Skocz do zawartości

nauka jazdy na motocyklu kobiety


fh1216
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolega "pouczył" narzeczoną. wsiadła, przewróciła się po paru metrach, motocykl przygniótł nogę i złamana w gipsie. przykład z bliskich znajomych

daj sobie spokój, nauczycielu od siedmiu boleści, skoro (używanie hamulca) sam nie bardzo wiesz co z tym sprzętem się robi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jakie kwiatki wychodzą. Justynka, ty to chyba spałaś na swoich jazdach co? Przeciwskręt i jazda powoli? Na internetach piszą, że to efektywne dopiero od jakiejś tam prędkości

 

No i nauka jazdy na trawie, bo mniej będzie bolało?? A jak spanikuje i np zahamuje przodem troszkę za mocno? A jak w trawie będzie leżał jakiś ostry kamyk albo potłuczona butelka?

 

Weź ją na jakiś plac albo bardzo rzadko uczęszczaną drogę i powoli, małymi krokami. Najpierw niech się ogarnie z sprzęgłem, później stopniowe dodawanie gazu, jazda na półsprzęgle i takie tam.

 

Chociaż ja osobiście bym to pierdolił. Nie mam cierpliwości do nauczania innych, od tego są wykwalifikowani instruktorzy.

A Ty chyba w ogóle na jazdy nie chodziłeś, skoro info o przeciwskretach w internetach szukasz :)

" Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców." ~ Colin McRae

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Justynko, tutaj masz rację. Nikt mnie nie uczył o przeciwskręcie przy pierwszym podejściu do moto. Dlatego zacząłem szukać sam, trza sobie jakoś radzić :P

No i ponowię prośbę Yubego, możesz mnie uświadomić co to jest i jak to działa? Nawet nie musisz być cierpliwą nauczycielką, możesz mnie bić i na mnie krzyczeć :D :P

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwskręt to jest to technika jazdy pozwalająca na zmianę kierunku jazdy. Kiedy chcemy skręcić w lewo, to lekko odpychamy kierownicę w prawo i motocykl sam skręca w lewo. Istotne jest to przy znacznej prędkości, gdy nagle musimy ominąć przeszkodę. Poczytajcie w necie, bo jestem słaba jeśli chodzi o tłumaczenie :)

Edytowane przez JustynaG

" Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców." ~ Colin McRae

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Ty chyba w ogóle na jazdy nie chodziłeś, skoro info o przeciwskretach w internetach szukasz :)


 

 

Poczytajcie w necie, bo jestem słaba jeśli chodzi o tłumaczenie :)


I zrozum tu babę człowieku! Wracaj do kuchni, tam Twoje miejsce!! :P

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwskret wystepuje przy znacznej szybkosci ?

Chyba nie tylko jesli tylu rowerzystow stosuje go odruchowo w jezdzie.

Uczenie na trawie to zly pomysl bo tu latwiej o poslizg i niewielkie przeszkody terenowe z ktorymi moze sobie nie poradzic.

To musi byc spory plac z porzadna nawierzchnia

Jazda wspolna to tez zly pomysl.

Niech wsiadzie, ruszy kawalek na jedynce i stanie. I powtorzy to 10 razy. Ale jechac ma sama, druga osoba dodaje problemow

Potem dalej malymi kroczkami.

Ogolnie to bedzie latwiej jesli dziewczyna jezdzi na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijmy od tego, ze nie przeciwskret a impuls skretu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna jest ??

Nie słuchaj ich, nawet jak się wywali to będzie twoja :).

Co wy z tym przeciwskrętem ? Ona jeszcze nawet nie ruszyła !! A wy już o przeciwskręcie ??

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo - spokojnie duzych predkosci nie bedzie :P jesli juz to jej max te 30km/h w zupelnosci wystarcza :P w co watpie ze tyle pojedzie :P gorsza sprawa bo ona niby chce sie nauczyc jezdzic ale jakos jak ja zawsze zapraszam to odmawia i wymysla ze jutro ze za tydz itp ale jak zapytam czy chce wgl pojezdzic to pisze ze jasne , chetnie i wgl... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma Cie jako rezerwe, a bzyka ja ktos inny - znajdz sobie inna.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo - spokojnie duzych predkosci nie bedzie :P jesli juz to jej max te 30km/h w zupelnosci wystarcza :P w co watpie ze tyle pojedzie :P gorsza sprawa bo ona niby chce sie nauczyc jezdzic ale jakos jak ja zawsze zapraszam to odmawia i wymysla ze jutro ze za tydz itp ale jak zapytam czy chce wgl pojezdzic to pisze ze jasne , chetnie i wgl... :P

 

Zaliczyłem glebe przy 30 bez ochraniaczy i dałem rade zebrać kilka małych zdrapek. Do tego twarzowa część kasku zdarta. Tak dla informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...