryzykować tak taniego oleju przy takich przebiegach i obciążeniu.On zarabia na siebie(fuchy).Na kiepskim oleju lubi puchnąć tłok (Almotu) zwykły najtańszy zestaw a obecnie wszystko śmiga.Leje Castrol od początku ale jest okazja kupić taniej i dlatego pytam.Na tym oleju zero kopcenia,nie przegrzewa się itd.



Do skrzyni też lałem jakieś tanie badziewie i były problemy,zmieniłem też na Castrol za 20-25 zł litr i problemy zniknęły.Nie ma co oszczędzać gdy moto na siebie zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Strasznie tani.Mój sim załadowany gratami to razem 130-140kg i śmigam 20-30 km w jedną stronę dziennie.Nawet w te upały bez odpoczynku.I wolę nie ryzykować tak taniego oleju przy takich przebiegach i obciążeniu.On zarabia na siebie(fuchy).Na kiepskim oleju lubi puchnąć tłok (Almotu) zwykły najtańszy zestaw a obecnie wszystko śmiga.Leje Castrol od początku ale jest okazja kupić taniej i dlatego pytam.Na tym oleju zero kopcenia,nie przegrzewa się itd.

 

moja honda atc 250R -chłodzony powietrzem 3 kołowiec z 1984 roku w obecne upały non stop żwirownia 2 czy 3 bieg do oporu przy niewielkiej prędkości narazie koło litra oleju wypaliłem ( robię pi razy drzwi 1:50 ) i nic się nie dzieje , wcześniej lałem midlanda 2t micro na tym zimna mocno dymi ale pozatym nic.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie tanie zostawiają tyle nagaru że szok i to bardzo szybko wszystko się zapycha.



Ten w zasadzie po odpaleniu moment zakopci a potem nie widać absolutnie dymu.Moja żona która nie ma pojęcia o motorach itp. zapytała mnie czemu nie widać dymu,czy coś jest nie tak.Kobieta się nie zna a zauważyła.Mówi do mnie że te wszystkie skutery kopcą a Simson nie.I to jest właśnie to że zostaje dobrze spalony i się nie odkłada.Dużo jeżdżę i skoro wszystko śmiga to nie ma sensu sprawdzać gorszego oleju.100 ML na 5l benzyny to koszt 3-3.5zł więc nie wielki a moto spala do 4 na 100 km.Wydatek jednorazowy jest ale co zrobić skoro się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latałem Aprilką SR50LC (silnik dużo bardziej wyżyłowany niż w Simsonie) to najlepiej spisywała się na Valvoline 2T, koszt 2 dyszki za litr. Castrol i Elf było czuć w spalinach a dodatkowo na Elfie był problem czarnej świecy.

 

Zawsze tutaj kupowałem, przeważnie rocznik bieżący lub rok wstecz jeśli brałem olej na początku roku. https://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/VALVOLINE-DuraBlend-SCOOTER-2T-olej-do-mieszanki-paliwowej/422

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrolu nie czuję,nic nie śmierdzi.Może to zależy od modelu silnika/spalania.20 zł za litr było by fajną ceną.Ja i tak muszę zamawiać z neta bo na orlenie jest tylko ich firmowy śmierdziuch a na innych stacjach podobnie.Na stacji Schella chcieli 57 zł za olej,masakra.Nie pamiętam jaki ale 20 zł więcej niż w necie.Sklep gzie zamawiałem Castrola twierdzi że nie ma go w hurtowni to jest jakaś paranoja.W innym sklepie sprzedawca zamawia nie to co trzeba.Ostatnio jako olej przekładniowy wcisnął mi ole do przekładni automatycznych,szkoda gadać.Mam problem z olejami do moto.Może zobaczę ten Valvoline 2T.Albo Mobil ale nie znam opinii.Zasadniczo jak wszystko zajebiście śmiga to powinienem zostać przy Castrolu.Dużo narzeka że im tłoki puchną itd. a u mnie jest 1500km po dotarciu i git.To co odpuścić sobie ten olej z 2014 ?Jakie jeszcze lałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz skuterka jedyny 2T jaki miałem to DT125, było to około roku 2002 i wtedy raczej mało komu się śniło kupowanie oleju przez internet. Do mieszanki wtedy lało się to, co było w sklepie. Jedynie unikałem Mixolu bo mimo odpowiedniej proporcji to kupa dymu i świeca do wymiany. Chyba najwięcej przelatałem na orlenowskim półsyntetyku do 2T i nic się nie działo. Pamiętam, że raz kupiłem do DT-tki olej Agip, jakiś syntetyczny. Prócz tego, że kosztował tyle co 4 Orleny to różnicy nie zauważyłem, widocznie ten silnik nie był aż taki wyczynowy. Po odpaleniu trochę dymku dopóki się trochę nie rozgrzał, po rozgrzaniu dymu brak. Czasami ojcu podprowadzałem olej Stihl od piły i też na tym latało. Zaraz po zakupie zrobiłem kompletny remont silnika, potem odpowiednio dotarty. Jak sprzedawałem 2 lata później to kupujący zrzucał głowicę żeby ocenić silnik. Aż sam byłem pod wrażeniem, że tłok i cylinder w takim dobrym stanie, osiągi również się nie pogorszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...