Skocz do zawartości

Volvo V50


ernestZL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie. Miał ktoś do czynienia z takim wozem? Żona potrzebuje jakieś nieduże kombi na dojazdy do pracy. Podoba jej się bardzo a nie kosztuje majątku. Mam w okolicy kilka sztuk z silnikiem 1.6d i 2.0d. Kompletnie nie znam się na tej marce.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną obejrzałem z 10 szt - mój brat chciał kupić.

Ogólnie to mnóstwo tego szajsu jest nawiezione do PL- tanieją z miesiąca na miesiąc(obserwowaliśmy konretne egzemplarze - jak handlarze zjeżdżali po 3 tyś z ceny).

Mają wszystkie choroby współczesnych dizli, brat nie brał pod uwage 1.6 bo podobno gorszy strucel, chociaż pali 4-6litrów.

Wszystkie które widziałem miały mocno skorodowane podłogi i elementy zawieszenia - bardzo dziwnie to wyglądało, bo karoseria w stanie idealnym.

Jakość wnętrza ok, zawieszenia zajebiste pod względem komfortu, 140koni, 6 biegów - fajnie to jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na volvo forum wszystkie działy po blokowane i trzeba się zarejestrować. Czekam już trochę na login ale doczekać się nie mogę.

 

bonhart... ale brat kupił czy odpuścił temat? Co do korozji to właśnie zauważyłem że te 2/3 egzemplarze które widziałem to grama rdzy nie miały. Pod spód przyznam się nie zaglądałem. 1.6d strasznie właściciel zachwalał że mało pali i absolutnie bezawaryjny przez 100tyś.km.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupił, głównie przez te podłogi, jakby spotkał jakiegoś bez rudej to by pewnie kupił.

Wszystkie sztuki od handlarzy +-200tyś, a jak zarejestrowane w Polsce do zazwyczaj ludzie po roku sprzedawali :P

Nawet piękne i zadbane egzemplarze miały problemy z kołem dwu masowym i pompo wtryskiwaczami.

Jeden handlarz nawet mi powiedział żebyśmy lepiej focusa szukali bo ma pompo wtryski które się da regenerować - w volvo tylko wymiana, chociaż to ten sam silnik - nie wiem czy to prawda.

No i nie wiem od którego rocznika montowali filtr cząstek stałych, ale mój brat tego pilnował bo sporo po mieście jeździ i by miał dodatkowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to autko, dość krótko, bo od kwietnia czy maja, przejechałem dopiero 9 tyś. km tak więc takie moje subiektywne uczucia:

 

Nie lubię krowiastych aut, a to jest takie małe, zgrabne, zwarte autko, tak więc super się prowadzi, do zawieszenia żadnych uwag, czy to na dziurach czy na równej, krętej drodze.

 

Silnik- hmmm... To jest mój pierwszy osobisty diesel. I dalej podtrzymuję, że jeśli do osobówki to tylko benzyna. Diesel nawet mocniejszy, szybszy od benzyny będzie się zachowywał statecznie, jak angielski lord a nie jak benzyna - gówniarz z adhd działający na wysokich obrotach.

Ale trzeba przyznać, mam silnik 1.6, ubezpieczenie wyszło groszowe, pali na trasie, w/g komputera 5.6 ltr a w mieście około 7 ltr, a lubię dynamicznie jeździć.

 

Przed zakupem oglądałem kilka innych i nie warto jechać oglądać jak auto jest sprowadzone z Francji lub Belgii. Strata czasu. Swoje kupiłem sprowadzone przez handlarza z Niemiec. No i stan super.

 

Przy kupnie obowiązkowo auto na komputer.

Po kupnie obowiązkowo z dolnej śruby przewodu olejowego turbiny należy wypieprzyć je*ane sitko, które zapychając się wysadza w kosmos turbinę.

Po tej awarii serwisy czy to volvo czy citroena dają śrubę już bez sitka.

 

Ogólnie, jako rodzinne autko i do podróży(po złożeniu tylnych siedzeń wyśpią się w bagażniku dwie osoby, w tym jedna 182 cm wzrostu, leżąc pod delikatnym kątem) jestem bardzo zadowolony. Bardzo udany zakup.

Do wariowania zostaje motocykl ;)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś doświadczenie z silnikami benzynowymi w V50? Od dłuższego czasu planuję jakieś kombi i Volvo V50 to jest to, co bardzo mi się podoba ale celuję tylko i wyłącznie w benzynę. Interesują mnie silniki 2.4 170KM lub 2.5 T5 220KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś doświadczenie z silnikami benzynowymi w V50? Od dłuższego czasu planuję jakieś kombi i Volvo V50 to jest to, co bardzo mi się podoba ale celuję tylko i wyłącznie w benzynę. Interesują mnie silniki 2.4 170KM lub 2.5 T5 220KM.

Napisz Kiviemu pw, tutaj albo na forum volvo, "trochę" siedzi w tych silnikach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

A ma ktoś doświadczenie z silnikami benzynowymi w V50? Od dłuższego czasu planuję jakieś kombi i Volvo V50 to jest to, co bardzo mi się podoba ale celuję tylko i wyłącznie w benzynę. Interesują mnie silniki 2.4 170KM lub 2.5 T5 220KM.

A jakich informacji potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...