Skocz do zawartości

ZJAZD Z RONDA Z WEWNĘTRZNEGO PASA


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak? Z prawgo pasa na wlocie chciał jechać w lewo? Wg mnie tym bardziej jest winny!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że menda :wink: .Ja już w swojej karierze kierowcy, dwa razy zatrzymałem autobus i leciałem lać kierowce,nie otworzyli jednak drzwi i tylko przyjebałem mu w szybę, ale jego mina, widok bezcenny , był blady i o mało nie spierdolił przez szybkę :biggrin: .Dwa perfidne wymuszenia przez tych pseudo kierowców :banghead: .

Mi sie uruchamia podobny "agresor".

 

Oni wychodza z prostego zalozenia, ze "duzy moze wiecej".

 

Nawet nie wiem jak to jest w przepisach z ustepowaniem pierwszenstwa autobusom wyjezdzajacym z zatoczki, na ktorej jest przystanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIGGI, na początek bardzo dziękuję [.....] na następny dzień.

Witam :)

Na wstępie chciałem zapytać o samopoczucie szanownej Pani, i tej wiewiórki, która jechała z tyłu... Widzę jednak, że sprawa jest poważniejsza...

Niestety szok i adrenalina blokują ból i potem wychodzą takie kwiatki. Tym bardziej warto poszukać bata na tego psychola, bo jego kolejne "trofea" mogą zapłacić dużo wyższą cenę.

Tak sobie myślę nad tą całą sytuacją i przychodzi mi do głowy jeszcze jedna osoba, która jest alfą i omegą w prawie o ruchu drogowym.

Spróbuję odszukać do niego jakiś kontakt.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na czuja" tak robie ale oni czesto nie wlaczaja kierunkowskazow.

 

Żeby było jasne, jak z zatoczki wyjedzie ci autobus i będzie dzwon, to sprawcą jest autobus, a ty najwyżej dostaniesz mandat za to że mu nie ustąpiłeś.

 

ale jak? Z prawgo pasa na wlocie chciał jechać w lewo? Wg mnie tym bardziej jest winny!

 

To że się nie zastosował do jakiegoś przepisu nie czyni go winnym kolizji. To że w jakimś miejscu się znajdował bezprawnie nie oznacza z automatu że jest sprawcą. Można przytoczyć dziesiątki przykładów, ile to razy w sądach przegrali ludzie wyjeżdżający z podporządkowanej w lewo i wpadający na czołówkę z kimś kto wyprzedza na skrzyżowaniu? Dla wyprzedzającego mandat za wyprzedzania a sprawcą ten kto wyjeżdżał...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że się nie zastosował do jakiegoś przepisu nie czyni go winnym kolizji. .

hehhe - dobre :D

skoro wg. Ciebie obydwoje uczestnicy kolizji nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego to wg. jakiego klucza ustalisz winnego?

chciałbym zauważyć, że przy.ebał kierowca autobusu :P

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując zeznania i wygląd ronda nie wygląda to dobrze. Autobus z racji gabarytów mógł jechać zewnętrznym w lewo tak jak można skręcać np. tirem z prawego pasa w lewo (ściął sobie prawy-lewy-prawy) ale należy wszystkich przepuścić i zachować ostrożność a tego zdecydowanie zabrakło zwłaszcza biorąc pod uwagę ile osób ten kierowca ustrzelił już.

Albo jest bardzo głupi, albo bardzo wrednym sfrustrowanym ku+asem robiącym to celowo i na to wskazują wszelkie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - można wszystko jeśli sytuacja tego wymaga czyli zwyczajnie gdyby nie dało się zmieścić inaczej, chociaż przykład który podałem dotyczy bardziej zawracania. Tak samo np. przekroczenie podwójnej ciągłej gdy ktoś blokuje drogę. Adekwatnie autobus może mieć problem na małym rondzie bo chcąc-niechcąc zajmie dwa pasy.

Edytowane przez devil-0f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIGGI - samopoczucie miewałam lepsze... :), a psu na szczęście nic się nie stało :)

Mnie chyba w Sądzie może uratować tylko to, że ten kierowca miał już kilka kolizji na tym rondzie, co raczej wskazuje na świadome działanie.

Na pewno przed sprawą będę potrzebowała porady prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...