Skocz do zawartości

Nowe opony kupiłem...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jutro odbieram paczuszkę z nowymi oponami HEIDENAU , model K60 :)

 

Powie mi ktoś jakie ciśnienie powinno być w nich do jazdy asfaltowej żeby nie przesadzić :?:

Jazdę w terenie wykluczam prawie całkowicie, tylko asfalt.

Dodam że moto waży chyba około 115kg, kierowca około 90kg i jazda solo bez pasażera.

 

w ogóle co powiecie na ten model HEIDENAU ? Kupiłem je bo są tanie, ale czy dobre ?

 

Druga sprawa - wyważać koła ? Piasty,łożyska, szprychy i obręcze są nówki....

 

 

PS. Mam do sprzedania komplet Dunlop TRAILMAX - przód: 80/90 - 21" i tył: 120/90 - 18"

mało używane i w super stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile dałeś za te opony i gdzie je kupiłeś? Te dunlopy to masz terenowe? Ile za nie chcesz?

Gumki już założone na obręcze, ale przetestuję gdzieś za tydzień - dwa. mam jeszcze troszkę roboty do zrobienia.

Dałem za nie coś około 300zł w Czechowicach-Dziedzicach (MOTOR-BESKID). Mam tam 10% zniżki na części :)

 

Dunlopy są "uniwersalne" , trochę do terenu , trochę na asfalt... i raczej do dużego enduro.

Cena to tak ze trzy i pół setki za dwie (stan super), ale można się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, następne pytanko:

Co sie stanie jeżeli założyłem przednią oponę w odwrotnym kierunku niż pokazuje strzałka :?:

Zrobiłem tak celowo ponieważ gdybym założył oponę tak jak nakazuje kierunek to protektor byłby "odwrotnie" w stosunku do tylnej opony i jakoś tak nie za ciekawie to by wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam pytanie w moim motorku miałem cisnienie 4,6 atmosfery ale czesto jeździłem we dwóch cio sie moze stac przez tak duze cisnienie?I jeszcze jedno co mnie dziwi na moich oponach z jednej strony strzałka jest zodnie z ruchem koła a z drugiej strony odwrotnie tak samo mam w tylnym kole co to oznacza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam pytanie w moim motorku miałem cisnienie 4,6 atmosfery ale czesto jeździłem we dwóch cio sie moze stac przez tak duze cisnienie?I jeszcze jedno co mnie dziwi na moich oponach z jednej strony strzałka jest zodnie z ruchem koła a z drugiej strony odwrotnie tak samo mam w tylnym kole co to oznacza

 

 

 

Chłopie spuść powietrze natychmiast chcesz sobie opone zje*ać!! To nie Żuk!

A te strzałki mówią w jakim kierunku opona musi być założona żeby bieżnik odprowadzął wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, następne pytanko:

Co sie stanie jeżeli założyłem przednią oponę w odwrotnym kierunku niż pokazuje strzałka :?:  

Zrobiłem tak celowo ponieważ gdybym założył oponę tak jak nakazuje kierunek to protektor byłby "odwrotnie" w stosunku do tylnej opony i jakoś tak nie za ciekawie to by wyglądało...

 

Jezeli producent tak zaznaczył to jest to wynikiem obliczeń i testów i tak powinno byc. Jedyne czego możesz się spodziewać to gorszych własności trakcyjnych.

 

p.s.

 

opony chyba zakłada sie po to żeby na nich jeździc a nie żeby je oglądać :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmmmm... co do tego że bierznik przodu jest w odwrotną strone niż tyłu to chyba standart. Dzisiaj w "Jednośladzie" był reportaż o oponach i własnie gość powiedział że tak to z oponami do motocykli jest. Zakładaj tak jak wskazuje strzałka a nie jak jest ładnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaDR600 nie krzycz na mnie! :D Chciałem się tylko poradzić.

Hmmmmm... co do tego że bierznik przodu jest w odwrotną strone niż tyłu to chyba standart. Dzisiaj w "Jednośladzie" był reportaż o oponach i własnie gość powiedział że tak to z oponami do motocykli jest. Zakładaj tak jak wskazuje strzałka a nie jak jest ładnie  :D

No i właśnie tak zrobię, niech bedzie tak jak zaleca producent.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...