Skocz do zawartości

Mój Chiński Romet k 125 łamie stereotypy


Gość Punkbuster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli nic nie spieprzę , co jest w moim zwyczaju, to powinien dobić spokojnie do przebiegu ponad 60tyś km :) Biorąc pod uwagę moje finanse , to raczej długo pojeżdżę na tym chińczyku i doczekam się kresu jego dni :D

 

 

Tutaj daje mu w gara :crossy:

 

 

 

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna pogoda, słoneczko :D Spokojna jazda ,ładny czarny motocykl. Czego chcieć więcej ? Nie doceniałem tego wcześniej. Teraz prawie 2 tygodnie bez jazdy , i zaczynam doceniać te sierpniowe , wrześniowe przejażdżki. Ciepełko , lekki wiaterek i dźwięk singla na popychaczach :crossy: coś pięknego.

 

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele motocyklistów staje w październiku/listopadzie przed dylematem... No ale co w zimę ? Czym będe jeździł ?Motocykl już odpada, ponieważ już sobie zimuje.

Jedni wybierają komunikacje miejską , inni rower.Niektórzy człapią na piechote dla zdrowotności.No i pewnie większość wybiera samochód. A skoro o samochodach mowa to, to jest mój sposób na zimę :

 

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój filmik od dyskryminacji motocykli 125 przez użytkowników dużych motocykli . Ma dosyć dużą popularność.

 

 

Zanim ktoś napiszę coś ''mondrego'' , polecam przeczytać komentarze pod tym filmikiem. Wypowiadają się tam nie tylko użytkownicy motocykli 125,Ale i użytkownicy znacznie większych pojemnościowo motocykli.

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś napiszę coś ''mondrego'' , polecam przeczytać komentarze pod tym filmikiem. Wypowiadają się tam nie tylko użytkownicy motocykli 125,Ale i użytkownicy znacznie większych pojemnościowo motocykli.

 

Z ciekawości poczytałem komentarze i wszystkie są od osób, które mają jakieś chińskie 125 i z pewnych powodów (pewnie prawnych) nie mogą mieć większych sprzętów. A już mistrzem jest koleś, który napisał o wyższości Rometa 125 nad Yamahą 1000 :D Chłopie, przyjmij do wiadomości, że każda sroka swój ogon chwali. Jak miałem 8 lat i dostałem motorynkę to uważałem ją za najlepszy motocykl świata ;)

 

P.S.

Jak czytam o przebiegach tych chinoli to mam obawy czy aby mój niemiec dociągnie do takiego przebiegu :D Chyba pora go sprzedać i kupić chinola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tą kasę 7 kafli bym w pierwszej kolejności kupił używanego Hyosunga gt 125 , bo to moto po prostu rządzi na prawko B.

 

No i pewnie przez to Chińczycy nie robią 15 km 125cc choć na pewno mają takie możliwości(to nie są kretyni). Czytałem że Chińczycy mogą wyprodukować każdą jakość. Nawet na poziomie najlepszych motocykli japońskich.Najważniejsze Pytanie to ile dasz na produkcje :D A i pewnie wielka czwórka nie pozwala Chińczykom wyprodukować lepszych jakościowo motocykli niż oni sami mają. Bo były by tańsze:D(Nie trzeba płacić haraczu za znaczek i prestiż marki)

 

Punkbuster

 

Przebrnalem przez caly temat i jak czytam Twoje texty, to malo monitoru nie zaplulem :icon_mrgreen: Chcialbym Ci bardzo serdecznie podziekowac, za umilenie mi wieczoru.

 

Jak bezdiesz czytal tem post to moze wroc do pierwszej strony i przeczytaj swoje wypowiedzi az do momentu tych wspoomnianych 12 tysiecy z groszami .

