Skocz do zawartości

Speed Day 2016


filipr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie czy jutrzejszy SD odbędzie się? Taki tekst zamieszczono na epoznan. Co prawda jest napisane, że nieoficjalnie się dowiedzieli, ale...

Inna sprawa, źe nie wszystko co piszą jest zgodne z prawdą.

http://epoznan.pl/news-news-68797-Smierc_motocyklisty_na_Torze_Poznan_zakaz_szkolenia_dla_Automobilklubu

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deweloperzy mogą tam postawić jedynie kolejne centrum handlowe, a tych w Poznaniu jest masa. Poza tym ziemia jest przedmiotem sprawy spadkowej, więc nikt tam na razie niczego nie postawi. Na TVN24.pl też artykuł http://www.tvn24.pl/poznan,43/zakaz-szkolenia-dla-automobilklubu-po-smiertelnym-wypadku-na-torze,663219.html

Info z fejsa SD:

"Informujemy, że do Automobilklubu Wielkopolski nie wpłynęła żadna decyzja Wojewody zakazująca działalności na Torze „Poznań”, stąd poza odwołaniem na znak żałoby po wypadku motocyklowym zajęć, w dniach 18-19.07.2016 r., wszystkie wcześniej planowane działania odbywają się normalnie.
Jednocześnie, zgodnie z powszechną zasadą analizy wydarzeń, trwa procedura przypominająca wszystkim służbom zasady bezpieczeństwa obowiązujące na Torze „Poznań”. http://www.aw.poznan.pl/"

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twarzoksiążki SD dowiedziałem się właśnie, iź w klasykach i 125 wzięło udział łącznie 52 zawodników na GS-ach, XL-kach, RD-kach, WSK-ach, MZ-tkach i innych. Przy tej dynamice i kolorycie za rok wchłonie to Puchar Polski i Mistrzostwa Polski... i jacyś sponsorzy widzę sobie są.... Ładnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej dynamice i kolorycie za rok wchłonie to Puchar Polski i Mistrzostwa Polski... i jacyś sponsorzy widzę sobie są.... Ładnie!!!

To już jest w ramach Pucharu Polski.

Ale rzeczywiście wygląda to bardzo fajnie na żywo. To taki piknik motoryzacyjny, każdy coś grzebie, naprawia, dyskutuje, potem zalewa tor olejem z cieknących silników :) i ogólnie jest super atmosfera. Gdyby dodać do tego jakiś grill, piwko po zawodach, muzyczka na żywo, to mamy mega festyn dla każdego. Najbardziej cieszą zawodnicy z przedziału 70+ bo do tych motocykli ci zawodnicy wnoszą mega klimat. Najlepsze jest to, że ci kombatanci walczą z młodzieżą łeb w łeb :) Rozwaliła mnie na łopatki taka anegdota - obok mnie zatrzymuje się CB 400 lub coś w tym rodzaju, podbiega do niej ok 6 letnia dziewczynka, a kierowca otwiera szybkę w kasku i mówi "kochanie poczekaj, tylko mamusia odstawi motorek" :) Fajne jest też to, że jest bardzo dużo kibiców. Odważył bym się i posunął do stwierdzenia, że jest ich chyba więcej niż na Poznaniu. Przychodzą rodziny, dziadkowie z wnukami i każdy ma radochę. Jak dla mnie super inicjatywa. Nomen omen z tego co usłyszałem, to jakaś grupa zapaleńców organizowała sobie wcześniej te zawody niejako na dziko, ale wiadomo, "specjaliści" (PZM) wiedzą jak organizować coś bardziej profi od amatorów i o ile PZM tego nie zepsuje, to jest fajna opcja na przyszłość, a na pewno z ogromnym potencjałem. A impreza zaczyna nawet przyciągać Czechów i Niemców.

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamel a Ty znowu o zalewaniu toru olejem :biggrin: Dementuję, nic takiego nie miało miejsca, naprawdę :)

Mi tam nie przeszkadza że jadąc rd70 mam za przeciwnika rd250, jak w wyścigu jedzie 20 motocykli to każdy znajdzie konkurenta dla siebie, szczególnie na takich torach.

 

Tutaj fajna galeria z ostatniej rundy https://www.facebook.com/FotoMaciejLewandowski/photos/?tab=album&album_id=1037684746308542

Edytowane przez rozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozek przecież tu wszyscy wiedzą, że ja tylko zgryźliwie żartuję sobie ;) Oczywiście nie było rozlanego oleju. Poza pierwszą szykaną i paddocku ;) Ale mi to nie przeszkadza.

 

respekt dla gościa na ostatnich zdjęciach. :D

To Sebek Grausam w trakcie wyścigu gdy próbował zrobić mi por fuere ;) Na żywo wyglądało to groźnie, ale utrzymał się w siodle. Edytowane przez Kamel-JG

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Takie szybkie pytanie: czy można dzień przed speed-dayem rozłożyć się z namiotem i motocyklem w paddocku, a potem to bezpiecznie zostawić na noc? Nocleg mam w hotelu, i się zastanawiam czy zostawienie motocykla na noc w paddocku bez opieki jest ryzykowne (podobno jest tam ochrona). Jak to wygląda z Waszej praktyki?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona jest ale specjalnego nadzoru to tam nie ma . Ale też chyba mało kto by z tego objektu ryzykował coś ukraść .... przez noc serwisiwalismy swoj sprzęt to się smielismy że przez ten czas można by z innego silnik przełożyć :) . Ogólnie rozstaw namiot obok innych poproś by zerkneli i będzie ok .

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...