Skocz do zawartości

WSBK 2016


Kamel-JG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam z pierwszego wyścigu jak Pawła wyprzedzał Brookes po jakims błędzie chyba i na prostej start meta Paweł co chwila koło nad ziemią a BMW Brookesa jak przyklejone do asfaltu odjeżdżalo Pawłowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można porównać Superbika do Stocksporta 1000... :banghead:

 

http://resources.worldsbk.com/files/results/2016/GBR/STK/001/CLA/Results.pdf?version=cfcd208495d565ef66e7dff9f98764da

 

 

http://resources.worldsbk.com/files/results/2016/GBR/SBK/002/CLA/Results.pdf?version=cfcd208495d565ef66e7dff9f98764da

 

 

... z takim czasem kwalifikacji w Stockach byłby ( na Superbiku!!) między 10 a 17 miejscem,

a w wyścigu 7-9 miejsce...

 

To są fakty, i co: kolejny tor nielubiany, niepasujący, bo za mokro, bo za zimno, sraczka - popierdaczka, złe opony, zaparowana szyba ect...?????

 

....tylko, że się ściga w podobnych warunkach i problemach co inni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ja swoje opisałem wcześniej i wiem, że mam rację, dowód na to sukcesy Patryka Kosiniaka w pucharze R-6, lub Taddy Błażusiak( chociaż to w innej dziedzinie sportu motocyklowego)...

 

Na szczęście torów mamy coraz więcej, konkurencji nam ubędzie ( bo zachód się zislamizuje, a islamistę interesuje tylko bzykanie i płodzenie , zrobienie białego w ciula ect...), w końcu będą i sukcesy :buttrock:

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Marco Melandri potwierdzony w Aruba.it Ducati, co o tym myślicie, bo jak dla mnie jest to duże zaskoczenie, że nie wzięli ani Laverty'ego ani van der Marka, tylko właśnie jego. Zobaczymy jak sobie w przyszłym roku poradzi.

 

http://wyscigimotocyklowe.blogspot.com/2016/07/wsbk-marco-melandri-oficjalnie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Randy Krummenacher przechodzi do WSBK w przyszłym zespole, wraz z zespołem Pucetti Kawasaki, startującym w tym sezonie w Supersportach, oznacza to również, że nie będzie w tym zespole Davide Giugliano, ponieważ szef zespołu, Manuel Pucetti zapowiedział już wcześniej, że chce wystawić tylko jeden motocykl.

 

http://wyscigimotocyklowe.blogspot.com/2016/09/wsbk-randy-krummenacher-w-zespole.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia po wczorajszym wyścigu? :)

Mega wyścig w wykonaniu Pawła Szkopka. Niestety przewrócił się, a było już tak blisko naprawdę imponującego wyniku. Jednak ważne, że kolejne punkty wpadły na konto tego zawodnika. Szacunek!

Naprawdę zaskoczył mnie Van der Mark... Dojechał do mety na... nakedzie ;P

Oglądałem EWC i tam też nie lada emocje :) Szkoda zespołu GMT94... W następnym wyścigu ponoć zobaczymy po raz kolejny nasz polski zespół, trzymam kciuki!

 

Ps. Świeży news od Micka. Nicky Hayden pojedzie w zastępstwie za Jacka Millera w MotoGP już w ten weekend :)

Co wy na to? Ciekawi mnie jak poradzi sobie Kentucky Kid :)

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety drugiego wyścigu WSBK nie widziałem, bo postanowiłem oglądać Bol d'Or w całości. Ale gratulacje dla Pawła, szkoda że upadł, no ale przynajmniej na mokrym może pokazać, że polski sport motocyklowy nie jest w aż tak beznadziejnym położeniu, jak może się to wydawać, może Dorna mu pomoże i sfinansuje mu starty w jakimś lepszym zespole w przyszłym sezonie.

 

A w EWC to szczególnie fajna była walka w Superstockach, no i jeden ze zwycięzców tej kategorii, Alexis Masbou, który przecież do niedawna jeździł w Moto3, mówił, że podczas tego weekendu po raz pierwszy jechał na litrze :) Suzuki kompletnie zdominowało ten wyścig, no ale to też spowodowane było problemami technicznymi ich konkurentów. Gdyby nie to, może SRC Kawasaki, YART, czy GMT94 mogły powalczyć o zwycięstwo. Fajnie, że japońskie zespoły coraz śmielej wchodzą do pełnego cyklu, chciałbym, żeby to wyglądało kiedyś, jak na Suzuce, że startuje mnóstwo dobrych zawodników, tak jak to wygląda w Mistrzostwach Świata Endurance FIA. No i pochwalę słowacki zespół Maco Racing Team za czwarte miejsce, jak się chcę, to się da, fakt, że nie postawili na swoich rodzimych zawodników, ale myślę, że ta seria jest póki co, dobrą furtką dla polskich teamów na jakieś zaistnienie.

 

Szkoda, że w tym roku nie było Polaków w tym wyścigu, ale domyślam się, że stały za tym względy sponsorskie, organizatorzy chyba nie do końca przemyśleli to wszystko, bo w dodatku nie ma wyścigów podczas przerwy zimowej, wtedy przecież w grudniu czy styczniu, można ściągnąć znacznie więcej dobrych zawodników z MotoGP czy WSBK. Ale zobaczymy, co z tym wszystkim dalej będzie, w sezonie 2017/2018 mają się pojawić 1-2 wyścigi w tych terminach, mam nadzieję, że jeśli Eurosport się tym zainteresował, to zrobi z tych mistrzostw dobry produkt, wykraczający swoim zasięgiem poza Francję i paru fanatyków motocykli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega wyścig w wykonaniu Pawła Szkopka. Niestety przewrócił się, a było już tak blisko naprawdę imponującego wyniku. Jednak ważne, że kolejne punkty wpadły na konto tego zawodnika. Szacunek!

Nie ma czym sie podniecać...to samo można mówić o wszystkich innych co w tych trudnych warunkach położyli się... nie nazywaj tego "mega" wyścigiem, bo trochę śmieszne.

Szanuje Pawła Szkopka za to ,że chce, że walczy ile może, że daje z siebie najprawdopodobniej maxa, ale widać dokładnie gdzie jest Paweł a gdzie pierwsza 15 stawki. Wiem,że sprzęt, wiem,że zespół do bani, ale wczoraj mógł pokazać się dojeżdżając na tym 9 miejscu w trudnych warunkach gdzie sprzęt nie jest aż tak ważny a liczy się zawodnik i jego umiejętności... a wyszło jak zwykle.

nezka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...