Skocz do zawartości

Mini cooper s r50


Dominik Szymański
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno Boba Fett miał ostatnio doczynienia z mini. U mnie w firmie jeździ kilka i w zasadzie w jednym wymieniłem pompę paliwa a w drugim popękało mocowanie cewki na silniku. Trzeci użytkownik skarży się teraz na sprzęgło i jakieś anomalie w zawieszeniu. Pozostałem 3 latają bez problemów.

Jednak ogólnie mam pozytywne odczucia co do tego auta.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chwilę, poza tym nie "s", na dokładkę mechanik ze mnie żaden - nie pomogę, bo nie umiem. kupiliśmy model z podstawowym silnikiem, ale za to doposażony ile wlazło, włącznie z filtrem kn pod maską, skórą, bajerami i grzanymi fotelami. 170 kmil przebiegu, przy zakupie zmieniliśmy sprzęgło (jak już na swój koszt wyjmowali silnik, żeby zlikwidować hałas gdzieś pomiędzy nim a skrzynią, AFAIR). jeździ ok, ale niewiele - bo tylko Sihaja do pracy, znaczy 20-kilka mil dziennie wszystkiego

w sumie to tylko tyle co może istotne, że przebieg ma taki, że w pl byłby niesprzedawalny ;) a tu jeździ, nie dając powodów do narzekania

bf

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu R53 czyli ten z kompresorem. Maks wyposażona wersja Chilli.
Pierwotnie miał być dla drugiej połowy, ale okazał się zbyt radykalny, więc teraz ja nim jeżdżę.
Auto prowadzi się genialnie. Feeling układu kierowniczego to coś niesamowitego.
Silnik bardzo elastyczny, żwawy i łatwy w tuningu.
Moje auto kompletnie się nie psuje. być może dlatego że jest bardzo dobrze serwisowane.
Nie polecam wersji turbo (R56) z silnikiem PSA. Silnik awaryjny i mniej wg. mnie ma specyficznego charakteru.

cefaa308c15d5cc5.jpg

Ile masz do wydania na to auto? :)

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi, ma kobita se sprawiła w lipcu w zeszłym roku, jeździłem z nią do Leszna po wersję S, ale handlarze się przeliczyli, mieli wystawiony za 19900, miało wsio działać, szyberdach i Navi i klima, jak przyjechaliśmy się okazało, że w zeszłym tygodniu działało, a teraz nie działa, dalim 1 godz. czasu, lub upust cenowy na naprawę tych niedoróbek (a i tak wiadomo, że bity - a jakie auto z zachodu nie bite?), oceniłem na 16000 zł, oni spuścili na 18000 , więc się nie dogadalim...

Może ktoś pomyśli szkoda było paliwa, ale ja po prostu chciałem się przejechać wycieczkowo, bo kiedyś mnie milicja( te prawdziwe MO)zawróciła jak jechałem na koncert do Jarocina, a teraz miałem okazję no i byłem :-) ( ale tylko w mieście hahahaha)...

W końcu pod Warszawą kupilim wersję bez Turba, ale rocznik 2006, trochę pomalowany, ale za to prosty i wsio działało ( i działa i teraz), autko ma klimę, dużą Navi i skóry i chromowane lusterka, w sumie jak się umuje to bardzo ładnie się prezentuje..

Wymieniłem olej i płyn, bylim na serwisie, wsio sprawdzone, podwozie bez rdzy, ładne, ładnie się prowadzi, ładnie hamuje...

Z drobnicy to:

- dokupiłem kosz pod zapasowe koło( ciężko było dostać, ale w końcu)

- raz naprawiłem u znajomka linkę otwierania lewych drzwi, ale teraz znów problem się pojawił, linkę trza wymienić na nową, ta już swoje lata ma, zresztą podczas naprawy widziałem jak to jest skonstruowane- i powiem- niemcy się nie sprawili- robić to umieją: działa , czołgi i pancerniki, aha i pancerfausty hahahahhahahahhaa....

Co do samego autka, Domi, jesteś jak pamiętam ciut wyższy łodemnie, ale mniej więcej podobnie chudy, czyli nie będziesz miał problemu z wsiadaniem/ wysiadaniem, gorzej mają ci o słusznej budowie, lub większej tuszy, siedzienie jest dość nisko, trza trochę się gimnastykować, z tyłu miejsca co kot napłakał, nam to pasuje bo jeździ baba + ja + córka, i się mieściem, ale jak kiedyś chciałem przewieźć kolegę z roboty, takiego 180+ i 120 kg wagi, to z tyłu musiał siedziec trochę bokiem.....

 

Pozatym wsio gra, spalanie w porządku- zakładanie gazu mija się z celem, auto( nasze jest czarne) robi wrażenie, podoba się dzieciom i kobitom....

Ja to widziałbym siebie, ale w wersji S + napęd na tył....

Nowsze wersje nijak mi się nie podobają( babie też), są większe, ale jakieś takie dziwolągi,, kurcze, chyba, że dorobić jeszcze lufę i ze 2 sztuki kaema może???

 

Pozdr. J-999

P.S. Ja dałem 23300 chyba w zeszłym roku, ale myślę że było warto...

 

 

Aha, że tego co słyszałem te wersje z Turbem, niektórzy próbują w prosty sposób tunningować zmieniając przełożenie przekładni sprężarki, ale nie zmieniaja układu smarowania- kończy się to z reguły smutno... tak wyczytałem na zagramanicznych forach...ale nie wiem czy to prawda...

Edytowane przez _OBI-WAN KENOBI _
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, że tego co słyszałem te wersje z Turbem, niektórzy próbują w prosty sposób tunningować zmieniając przełożenie przekładni sprężarki, ale nie zmieniaja układu smarowania- kończy się to z reguły smutno... tak wyczytałem na zagramanicznych forach...ale nie wiem czy to prawda...

W kompresorze zmieniasz kółko na mniejsze (15 lub 17%) + krótszy pasek. Przyrost mocy rzędu 20-30 koni.

Co do smarowania kompresora, to po prostu trzeba go zdemontować (dzień roboty) i wymienić/uzupełnić olej w dwóch komorach.

Wykonując te czynności, przedłuża się znacznie żywotność sprężarki.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego, baba ni kuta nie sprzeda, za bardzo jej się podoba....

 

Jak chcesz to szukaj tej lepiej wypasionej wersji w skórze i dużą navi ( chociaż ta navi jest 10 razy gorsza od TomToma)...tylko ciężko wyrwać za sensowną kasę...

Szkoda, że nie ma napędu na tył, jakby miał, a do tego wersja S juz bym brał, jak ciapaty zapomogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...