Skocz do zawartości

R1.RN12 - urwany tłok.


Butch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób powtarza fraze " że wada materiału " i co z tego jak moto już nie lata a Yamaha i tak bedzie sprzedawć kolejne motocykle z wadami .

 

Ja sie zastanawiam nad nowym moto tylko niewiem w którą strone iść i jakiemu producentowi zaufać... :)



FOTO

 

IMG_20150504_153728_1.jpg

 

IMG_20150504_155659_1.jpg

 

IMG_20150506_183135_1.jpg

 

mam tego więcej

 

Edytowane przez Butch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek z hondy i wad materiałowych w silniku nie będzie.

 

Jak to mawiał mój znajomy" 20 letnia honda pracuje lepiej niż nowa yamaha"

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, zwłaszcza SC59 chlejące litr oleju na 1000km.

 

Ale silnik pracuje i się nie rozpada.

Z korba na wierzchu nie pojedziesz a oleju zawsze możesz dolać.

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak więc jeśli stopa/panwie korbowodu są nienaruszone, to może wskazywać na wadę powiązaną ze zmęczeniem materiału.

 

Mój klasyk (olejak) gs650g też lubi łyknąć trochę oleju, ale od 83r. do dziś, jeszcze korby nie puścił.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w misce jest zatarta panewka, a zguba się znalazła, leży w misce- łańcuch napędzający pompę oleju, pytanie czy on pękł najpierw, czy to korba go sięgnęła i rozwaliła, trzeba sprawdzić czy ona tam sięga. Z niecierpliwością czekam na rozkręcenie korbowodów.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę,że kolega sam na własne życzenie zajechał sobie silnik.

Takie są efekty przy jeździe na niskich obrotach przy zapiętym wysokim biegu i próbie przyspieszenia.

 

Ale to tylko moje przypuszczenia ;)

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz ,że gdyby kolega dawał ostro w palnik, to ta sytuacja nie miała by miejsca.

 

Przeciążenie wału owszem ale raczej 6 nie wrzucał przy 3 tys. obr.

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie wiem do czego służy tam maszyna i potrafiłem z niej wykrzesać wszystkie kuce smile.png

Tak jak napisałem w wątku rozpoczynającym ten temat : koledzy którzy jechali tuz za mną powiedzieli " ale miałeś szczeście widzieliśmy co się działo z tobą i motocyklem" koledzy latają na R1 i GSX-rach także spoko wiem do czego służy krótki rollgaz. :)

Latałem tym moto tylko poza miastem także niejednokrotnie zdażało się że zapalała sie biała lampk ( każdy wie co ona znaczy ) jest ustawiona ponizej 1 tys.od odcinki. :) Zapewniam że motor nie był zamulany a i jeszcze jedna sprawa nigdy na zimnym nie był kręcony. :banghead:



Na razie czekam na info o silniku.

Ale jestem coraz bardziej skłonny go sprzedać ponieważ sa osoby tym zainteresowane tym bardzie że poza silnikiem moto jest zadbany.



Jak dla mnie to w misce jest zatarta panewka, a zguba się znalazła, leży w misce- łańcuch napędzający pompę oleju, pytanie czy on pękł najpierw, czy to korba go sięgnęła i rozwaliła, trzeba sprawdzić czy ona tam sięga. Z niecierpliwością czekam na rozkręcenie korbowodów.

Gdzie tam widzisz panewkę ?

Korba rozwaliła łancuch i zębatke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten maczek na dnie miski olejowej to co to jest? Tłok tak poszarpało? Nie mam tego przed oczyma więc się nie upieram, ale na 90% to panewka.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...