 

Mlody juz tak nie jestes az dziw ze nie jestes bardziej doswiadczony wiekowo ( mam nadzieje, ze rozumiesz co chce powiedziec, jak nie to napisz, przetlumacze na prostszy :icon_mrgreen: )

 

Do Twojej wiadomosci

 

Goowniany Hyosung nie moze zondzic, bo juz jego masa przekresla go na starcie z tego co pamietam, to wazy TYLKO cos pod lub ponad 160 kg i ma az 15 KM. Teraz wez Kalkulator i podziel wage przez moc, nastepnie sprawdz sobie ten wspolczynnik na swoim superpierdzipedzie. Potem rusz glowa i pomysl w czam to koreanskie goowno ma byc lepsiejsze ?

 

Rzadzic, to rzadzi MZ, Sachs, i inne Yamaha'y. Chcesz naprawde sprawdzic ten swoj wynalazek, to moze kopnij sie na Nordkap i z powrotem w tydzien jezeli dotrzes do domu na tym swoim wynalazku to ja zjem miotle i odszczekam wszystko co tu napisalem a Ty bedziesz moim Bostwem !

 

Wiesz wogole dlaczego silniki 125 ccm Maja moc nie wyzsza niz 15 KM ? To Ci podpowiem. Bo takie jest prawo dotyczace kategori praw jazd. Nie wiecej i nie mniej. Jezeli wiec Unia wpadnie na pomysl, ze od jutra moc to 9 KM to pojutrze wszystkie 125 - ki wychodzace z fabryki Maja wlasnie moc 9 KM. Tak trudno sie tego domyslic ?

 

15 KM dla silnika 125 to calkiem niezly wynik i ze tak powiem gorna granica osiagow przy dlugosci expluatacji aby fabryka nie musiala placic za naprawy gwarancyjne, bo sprzet zbyt wyzylowany i sie psuje.

 

A Z tym zezwoleniem wielkiej czworki to mnie naprawde rozbawiles, mysle, ze bede chodzil z bananem na facjacie jeszcze z tydzien lub moze dwa ! :icon_mrgreen:

 

Ty naprawde masz 24 lata ? :icon_mrgreen:

 

Dla mnie mozesz jezdzic czym chcesz.

 

Mi przypomina sie moja wlasna historia, gdyby nie fakt, ze zabraklo mi 4 miechy do egzaminu, to mialbym z urzedu kat. A1 i moze tez by mi na poczatek starczyla. Tyle, ze ja zawsze rozwijam i kwalifikuje sie wydej / dalej a Ty nie zamierzasz. TAka miedzy nami roznica.

 

Zejdz moize wiec troche na ziemie i przestan opowiadac bajki z mchu i paproci, tu nie przedszkole.

 

Pozdrawiam z wyrazami szacunku

 

:crossy:

 

 

 

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z ciekawości poczytałem komentarze i wszystkie są od osób, które mają jakieś chińskie 125 i z pewnych powodów (pewnie prawnych) nie mogą mieć większych sprzętów. A już mistrzem jest koleś, który napisał o wyższości Rometa 125 nad Yamahą 1000 :D Chłopie, przyjmij do wiadomości, że każda sroka swój ogon chwali. Jak miałem 8 lat i dostałem motorynkę to uważałem ją za najlepszy motocykl świata ;)

 

P.S.

Jak czytam o przebiegach tych chinoli to mam obawy czy aby mój niemiec dociągnie do takiego przebiegu :D Chyba pora go sprzedać i kupić chinola :D

To coś słabo czytałeś, bo wlazłem przed chwilą dla pewności i tak, jest parę komentarzy użytkowników motocykli poj.600+ więc kiepski wkręt, I jak każdy desperat który nie ma argumentów, nagina sobie prawdę pod swoje racje :)

 

 

Goowniany Hyosung nie moze zondzic, bo juz jego masa przekresla go na starcie z tego co pamietam, to wazy TYLKO cos pod lub ponad 160 kg i ma az 15 KM. Teraz wez Kalkulator i podziel wage przez moc, nastepnie sprawdz sobie ten wspolczynnik na swoim superpierdzipedzie. Potem rusz glowa i pomysl w czam to koreanskie goowno ma byc lepsiejsze ?

