Skocz do zawartości

JAWA 350 czy JAWA 350 TS


Kuskus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i to do 10 kilo niestety obroty się kończyły przy 5,5 k i wtedy tez silnik miał największą moc i jak raz spadły poniżej 5 to nic oprócz redukcji nie ratowało stuacji. W skodach są takie same obrotki i prędkościomierze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skodach są takie same obrotki i prędkościomierze ;)

 

No nie bardzo takie same. Skodzisze (przynajmiej 105 i 120) mają elektroniczne obrotonierze.

Czy ktoś może powiedzieć że prędkościomierz ze skody 120 podejdzie na 100% do jawulca??

Bo zerowany drogomierz to by mi się baaaardzo przydał (nigdy więcej pchania sprzęta do CePeeNa ;) ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam okazje kupic dwie JAWY 350 :

1. TS za ok 600zł - stan db+ , w miare nowa , nie katowana - 1987r

2.CZ za ok 500zł - stan db , też w miare ok , + 2 worki części - 85 bodajże

zastanawiam sie jaki wybrac - Silniki niby te same ale ... Moje pytanie - jakie są dokładne róznice ( jeśli mozna - bardzo szczegółowe) , jak sie prowadzi jedna i dróga no i ogólnie który model byście wybrali ?? Na co zwrócić szczególna uwagę podczas oglądania sprzetów ??

 

Szczerze mówiąc nie chciało mi się czytać tych wszystkich odpowiedzi na Twoje pytanie dlatego wybacz jeśli się będe powtarzał...

Po pierwsze: Jawa TS 350 i CZ 350 to dwa różne motocykle. Silniki mają inne (w CZ jest bardziej kanćaty, masywniejszy) i podstawową różnicą jest instalacja elektryczna! w TS jest 12V a w CZ (nie wiem czy we wszystkich) 6V.

Po drugie: Cała zabudowa motocykla (tj. zbiornik paliwa, siedzenie, zadupek, boczne pokrywki) jest różna

Po trzecie: Jawa TS jest nowszą konstrukcją i z tego co sie orientuje to jest chyba troszke mocniejsza

Po czwarte: Byłem posiadaczem 2 Jaw TS z czego jedna miała silnik od CZ 350 i powiem szczerze że silnik w TS jest lepszą konstrukcją (oprócz sprzęgła w którym tarczki mocowane są za pomocą śrub a nie zawleczek - jak w CZ, czego efektem często są urwania gwintów - przy ewentualnym zakupie jawy ts polecam sprzęgło wymienić)

Ogólnie mówiąc wybrałbym jawe ts, ale motocykle z takim rocznikiem należy kupować pod kątem stanu technicznego a nie wyglądu także wg mnie Twoja decyzja powinna zapaść dopiero po oględzinach obu motocykli...

 

Na co zwracać uwage podczas zakupu?

Nie będe pisał o rzeczach typu numery, światła, czy prosta rama...bo to są podstawowe oględziny.

Jawy słynne są z częstego ustawiania zapłonu także polecam sprawdzić wszystkie elementy które sie na ten zapłon składają, należy również zwrócić uwagę na pracę silnika czy jest równa, czy słynne pierdzenie jest równe z obu garów oraz ważną sprawą jest sprawdzenie czy wszystkie biegi prawidłowo wskakują bez jakiś zbędnych szarpnięć, stuków czy nadmiernych oporów no i czy nie wyskakują w trakcie jazdy.

 

Wybór należy do Ciebie...

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz ze bede odmiennego zdania :buttrock: Uwazam osobiscie ze mimo iz traktujesz te posty jako archiwalne to dobrze jest jezeli dopisze ktos cos sensownego do juz istniejacego posta a nizeli mialby zakladac ponownie ten sam watek, a dobre rady sa zawsze w cenie....

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy może mi ktoś wyjasnić dokładnie o co chodzi z tym półautomatycznym sprzęgłem (jako że tydzien temu kupiłem CZ 350 i troche mnie to ciekawi) Czasem przy redukcji gdy redukuje do 1 to puszczam klamke sprzęgła i dodaje gazu a tu tak jakbym na luzie jechał, no to ja za klamke a ona lata jakby sie linka urwała no to ja deptam w wajche zmainy biegów (nic sie nie dzieje) i po chwili samo sie załącza i jest bieg.

powiedzcie dokładnie na jakiej zasadzie to działa

pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz ze bede odmiennego zdania Uwazam osobiscie ze mimo iz traktujesz te posty jako archiwalne to dobrze jest jezeli dopisze ktos cos sensownego

Ten "świeży" post zbyt wielu nowych informacji nie wniósł, autor oprócz kilku ogólnie znanych banałów nie napisał o różnicach najistotniejszych: rama, cylindry itd. A instalacja elektryczna w CZesi 12V nie różni się wiele od tej z TSy ale to inny temat.

A czy może mi ktoś wyjasnić dokładnie o co chodzi z tym półautomatycznym sprzęgłem

Dźwignia zmiany biegów ma duży skok i nim nastąpi przełączenie biegów to najpierw nastąpi odłączenie sprzęgła, dokładnie tak samo jak przy naciśnięciu klamki przy kierownicy. W praktyce klamki używało się tylko do ruszania, pozostałe zmiany biegów góra-dół wykonywało się jedynie za pomocą dźwigni biegów. Układ jest dość prasty w budowie natomiast trzeba poświęcić trochę czasu na jego dokładne ustawienie i skorelowanie z linką.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kazd ma prawo do wypowiadania sie na tematy w ktorych sie orientuje i ma swoja wiedze nabyta podczas uzytkowania pojazdu, dlaczego wiec zabraniac mu sie wypowiadac lub dolaczac do wypowiedzi innych skoro ma cos w temacie do powiedzenia a nie tylko nabija sobie licznik....

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kazd ma prawo do wypowiadania sie na tematy

Fakt niezaprzeczalny iż wolność słowa obowiązuje i każdy ma rawo napisać to co wie.

Moj post dotyczył raczej fachowości tej wypowiedzi a nie samego faktu jej zamieszczenia.

Pozdrawiam :icon_biggrin:

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...