Skocz do zawartości

Router do LTE


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje router do internetu. Teraz mam taki http://allegro.pl/router-huawei-e5180-lte-bialy-gwarancja-24msc-fv-i5583743432.html

Predkosc jaka na nim wyciagam to srednio ok 15MB. Czy jak zmienie na ten sa szanse, ze bedzie szybciej? http://allegro.pl/fritz-box-6840-router-lte-wlan-300-mbps-dect-usb-i5595194343.html

Mozecie polecic cos dobrego?

Edytowane przez HARPAGAN

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń to nie router a antena, a konkretnie jakość sygnału. Mieszkam pod masztem (100m obok) i mam 30w dół i 20 do góry.... oręż...

 

Do tego fritza podłączysz zewnętrzną antenę, do tego huawei raczej nie...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć to 3.dk. Mieszkam w Kopenhadze i z zasięg mam raczej dobry. Ten fritz ma dwie anteny do ściągania i jedna do rozsyłania, więc powinien lepiej działać od tego kompaktowego który mam obecnie. Czy dobrze rozumuję?

Jak podłączyć antenę zewnętrzną do fritza?

Edytowane przez HARPAGAN

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się z pytaniem o router. Korzystam tylko z wifi, podłączony mam laptop i radio internetowe w audio, telewizor ma wifi ale nie mam pojęcia jak to skonfigurować i chyba nie odczuwam potrzeby używania netu w tv.

Sygnał LTE, obecny przenośny router (zasilany z sieci lub przez usb) wskazuje siłę sygnału 4 kreski na pięć (cokolwiek to znaczy), ale internet gdy coś pobieram większego z netu chodzi mi zdecydowanie szybciej na UPC sąsiadki zza ściany (do jej routera UPC idzie kabel a ja od niej też przez wifi) niż z mojego.

Więc nie wiem, czy to moje wifi (Orange) tak ma, czy może jednak jakiś stacjonarny router będzie lepszy od przenośnego i poprawi mi ten parametr?

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to znaczenie. Przykładowo u mnie: jedno pomieszczenie, 2 miejsca oddalone od siebie ok 2,5 m w różnych płaszczyznach: rozbieżności od 20 do 80 Mbps, z podłączoną anteną zewnętrzną jest od 50 do 90 Mbps, ale jakość połączenia osiąga parametry "idealne". Trzeba zdawać sobie sprawę, że LTE nie jest stabilny pod względem prędkości, jest to uzależnione m

.in od ilości połączeń i obciążenia sieci. Jeśli masz wrażenie, że net muli to niekoniecznie musi być niski transfer, bo np kolega

ma neta coś koło 80 Mbps, ale przeglądanie i ładowanie się stron jest powolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, ponownie podpytam o moje ustawienia domowego netu.

Router "dostaje" sygnał w oparciu o wifi na kartę Lte - czyli WAN bezprzewodowo dociera do routera.

Następnie router rozsyła też po wifi do kilku urządzeń w domu - komputer, tablet, dwa telewizory, telefon no i odtwarzacz plików i radia internetowego. Dodatkowo do routera podpięty jest zewnętrzny dysk który robi za serwer plików dla ww. urządzeń. Tak wygląda sieć LAN i to działa.

Ale mam inną "zagwostkę": podobno sieć LAN jest niezależna od sieci zewnętrznej i powinna mi działać nawet bez sygnału zewnętrznego = komunikacja urządzeń poprzez router i sieć LAN powinna być niezależna od sieci WAN, czyli nawet po wyjęciu karty SIM z routera powinienem móc korzystać np. z odtwarzania strumieniowego po sieci wewnętrznej wifi. A tak się nie dziej i nie wiem teraz - czy ktoś mnie wprowadził w błąd czy jednak coś powinienem inaczej skonfigurować w routerze?

Jest to o tyle istotne, że sterowanie odtwarzaczem plików odbywa się tylko po wifi z telefonu - czyli jeżeli sieć LAN nie działa, mam ograniczone możliwość korzystania (szczątkowe poprzez pilota), ale główna aplikacja działa jednak na androidzie...

 

No i ostatnia kwestia - boję się, że skoro to nie działa bez zewnętrznej sieci WAN, to może ja przesyłając te dane po sieci wewnętrznej wykorzystuję jednak pakiet internetu? ...a wg kolegi wewnętrzna sieć nie korzysta z zewnętrznych zasobów - tylko dlaczego wówczas nie chce działać sama bez sieci zewnętrznej?

 

Ktoś coś?

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki model routera. Domyślam się, że pewnie dostarczony przez dostawcę internetu LTE (Plus, Play, Orange czy T-Mobile)? Jeśli tak to one mają brandowane softy przez sieć i niestety ale dość mocno okrojone. Ja na routerze dostarczonym od Play (model Huawei B310s-22) mogę do sieci przez wifi wpiąć kilka laptopów i nie da rady między nimi wymieniać plików przez udostępnienie ich.

Ale mam też w szufladzie drugi router, nie od dostawcy internetu, kiedyś go używałem. Model TP-Link TL-MR3420. Jak podepnę do niego przez USB modem z kartą sim to tam mam o wiele większe możliwości, bez problemu idzie stworzyć wewnętrzną sieć WLAN, wszystkie urządzenia się widzą, można udostępniać pliki i kopiować między podpiętymi urządzeniami.

Po prostu dostawca internetu LTE dba o to aby nie było zbyt kolorowo, masz mieć tylko internet a nie sieć wewnętrzną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lecę czytać instrukcje...

A tak poważnie, to możesz sprawdzić czy masz opcje client lub AP isolation, I odkliknąć. Włącz też jak masz: WINS, UPnP, SSDP, DLNA, mDNS. Ale z opisu bardziej to wygląda na brak lokalnego DNSu gdy nie masz setupu od operatora. Sprawdź jakie DNSy masz jak się połączysz do wifi z i bez połączenia do ISP. I czy DHCP działa i dostajesz w ogóle lokalne IP, jak nie masz Internetów...

 

--

ups, się czy to wysłało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...