Skocz do zawartości

"Wyższy" samochód - doradzi ktoś?


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym budżecie mogę szukać co najwyżej pierwszego RX-a a i tak to już będzie pełnoletnie auto :) Jednak Lexusa odstawmy na bok, nie te pieniądze :)

 

Dzisiaj jeszcze oglądaliśmy Nissana Murano 3.5 V6, 2006r, cena początkowa 33 000 zł. Dość bogata wersja, automat, nawet fajny samochód, ojcu odpowiadał. Tylko one chyba nie były za specjalnie udane i sporo ludzi na nie narzekało? Nie prześwietlaliśmy go pod kątem jego przeszłości i przygód.

Miałem wersję amerykańską. Zrobiłem tym, coś dwieście ponad km. Oprócz serwisowania na bieżąco, żadnych problemów. W wersji chyba coś ok. 250KM. Zrobiony był na ponad 400KM. Oczywiście benzyna z podtlenkiem lpg :) Automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojcu chodzi o to żeby moc auta była adekwatna do jego wielkości - przejechaliśmy się dzisiaj tym Murano, niby ma te 234KM ale swoje waży, coś koło 1900 kg i tej mocy aż tak bardzo nie czuć :) Nie powiem, fajnie przyspiesza, czuć, że coś tam koników siedzi ale nie rwie do przodu jak jakieś auto sportowe. Rodzice rocznie robią może z 8000 km to spalanie nie jest aż takie istotne dlatego silnik 3.5 jest do przyjęcia.

 

Uwagę taty przykuła też Dacia Sandero Stepway, rocznik 2014 za 30 000 zł ale silnik 0.9 90KM jakoś nie przemawia a w środku pełno taniego plastiku - a szkoda bo z zewnątrz tak źle się nie prezentuje.

 

Jutro jeszcze jedziemy oglądać Hondę FR-V, 2007r, 2.0 155 KM, bogata wersja tylko szkoda, że manualna skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawet sandero było pod rozwagą, to może Venga? Z 1.6 125 koni i w automacie nawet się zbiera, wolnossący silnik bez udziwnień i tani serwis. Mój stary mocno się zastanawiał właśnie ze względu na łatwość wsiadania i wysiadania.

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawet sandero było pod rozwagą, to może Venga? Z 1.6 125 koni i w automacie nawet się zbiera, wolnossący silnik bez udziwnień i tani serwis. Mój stary mocno się zastanawiał właśnie ze względu na łatwość wsiadania i wysiadania.

 

Sandero Stepway obejrzeliśmy bo akurat stała w tym samym komisie co Murano :P Na razie zrobiliśmy rundkę po łódzkich komisach żeby tata przymierzył się do kilku aut i zdecydował w którą stronę iść. Wielkości auta się nie boi bo 40 lat zawodowo jeździł ciężarówkami. Venga dość ciekawa propozycja, jeśli do niej faktycznie wsiada się wygodniej niż do "zwykłej" osobówki to pewnie ojciec się tym zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec też ma problemy z kręgosłupem i pewnego razu już nie wsiadł do swojej osobówki.

Dużo szukał i przez przypadek trafił na Opla Zafirę, fakt, że rocznik coś 2002 ale kupił i zadowolony.

 

Może też niech spróbuje Zafirę, może młodsze roczniki pozwalają też wygodnie wsiąść?

 

Jeździłem Picassą, strasznie dziwnie się to prowadzi, pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione, jednak padło na grafitową Hodnę FR-V :) 2007r, 2.0 benzyna 155 KM, 6 osobowa, najbogatsza wersja wyposażenia. Kosztowała więcej niż najdroższa FR-V z Allegro ale jest bardzo zadbana, od pierwszego właściciela, do końca serwisowana w ASO, wszystko udokumentowane, świetny stan więc było warto. Mega wygodne auto, co prawda przydało by jej się z 50 KM więcej ale daje radę. Minus taki, że to 6 biegowy manual - ale da się przeżyć. Bardzo dobrze wyciszone autko, przyjemnie się tym jeździ, o dziwo w zakrętach bardzo dobrze się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moze lepiej ze manual , nowe automaty to kosztowne jednorazowki ..szczegolnie japonskie Assiny ktore sa pakowane do wielu aut roznych marek..sam latam automatem troszke leciwym , ale czytajac o nowych ktore czesto nie dozywaja 50 tys km , mysle ze nastepne auto bedzie chyba w manualu..

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...