Skocz do zawartości

gasniecie moto


tom7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem dzisiaj dziwny objaw po przejechaniu jakis 8 km ( wizyta u dentysty) wracajac zjazd lekko z gorki motor zgasl mi na skrzyzowaniu zapalil dopiero po daniu przepustnicy na maxa p ojakims 1 kilometrze zgasl w czasie jazdy w okolicach 4-5 biegu. zatrzymalem sie na chwile i przezornie mimo ze paliwa w baku bylo pod dostatkiem dalem na rezerwe i dojechalem do domu co moglo byc przyczyna gasniecia ? Czy normalne jest ze jak uruchamiam motor (zimny) i daje przepustnice to wchodzi w polozeniu max na bardzo wysokie obroty a po lekkim cofnieciu 2-3 mm pracuje na b. niskich. Cz y jest to kwestia regulacji czy cos gorszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim napisz co to za motocykl. Możliwe że masz zafandzolony kranic idlatego ci gaśnie, dziwne tylko że dzieje się tak na niskich obrotach, możliwe też że masz źle ustawiony skład mieszanki, wtedy będziesz miał problemy z niskimi obrotami i z schodzeniem motocykla z wysokich obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj znamy!!! Ostatnio jak pracowałem u Pawla, to wzieliśmy się za synchro gaźników w mojej XJ (jeszcze nie miałem wakuometrów i jechalem do Pawla popracować i je odebrać). Ogólnie miałem problem z niskimi obrotami. W zasadzie, to ich nie bylo i musiałem wiecznie manipulować manetka aby moto nie gasło, gdy podkręciłem śrube obrotów, to po rozgrzaniu moto wkręcał się samemu na 4 tys i wcale z nich nie schodził. Kiedyś sądziłem że to wina lewego powietrza, ale wszystko obadałem i nic... a co ostatecznie to wykluczyło to, to ( gdy moto nie chciał schodzić z obrotów) że gdy lekko ruszyłem śrube położenia przepustnicy to schodził z obotów. Co żeśmy się nie nakombinowali....Pawel tak sie wnerwił że aż kopnoł klucz pneumatyczny ( i to jak) 8O :lol: ....ale do rzeczy.... nie uwierzycie w końcu Paweł zaczął na "pałe" kręćić śrubami składu mieszanki i wiecie co trzeba było je wykręić o 5.5 obrou :idea: :?: :!: Moto nagle ozdrowiało, dobrze się wkreca, pracuje bardzo spokojnie.... inny sprzęt... heheh takie właśnie, to mieliśmy perypetie.

 

Tom...co twoim zdaniem znaczy "daję przepustnicę"? Chodzi ci o otwieranie przepustnicy na max, czy włączanie ssania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniou ssania na "max" silnik pracuje na podwyższonych obrotach, zazwyczaj okolo 4-tyś. Skoro piszesz, że moto wkręca ci się na max to może ktoś coś pokombinował z urządzeniami rozruchowymi (ssaniem) w gażnikach, a jeśli to w chodzi w grę, to możliwe że i inne rzeczy są poprzestawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak bedzie bo jak włącze motor i działa już na wolnych obrotach po wrzuceniu biegu gasnie musze podciagnąć ssanie, możliwe ze jakieś swinstwo siedzi w filtrze paliwa i go zatyka ale gaznik na 100% muszę dać wyregulowac raczej straram sie jechac na jak najniższych obrotak by nie katowac maszyny, szkodfa że najbliższy mechanik jest w innym mieście. Ja jestem z Gliwic ale niestety to miasto jest jak pustynia żadnego mechan ika od motorków tylko katamartany ech. A ja jestem na razie zbyt zielony by cokolwiek grzebać przy gaźniku bo efekt byłby pewnie jeszcze gorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom7 jedż do Marcina Zaryczańskiego do firmy MOTOCYKL. Zakład mieści się w Zabrzu na ul.Witosa 1, na trasie Gliwice-Tarnowskie Góry.

Marcin zapewne upora się z tym problemem.

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...