 

Nie dla każdego ''Kolego'' najważniejszy jest stosunek mocy do masy .Ale i tak Ten motocykl mimo swojej wagi osiąga vmax 120km/h wg GPS na prostej.

Ale ja Ci powiem dlaczego Hyosung jest zajebisty. Bo otrzymujesz motocykl który jest praktycznie nie do odróżniania od motocykla klasy 600+ . I Może ktoś taki jak ja woli pojemności 125 ale i żeby moto wyglądało jak większe moto. Masz tu normalną wagę,. Świetny duży wizualnie silnik V2 , grube lacze i mistrzowski dźwięk. Z wydechem MTC brzmi jak SV650 .I dlatego dla mnie hyosung rządzi . s*am na moc i całego tego przereklamowanego ''bakcyla'' . Jak moto jedzie chociaż tą 100km/h maksymalnie to wystarcza na moje potrzeby .

 

 

 

Wiesz wogole dlaczego silniki 125 ccm Maja moc nie wyzsza niz 15 KM ? To Ci podpowiem. Bo takie jest prawo dotyczace kategori praw jazd. Nie wiecej i nie mniej. Jezeli wiec Unia wpadnie na pomysl, ze od jutra moc to 9 KM to pojutrze wszystkie 125 - ki wychodzace z fabryki Maja wlasnie moc 9 KM. Tak trudno sie tego domyslic ?

 

15 KM dla silnika 125 to calkiem niezly wynik i ze tak powiem gorna granica osiagow przy dlugosci expluatacji aby fabryka nie musiala placic za naprawy gwarancyjne, bo sprzet zbyt wyzylowany i sie psuje.

 

 

 

Ale o co Ci teraz chodzi ?

 

 

Ty naprawde masz 24 lata ? :icon_mrgreen:

 

 

 

 

A co to ma wspólnego ? Jeśli chcesz wiedziec to tak. Mam 24lata. Za pół roku 25lat.

 

 

 

Zejdz moize wiec troche na ziemie i przestan opowiadac bajki z mchu i paproci, tu nie przedszkole.

 

 

 

 

 

 

 

Będe opowiadał o czym będe chciał w moim temacie. Nikt nie każe Ci wchodzić.

 

 

 

Rzadzic, to rzadzi MZ, Sachs, i inne Yamaha'y. Chcesz naprawde sprawdzic ten swoj wynalazek, to moze kopnij sie na Nordkap i z powrotem w tydzien jezeli dotrzes do domu na tym swoim wynalazku to ja zjem miotle i odszczekam wszystko co tu napisalem a Ty bedziesz moim Bostwem !

 

 

 

 

 

 

Nie muszę nikomu nic udowadniać, ważne co ja myśle o tym motocyklu. A myśle że to był najlepszy zakup w moim życiu. Za pół darmo kupiłem motocykl którym zrobiłem 13 tyś km i nadal wygląda i działa jak nowy. Nic dodać nic ująć. A to że ja mam dziurawe łapy i sam psuje moto to nie znaczy że moto samo się psuje. Jakbym nie miał dziurawych łap to tylko paliwo i zwykły serwis. Zawsze gdzie wyjechałem to dojechałem . Nie mam nic do zarzucenia .Może z wyjątkiem wibracji, ale to singiel więc musi trzepać. Takie rzeczy jak poprawianie fabryki w stylu danie podkładek spręzystych pod śruby by się nie odkręcały,wymiana żarówki czy zaraz po kupnie wymiana opony na lepszą jest w pełni do zaakceptowania jeśli motocykl kosztuje tyle co dobry wydech do ''ścigacza''.

