Skocz do zawartości

Naciaganie łancuchac. Cos poszło nie tak??


hexor97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów!

 

Mam do was pytanko, a Mianowice dziś naciągałem czyściłem i smarowałem łańcuch w moimi mini wiaderku. Co prawda uzyłem jakaś zwykła gęstawa oliwe zamiast smaru w sprayu ( mialo to bys tylko tymczasowe przed samym zimowniem). Łancuch został naciągnięty i na moje oko( nie jestem mechanikiem) kolo dobrze ustawiłem do osi motocykla. Przejechałem około 10 km i do pewnego momentu zauważyłem ze moto jest jak jak by zrywniejszy i przyspieszał lepiej. Zajechałem pod stacje paliw żeby trochu do tankowac i tu ku mojemu zdziwieniu moto stasznie opadł z mocy. Moze nie tyle co opadł co tak jak by nie do końca moc zostawała przekazywana na układ napędowy, Tzn przy obrotach wysokich na niskich biegach powinien znacznie przyspieszać natomiast on robił to nieco dławiąco bardziej skokowo. Dodam ze paliwo nie gra tu roli bo rano tankowałem to samo. A silnik i manetka pracował normalnie

 

Czy możliwe jest to ze łańcuch się ślizga po zębatce od tej oliwy(tyle ze było by słychać jakiś przeskok lub zgrzyt)? Czy jest to możliwe iz było by jednak złe osadzonego koło tzn nie równo do osi? A może za bardzo nacinałem łańcuch? Honad wczesniej działa normalnie z tym ze łańcuch jej strasznie wisiał

 

 

 

jak macie jakies pomysly to prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej/spray nie ma tu nic do rzeczy. Znam dość sporo ludzi smarujących łańcuchy olejem silnikowym i ich motocykle jakoś jeżdżą normalnie. Nie wydaje mi się też, żeby nierówne ustawienie mogło wpływać na sposób oddawania mocy czy dławienie się - już prędzej ściąganie i nierównomierne zużycie gumy.

Dam Ci jednak radę - nie naciągaj łańcucha na oko. Poszukaj dokładnie w serwisówce i rób tak, jak powinieneś to robić. To żadna czarna magia.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ci łańcuch po zębatce skakał, to byś spadł ze strachu z motonga, taki byłby łomot. Brzmiałoby to jakby silnik miał się za 5 sekund rozsypać. To nie są zębatki czy łańcuch, tylko na 90% gaźniki/paliwo.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na syfiaste paliwo "cuda" nie działają.

Te specyfiki pomagają na stare, zapuszczone gaźniki a nie na nagłe zdychanie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Buber, w domyśle tam było "i nie lej więcej tego syfu" :P. Chyba normalne, że jak czyszczę układ paliwowy, to nie będę tankował na Tesco ;).

Kiedyś jeździłem na najtańszym paliwie, bo raz że stację mam pod nosem, a dwa że nie widziałem sensu turlania się po wioskach, żeby na Shell'a zajechać. Zalałem raz pełniutki zbiornik Nitro + i od tamtego momentu moja Suza nie widziała innego paliwa, i już nie zobaczy. 70 mil na godzinę pod górkę!! Umiecie to sobie wyobrazić?? :D :D :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, Kwestia paliwa nie wchodzi w gre bo tankuje na rożnych stacjach i za każdym razem dzieje się to samo. Rozgryzłem temat dokładniej o co mu chodzi. Moto dławi się jedynie na wysokich obrotach( na każdym biegu )i raczej tylko na rozgrzanym silniku. Dzis chłodniej to sobie pojeździłem dłużej ale temat powrócił. Wczoraj katorgą było wjechać pod bardzo stromą górę na (4 się dławił a na 5 miał za mało mocy). znajomy podpowiedział mi żebym sie szlifnoł z otwartym korkiem od baku i podczas jazdy dodał mu ssania. Nic te czynności nie dały. Mam wyregulowane gaźniki, nowe filtry i płyny. Silnik nie ma raczej nigdzie wycieków, swiece sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"świece sprawdzone" - a jak? Może właśnie padają pod wpływem temperatury? Właśnie świecie i układ zapłonowy bym podejrzewał, ze coś klęka jak się robi ciepłe.....

Jedyna metoda żeby sprawdzić świece to podmienić na inne....

Z drugiej strony, może to być problem z gaźnikiem. Przytkana dysza?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece nowe , po zakupie wymienione. dysza do przegladniecia. tak na luzie wchodzi ladnie w czerwone . nawet na poczatku podczas jazdy sprzeglo i obroty ns full bo myslalem ze jakis syf wypluje wkoncu.Moj mechanik ma teraz zawalone i dał rade przegladnac mi tylko swiece, gazniki wyregulowac i tez sie przejechal ale nic nie dalo sie stwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...