Skocz do zawartości

Skuter Chińczyk 50 cmm - w trochę innym wydaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Na jesieni w pakiecie z XS-ką przywiozłem skutera 4T trochę niekompletnego ale silnik wyglądał na zdrowy (250zł).
Podczas zakupu odpaliliśmy go tylko na szmacie nasączonej benzyną silnik dość szybko zagadał tak więc jakoś tam rokował ;)
Cel na początku był taki aby to odpalić odrzeć z reszty plastyków i wykorzystać do nauki córy jeżdżenia ;D
W miarę jak rodziła się w głowie wizja jak motorek ma wyglądać udało się zarejestrować tak więc pojazd będzie używany legalnie na ulicy :rolleyes:

 

Tak wyglądał zaraz po zakupie
2lmkw0w.jpg2qmj8tx.jpg
Po rozebraniu zaczęły się pierwsze wizje:
oiyy6h.jpg
hv5awn.jpg
W międzyczasie na bazarze w Łodzi kupiłem taki oto licznik za 15zł - będzie fajny dodatek.
a09hes.jpg
Wracając z drugą xs-ką na przyczepce po drodze zahaczyłem o złom z autobusami i kupiłem za 20pln coś takiego :)
sweiwz.jpg
Rura 32mm pogięta w ładne łuki - zaoszczędziło mi to sporo czasu i pieniędzy.
Zaczęło się cięcie i spawanie
20j0479.jpg
ao5b4k.jpg
2cgh1cp.jpg
28k7hn6.jpg
1z5rqps.jpg
24fwoxv.jpg
2hodxlt.jpg
hrfudc.jpg
Walka z kabelkami
33z62yb.jpg
Tyle zostało z oryginalnej wjązki
2vmhxc1.jpg
Po całej operacji motorek zapalił od kopa
Mała przeróbka ramy co by upchnąć w miarę niewidocznie elektronikę:
9zvnrl.jpg
I mocowanie blachy:
2qx9q9u.jpg
Dziś wyregulowałem gaźnik na stożku i motorek wkręca się jak dziki ;D
Nawet dziś już córa zaliczyła pierwszą lekcją jazdy - chyba będą z niej ludzie :)
Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa idea. Popacze jak skończysz bo faceta poznać po tym jak kończy a nie jak zaczyna

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zobaczy :biggrin:

 

Motorek robiony jest w sumie dla zabawy na ten sezon pewnie zostanie w takim surowym stanie a jak się sprawdzi to się go na następny jakoś pomaluje może :cool:

 

Jest i tylna lampka:
sq5v1l.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulepiłem jakiś tam koszyk na przód, zrobiłem podnóżki, odpaliłem światła no i wykonałem pierwsze jazdy testowe - jest czad :biggrin:

9amkoj.jpg

2wm3u9z.jpg

j0zo5l.jpg

wvvee1.jpg



Zostało jeszcze tylko zrobić tylny hamownik, no i jakieś lustereczko zamontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Młoda złapała bakcyla na jazdę ;D





No i można jeździć do sklepu po browarek ;D

mhytl0.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato się zbliża to ktoś po browar jeździć będzie musiał dla taty :biggrin:

Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie :D. Choć przyznam, że z początku czytałem i tylko kminiłem co na końcu z tego skuterka zostanie. Ale przyznam, że jak doszedłem do zdjęć to się zdziwiłem. Pomalować na różowo, dodać bajery i prezent lepszy niż barbie czy inna zabawka za 300zł ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie o sprzedaży nie myślę bo córa jest zajarana jazdą i jak skuter przeżyje wiosenną imprezę (

)

oraz sezon 2016 to na przyszły zostanie ładnie odmalowany i wykończony co by po ulicy latała :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się taki podoba i dlatego chcę się nim nacieszyć w tej postaci na ten sezon.

Ale docelowo ma się nim poruszać córka i nie wiem czy na dłużej będzie chciała zaakceptować ten styl :biggrin: Po cichu mam nadzieję że nie będę musiał go malować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...