Skocz do zawartości

ZJAZD Z RONDA Z WEWNĘTRZNEGO PASA


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jeśli ktoś jedzie pod prąd a z podporządkowanej wyjedzie samochód nie ustępując temu co jedzie pod prąd (no bo przecież z jednej strony nikt nie powinien jechać) i będzie dzwon, to wina jest tego co wyjechał z podporządkowanej.


Dokładnie tak mnie uczono na kursie prawa jazdy. Uczono mnie też rozglądania się zawsze w obie strony, właśnie po to, żeby uniknąć takiej sytuacji...

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam również z Mecenasem, doradził mi, żebym podczas przesłuchania na Policji domagała się, aby wystąpili do MZA, ile kolizji miał już ten kierowca, oraz żeby sprawdzili w swoim archiwum ile interwencji, prowadzili przeciwko niemu.

 

Ja tez mam swoich prawników którzy co chwila wystepuja do Sadu o dopuszczenie do sprawy waznych dowodów, przeprowadzanie analizy przez rzeczoznawcy i takie tam i ... sprawa toczy sie juz 3 rok gdzie wydawac by sie mogło jest łatwa i prosta ....

Motocyklista potracony przez samochód osobowy podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania, przyznanie sie sprawcy, swiadkowie ... dziekuje, szybka piłka i zamknieta sprawa .... ( gdzies nawet na forum było to opisywane )

Mimo wszystko powodzenia ale cienko to widze.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na niewiedzę funkcjonariusza, odnośnie sposobu zjeżdżania z rond małych i średnich

Ziggi, ty masz prawo jazdy? poczytaj pord zanim zaczniesz policjantów pouczać!

Trzeba było szybko na zajezdni zabezpieczyć monitoring z autobusu (mam nadzieję ze policja to zrobiła). To istotny (i niepodważalny) dowód na niezachowanie przez kierowce autobusu zasady zachwania szczególnej ostrożności na rondzie.

Edytowane przez pantani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam. I prawie milion kilometrów przejechanych bezwypadkowo.

Właśnie w tym jest problem, że policjant nie zrobił nic, poza ustaleniem kto jechał którym pasem i w którą stronę.

A wystarczy być średnio rozgarniętym, żeby zorientować się, że na tak małym rondzie nie da się zmienić pasa wykorzystując 1/4 jego obwodu.

I teraz ja mam nie pouczać krawężnika, który tłumaczył Iwonie, że powinna zrobić coś, czego nie da się zrobić, ale mimo wszystko powinna bo przepisy tak mówią...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIGGI ma rację, policji nie interesowało nic z wyjątkiem, gdzie wjechaliśmy, jakim pasem i gdzie zjeżdżaliśmy. Próbowałam tłumaczyć, że autobus był za mną, że wjechał na mój pas, prosiłam, żeby zwrócili uwagę, że w ogóle nie ma śladów hamowania. Nie zapytali też czy ja, albo kierowca autobusu mamy kamerki, jedynie podnieśli głowy i stwierdzili, że nie ma monitoringu. Pan policjant, nawet nie widział, jakie mam uszkodzenia z drugiej strony samochodu, ani nie zainteresował się w jaki sposób znalazłam się na słupku.

 

Pytałeś ZIGGI, jak się czuję, psychicznie się pozbierałam, a fizycznie jeszcze odczuwam dolegliwości.

Edytowane przez Ivona Cz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIGGI ma rację, policji nie interesowało nic z wyjątkiem, gdzie wjechaliśmy, jakim pasem i gdzie zjeżdżaliśmy. Próbowałam tłumaczyć, że autobus był za mną, że wjechał na mój pas, prosiłam, żeby zwrócili uwagę, że w ogóle nie ma śladów hamowania. Nie zapytali też czy ja, albo kierowca autobusu mamy kamerki, jedynie podnieśli głowy i stwierdzili, że nie ma monitoringu. Pan policjant, nawet nie widział, jakie mam uszkodzenia z drugiej strony samochodu, ani nie zainteresował się w jaki sposób znalazłam się na słupku.

 

Pytałeś ZIGGI, jak się czuję, psychicznie się pozbierałam, a fizycznie jeszcze odczuwam dolegliwości.

Będę wrednym i złośliwym ......m, ale zauważę, że ten krawężnik miał wadę wymowy, która powstaje w wyniku zbyt długiego karmienia cycem, lub smoczkiem. Nie było mamusi przy boku, no to mógł spanikować :biggrin:

Przepraszam, normalnie jestem miły i życzliwy, ale w tym przypadku jednak, nie mam podstaw :rolleyes:

 

W kwestii zdrowia jest git. Psychika potrafi tak podciągnąć fizyczność, że nawet medycyna jest bezsilna :)

Nosek w górę i trzymam kciuki.

 

Przepis, to święta rzecz

No to odnośnie naszej twórczości na forum, obaj już dawno powinniśmy siedzieć we więźniu :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy na rondzie dwupasmowym bez znaków poziomych (oznaczenia przed wjazdem na rondo - C12 - ruch okrężny i A7 ustąp pierwszeństwa przejazdu) można objeżdżać rondo dookoła zewnętrznym pasem?

Szukałam przepisów, ale każdy chyba interpretuje prawo, jak chce.

Filmik, instruktorzy Wordów mówią, że prawym pasem jedziemy na prawo, albo na wprost, lewym pasem, na wprost, albo zawracamy art. 22.2.

Znowu par 36.1 znak C12- ruch okrężny - oznacz, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy, lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Czyli można jeżdzic dookoła rona i cały dzień.

Pytam bo kierowca autobusu tak wjechał na rondo (on w ogóle nie mieścił się na rondzie i jechał środkiem bardzo szybko) i chciałabym wiedzieć, czy miał do tego prawo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo kierowca autobusu tak wjechał na rondo (on w ogóle nie mieścił się na rondzie i jechał środkiem bardzo szybko) i chciałabym wiedzieć, czy miał do tego prawo czy nie?

 

A miał niby zmienic trase ze wzgledu że rondo było za male i sie nie miescił ???

Akurat kierowcy autobusow i genarelnie duuzych pojazdów musza sobie jakos radzic w dziwnych sytuacjach.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy na rondzie dwupasmowym bez znaków poziomych (oznaczenia przed wjazdem na rondo - C12 - ruch okrężny i A7 ustąp pierwszeństwa przejazdu) można objeżdżać rondo dookoła zewnętrznym pasem?

 

Nie można.

 

Edit:

 

Ale i tak jeśli ktoś tak będzie jeździł, a z podporządkowanej wyjedzie samochód i dojdzie do wypadku, to dalej wina jest tego kto wyjechał z podporządkowanej. 1-2 strony wcześniej ktoś wklejał linka do artykułu o takim właśnie zdarzeniu drogowym.

 

Pytam bo kierowca autobusu tak wjechał na rondo (on w ogóle nie mieścił się na rondzie i jechał środkiem bardzo szybko) i chciałabym wiedzieć, czy miał do tego prawo czy nie?

 

Ale ponoć tam nie ma miejsca na dwa pojazdy? Co za tym idzie nie ma 2 pasów tylko jeden.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...