Skocz do zawartości

Problem ze śruba??


Arnuko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mega problem ;) otóż robię remont mojego motorka. Odkreciłem zacisk hamulca wymieniłem klocki i chciałem odpowietrzyc cały układ a tu dupa próbowałem odkręcić ten odpowietrznik i łepek się przekrecił. Próbowałem obcegami, kombinerkami, psikalem wd40, podgrzewałem palnikiem i nic nawet nie drgnelo. Macie jakiś sposób na takie diabelstwo ?? 3 godziny próbowałem i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, może być ciężko. Po pierwsze zdemontuj zacisk (chyba że już masz go zdjętego) będzie o niebo łatwiej.

 

Skoro podgrzewałeś, itd, to rzeczywiście może być problem. Spróbuj znaleźć kogoś z wkrętarką udarową. Są takie, nawet na baterię. Działają jak pneumatyczne do kół - tylko trzeba uważać bo one mocne potrafią być. I spróbować. Jak nie to, to zwykły śrubokręt udarowy. Jak nie pójdzie, to rozwiert i helikolem go.

 

Cokolwiek nie robisz - ostrożnie. Aluminium się ciężko spawa...

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ze znajomością ślusarki jest ciężko, ale rozwiercasz wiertłami co 0,5mm, byle nie do końca, potem finalne liźnięcie gwintownikiem. Nawet jeśli zepsujesz to do sprzęta w twoim podpisie nowy zacisk jest bardzo tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dawno zmieniony posiadam yamahe dt. Udar też nic nie da gdyż łepek jest tak zjechany, że go nie ma ;) Nie mam juz pomysłów, chyba oddam do jakiegoś zakładu. Teraz napatoczyl sie inny problem otóż zająłem tylni zacisk i okazało się, że jeden tloczek wgl sie nie rusza. Próbowałem go wyciągnąć i nic. Macie jakiś sposób na wyciągnięcie takiego tloczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zjechałeś główkę to tylko rozwiercić.

 

Zablokowany zacisk - kąpiel (dłuuuga) w płynie hamulcowym albo musisz działać temperaturą bo tłoczek stalowy a reszta aluminiowa.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dawno zmieniony posiadam yamahe dt. Udar też nic nie da gdyż łepek jest tak zjechany, że go nie ma ;) Nie mam juz pomysłów, chyba oddam do jakiegoś zakładu. Teraz napatoczyl sie inny problem otóż zająłem tylni zacisk i okazało się, że jeden tloczek wgl sie nie rusza. Próbowałem go wyciągnąć i nic. Macie jakiś sposób na wyciągnięcie takiego tloczka?

 

 

Zablokować ten który chodzi i pompować hamulec. Powinien się wysunąć.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia z samym powietrzem jak weszła mocna korozja

dobre szczypce i trzeba tłoczkiem kręcić z jednoczesnym wyciąganiem a powietrzem pomagać

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...