Skocz do zawartości

Oszust z OLX - sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem masz prawo sprawdzić czy towar który doręczył Kurier jest nieuszkodzony ........

Oczywiście że masz prawo ale najpierw podpisujesz odbiór przesyłki, płacisz kwotę pobrania i wtedy możesz otworzyć paczkę w obecności kuriera. Jeśli będzie coś nie tak spisujesz reklamację której prawdopodobnie i tak nie rozpatrzą pozytywnie bo kurier nie wie co zamawiałeś i w jakim stanie, interesuje go wyłącznie brak uszkodzeń na opakowaniu a na zwrot pieniędzy od kuriera nie masz co liczyć. Kurier byłby idiotą gdyby pozwalał otwierać paczki przed zapłaceniem, w przypadku otwarcia i odmowy przyjęcia to kurier musiałby oddać nadawcy gdyby się uparł.

 

Tak jak pisałem wcześniej, mnie też przysłał kiedyś gościu dziadostwo i nie chciał słyszeć o zwrocie pieniędzy. Poszedłem do Rzecznika Praw Konsumenta, kazał przynieść mi zdjęcia z aukcji, ksero historii meili , ksero zapłaty i kazał odesłać to temu człowiekowi a gdyby on odmówił przyjęcia przesyłki i wróciłaby z powrotem do mnie to ja też miałem jej nie odbierać. Sprzedaż przez internet też ma swoje pzrepisy i nie jest to tak że każdy może robić co chce. Rzecznik w moim imieniu zajmował się sprawą, mówił że jak nie pomogą pisma z monitami to występuje do Sądu. Za nic się nie płaci, wystarczy jedna wizyta u Rzecznika i to wszystko. Po kilku tygodniach pieniądze miałem z powrotem na koncie. Jak masz zdjęcia itd to wal do niego śmiało no chyba że wszystko na gębę to wtedy kaplica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy79

A ja z innej beczki. Jakim trzeba być idiotą, żeby kupować z OLXa wysyłkowo?

Ja kupiłem fotelik do dziecka na moto- wszystko oki, dałem tylko gościowi na przesyłkę .

Resztę po sprawdzeniu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że cokolwiek nie kupisz przez internet to masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny?

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to przyjął na klatę i potraktował jako nauczka na przyszłe podboje internetów , czerwona lampka powinna się palić szczególnie jak gość kręci ze zrobieniem dokładnych zdjęć przedmiotu, w internecie pełno jest beszczelnego kurestwa ale są tez osoby uczciwe wystarczy dobre rozpoznanie i można śmiało wysyłać kasę w ciemno . Jak kupujesz przez olxa to można dogadać się żeby gość wystawił przedmiot na allegro i tyle w temacie . No i dobra rzecz to robić zdjęcia paczki przed rozpakowaniem zawsze mamy jakiś dowód .

Edytowane przez Spaliniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kolo napisał do mnie że kłamie itd. że wysłał zdjęcia wczesniej i potem się zdecydowałem na zakup ...... było odwrotnie bo zapewniał że nie są wgniecione tylko zarysowane ..... następnie dostałem zdjęcie zarysowania:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3e9fc1cd1ba392d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod,a może on te kolektory znalazł podczas rozbiórki/remontu miejsca w którym zrobił zdjęcie? :D

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdjęcia obiektu pożądania (w lepszej jakości na mejla )

2. Kontakt telefoniczny . (tu zależy wiele od doświadczenia samego kupującego - przez telefon można usłyszeć dużo więcej niż opis przedmiotu ;) )

3. Pobranie - weryfikacja przesyłki przy odbiorze . Wątpliwych transakcji nie ma za wiele także można raz na jakis czas , jeśli sytuacja tego wymaga , poświęcić dodatkowo 5zł na pobranie pocztowe albo przytrzymać kuriera minutę (ale to trzeba mieć sprzęt otwierający w ręku a nie biegać 4 piętra po "zapomniałem noża" ).

 

Jesli dzwonimy w normalnych godzinach a sprzedawcy nie chce się zrobić zdjęć i wysłać choćby MMS-a no to mozna sobie odpuscić . Bo nawet jeśli część jest OK a gostek jest leniwy i nie ma ochoty szukac jej w szpargałach to znacznie częściej po prostu jest do dupy i nie ma czego fotografować. Warto spytać się za ile czasu można spodziewać się zdjęć żeby nie dzwonić po kilka razy bez powodu .



Zarysowania qrwa :D

Weź mu ją awizuj , niech czeka hujek za cwaniakowanie jescze dodatkowo 2 tygodnie . Nauczy się pi*da poprawnej interpretacji rzeczywistości.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem masz prawo sprawdzić czy towar który doręczył Kurier jest nieuszkodzony ........

 

Po odebraniu przesyłki.

 

Edit:

 

Ups, nie zauważyłem że już wszystko na następnej stronie zostało opisane ;P można skasować jak się komuś chce ^^

 

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 miesiące walczyłem z oszustem na allegro, zwrot dostałem z POK, na policji idzie to do wydziału oszustw gospodarczych, ale olx to jedynie portal z ogłoszeniami, wiec powodzenia, najlepiej jakby jacyś motocykliści z typa okolicy go odwiedzili i nastraszyli trochę, może przejrzyj na oczy.

 

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...