Skocz do zawartości

Enduro dla niskiej osoby.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jezdze dr 650 rse , mam niewiele ponad 170 cm i jazda nie sprawia żadnego problemu, słowa kolegi z postu wyżej "ze bedziesz najwyzej na palcach stawac" niech Cie nie przerazaja, jak mnie kiedys, to normalne, a jak sie moto przechyli na prawa albo lewa strone to mozna stac spokojnie na jednej nodze (np na swiatlach). No i oczywiscie polecam dr 650 :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,

 

zgadzam się.

 

Fajnie to zabrzmi ale jeździ się głową w zasadzie, no, jak już ktoś potrafi obsługiwać maszynę.

 

Mi zawsze doświadczeni koledzy powtarzali, że "najlepsi zawodnicy i ze stołka ruszali"... nie wiem ile w tym prawdy:)

 

:biggrin:

 

Ja na swoje pierwsze moto wybrałam suz DR 350 wersja shc, chyba najniższe enndurko ... a mam 177 cm :biggrin:

Edytowane przez Oriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wzrost raczej nie przeszkadzałby ci w jeździe na normalnym enduro,problem mogłby się pojawić przy ostrym terenie gdzie trzeba sie dużo podpierać i pomagać sobie nogami.Jeśli ma być to 40 % lekki teren i 60 % asfalt to XT660R jest zajebistym wyborem,zresztą znajomy ma podobny wzrost do ciebie i na takim śmigał,dawał rade bez problemu :biggrin:

 

PS.Jeśli byłbyś zainteresowany tym XT-kiem to daj znać na priv,bo jest do sprzedania,05 r,3 tys km przebiegu,cena bodajże 16 tys zł

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił Suzuki DE 650 SE od 95 w z wyż, niesamowity motorek pod względem trwałości, poręczności, sporej mocy no i chyba najważniejsze to to że konstrukcja tylnego zawieszenie pozwala na obniżenie bez rozkręcania tylnej sprężyny, czyli odkręcenie jednej śruby i przełożenia amortyzatora w drugi otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem nową osobą na forum i potrzebuję waszej pomocy !

 

Chcę kupić enduro, lecz mam 168 cm wzrostu i mam kłopty przy wyborze motoru.

Wcześniej jezdziłem na motorach miejskich ( Honda CB 500 ) i ETZ 251 - sto lat temu...

 

Przymierzam się do Yamahy XT 660 R, chciąłbym poznać Wasze opinie na temat tego moto, biorąc pod uwagę moje wymiary ( czy można skręcić wysokość amora tylnego i jak bardzo ). Chyba nie wszyscy endurowcy mają po 1,80 wzrostu i 100 kilo wagi.

Preferuję jazdę 40% w lekkim terenie ( turystycznie ) i 60% asfalt.

 

Może ktoś z Was ma wiedzę na temat innych singli tego rodzaju i może mi coś polecić z własnego przykładu.

 

Pozdrawiam Wszystkich JEDNOŚLADOWCÓW i liczę na podpowiedzi....

 

wiesz co widziałem ostatno bete bardzo konkretny sprzęt nie jest taki wysoki gość co nim lata ma około 170

i bardzo sobie chwali

silnik ten sprzęt ma ktm -a i ogólnie chyba większość osprzętu jest podobna jak w ktm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam. Szukam niskiego enduro do polatania w około komina. Niestety matka natura nie obdarzyła mnie wysokim wzrostem. Enduro miałoby być lekkie więc takie do 250 cm, a wysokość siedzenia max 820 cm. Wiem, że moje wymarzone KTM odpadają - producenci tej marki dyskryminują niskich ;) Czy znacie jakieś motocykle enduro dla niskich? Będę wdzięczny za pomoc. Cena max 15000,00. Z góry dziękuję.

Edytowane przez brzytew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile masz wzrostu bo niski to pojęcie względne :D

 

KTM dyskryminuje też biednych kosztami utrzymania swoich motocykli :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ważysz? Bo EXC ma stosunkowo miękkie zawieszenie i siadając na niego siada cały motocykl. Byłem świadkiem gdy znajomy kopał 530-tkę i prawie uderzał ramą o podłoże :wink: . A jeśli chodzi o koszty to nie jest wcale tak źle.. Niektóre części są tanie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...