 

 

 

 

Wiesz wgl co to jest Romet k 125 ? Tak, chiński tani motocykl. Ale wiesz wgl jaka jest budowa tego modelu ? Skoro wszystko wiesz to wiesz że Chińczycy bardzo rzaaadko co robią swoje silniki i swoje ramy? W przypadku K 125 Buda czyli rama plastiki błotniki teleskopy bak podnóżki itd. to dokładna kopia motocykla Suzuki gs 125 ,motocykla który ma jedną z najlepiej zaprojektowanych ram w historii . Nie wierzysz? Wpisz sobie w youtube albo w grafice google Suzuki gs 125. Wiesz co to za silnik? To dokładna kopia pancernego silnika Hondy CG 125. Który mimo chińskiego wykonania i chińskich części wytrzymuje ponad 65tyś km przebiegu. Nie wierzysz ? To zapraszam na stronę Williama Mnicha. Wystarczy wpisać William Mnich w internetach.(A także sporo jeżdżących egzemplarzy z przebiegami powyżej 50tyś. jest na forum rometa). Znajdą się też elementy zapożyczone z Yamahy Ybr 125. Także widzisz 3 świetne 125tki w jednej . Z tego nie może wyjść bubel, i też tak nie jest...

 

post-15099-0-52370800-1477869227.jpg

 

post-15099-0-72156800-1477869631.jpg

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla każdego ''Kolego'' najważniejszy jest stosunek mocy do masy .Ale i tak Ten motocykl mimo swojej wagi osiąga vmax 120km/h wg GPS na prostej.

Ale ja Ci powiem dlaczego Hyosung jest zajebisty. Bo otrzymujesz motocykl który jest praktycznie nie do odróżniania od motocykla klasy 600+ . I Może ktoś taki jak ja woli pojemności 125 ale i żeby moto wyglądało jak większe moto. Masz tu normalną wagę,. Świetny duży wizualnie silnik V2 , grube lacze i mistrzowski dźwięk. Z wydechem MTC brzmi jak SV650 .I dlatego dla mnie hyosung rządzi . s*am na moc i całego tego przereklamowanego ''bakcyla'' . Jak moto jedzie chociaż tą 100km/h maksymalnie to wystarcza na moje potrzeby .

 

Punkbustar

 

To jednak sam sobie zaprzeczasz bo dazysz do tego aby pokazac wszem i wobec jakie to masz dorosle moto a to w dalszym ciagu jest 125 - ka

 

Moze i wyglada na dorosle, ale jak trzeba przy 100 km/h przyspieszyc, to w tej klasie wszystkim bez wyjatku pluca wyskakuja i zadyszki dostaja.

 

Zrob kat. A kup cos wiekszego i moze wtedy zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. I nie mow mi prosze, ze wystarcza bo tak nie jest. Na codzien szkole takich ktorym sie tez tak wydaje.

 

Historia z zycia. Gosc ma A1 i nie chce bujac sie po kursach, bo nie. Kupuje zdlawiona do 35 kW Nowke HD Sportster i cieszy sie jak dziecko. Jego dwoch synow siedzi razem z nim i robia A1 ( Maja po 16 lat ) a matka tylko na jazdy jednego, drogiego i trzeciego przywozi. JAk zapytalem kiedy sama siedzie na jednoslad to odpowiedziala, ze ona nie bo9 sro, bo boi tamto,

 

Powiedzialem, zaczekaj jak w Niedziele przy obiedzie chlopaki zaczna cos o moturach a ty nie bedziesz nawet wiedziala o szco choci.

 

We Wtorek Telefon, ze slowami, sam tego chciales, teraz i mnie masz na karku.

 

Chlop sie zalamal, bo baba bedzie miala Kategorie wyzej wiec podkuplil ogon, przyszedl jak niepyszny i mowi, ze miales racje, robie kat. A.

 

NAjardziej cieszyl sie dealer HD bo sprzedal mu zdlawionego Sportster'a 1200 a za tydzien Brake Out'a. W Sumie z dodatkami Kolo zostawil w tydzien cos pod 36 000 ,- €

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...