Skocz do zawartości

głowica kawasaki kx250f, 2005


kuba127
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn ona się nie zatarla. Motor jeździł do ostatniej chwili. Po prostu rozebralem żeby sprawdzić jak to wszystko wygląda. Wałek ma lekko uszkodzona/wytatra krzywke, nie był zatarty. Bedzie nowy. Widocznie ktoś nie pilnował odpowiedniego stanu oleju, czy mógł tez odkrecac manetke na zimnym zanim jeszcze olej do głowicy doszedł i są skutki.

Edytowane przez kuba127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jeszcze na czym polega regeneracja glowicy?

W twoim przypadku nalezaloby obnizyc gorna powierzchnie glowicy i wszystkie panewki walkow rozrzadu o ok 0,5 mm, wykonac z jednago przejscia otwory pod kazdy walek razrzadu, wykonac kanaliki doprowadzajace olej ( to co ci sie wytarlo), skrocic zaworyn o 0,5 mm bo zmienila sie odleglosc miedzy zaworami a walkami rozrzadu i inaczej nie wyregulujesz luzu. Technicznie jest to mozliwe o ile znajdziesz dobry warsztat zajmujacy sie obrobka mechaniczna, ale nieoplacalne, poniewaz o wiela taniej kupisz sprawna glowice. Regeneracja wskazana jedynie w motocyklu zabytkowym lub unikalnym , do ktorego nie mozna zdobyc czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli duzo roboty. Bo jedyne co jestem w stanie zrobić we własnym zakresie to doprowadzenie oleju. Dzięki. ;)

Samo doprowadzenie oleju czyli wykonanie kanalika sprawy nie zalatwi. Masz zuzyte lozyskowanie walkow rozrzadu - powiekszone otwory, w tym przypadku u glebokosc tego kanalu czyli znacznie. Tamtedy ucieka ulej i nie smat+ruje prawidlowo walka rozrzadu, stad slady zatarcia. Szukaj glowicy w dobrym stanie o ile dol silnika jest w porzadku. Jezeli nie szukaj calego silnika. Czasami jest to zansze niz glowica - taki sobie paradoks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze poszukam. Z tym ze ten kanalik nie jest do końca wytarty bo widać jego zarysy. To jest jedynie mankamentem tego silnika. Czyli mówisz ze nie jestem w stanie tego zrobić. Jest taka możliwość ze jak to złoże tak jak teraz tylko zaloze nowy wałek (bo ten jest lekko nie rowny na szczycie) ze to będzie chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahujac od luzow walka w jego podporach, ktore po wycieciu kanalika sa 10x wieksze niz powinny byc to bez istnienia tego kanalu smarowanie pogorszy sie a nie poprawi. Kanal zrobiony jest po to zeby olej nie sciekal natychmiast na boki tylko byl gromadzony na czopie walka i caly czas utrzymywal walek bez kontaktu z podpora na filmie olejowym. Bez niego zuzycie podpory pojdzie kilka razy szybciej i luzy szybko powieksza sie.

Dlatego moje przekonanie ze to dlugo nie popracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jeszcze czy zrobić ten kanał?

Bez doprowadzenia do właściwych luzów pomiędzy głowicą a wałkiem nie ma sensu przejmować się rowkiem .

 

Sam rowek nie jest jakoś szczególnie precyzyjnie wykonany (może być nawet pozostałość po odlewie bez obróbki ) , ma zapewniać szybkie i równomierne rozprowadzenie oleju podciśnieniem żeby "dobry film trzymać" Zaryzykuję stwierdzenie że można go (po uporaniu się z podstawowym problemem pasowania wałka z łożem) wydziergać dremlem i małym frezem byleby miał położenie i wymiary zbliżone do oryginału .

 

Co do wałka - nie wiem czy to dobra droga i ktokolwiek skutecznie to wykonał - powiększanie średnicy poprzez napawanie wałka wraz z obróbką wykończeniową a nastepnie rozwiercanie łoży tak żeby przywrócić mały luz . Wydaje mnie się że temat będzie dobrze rozwinięty w dziale enduro /cross. Tak czy inaczej może wyjśc drożej niż sprawna używka.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...