Skocz do zawartości

Kask Shark Speed-R Sauber czy HJC FG-17


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dylemat bo nie wiem co kupić. W podobnych cenach mogę kupić w/w kaski. Niestety w moim mieście nie mam możliwości obejrzenia ich na żywo, więc byłby to zakup w ciemno z ewentualnym zwrotem do sprzedawcy. Byłem zdecydowany już na szczękę, ale coś mnie kusi do integrala... Noszę okulary, ale z opisu wynika, że oba kaski są przystosowane dla "okularników" :). Może ktoś z forumowiczów nosi okulary i miał możliwość przymierzenia obu kasków i podzieli się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Szczecina, daleko nie masz, a tam oba sobie przymierzysz. Sharka mają w Intermotorsie, a HJC np. w Azcarrze, oba nie wiem czy nie są dostępne w Motorrisimio, czy też w moto-akcesoriach. Osobiście żaden Shark mi na łeb nie pasuje dobrze, ze względu na kształt głowy, co innego HJC tam w ciemno każda jedna M-ka jest idealna. IMHO zakup przez internet kasku to nieporozumienie, chyba, że go wcześniej dobrze przymierzysz.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uzytkuje drugi rok Sharka. Co do spostrzerzeń:

-Blenda - czesto się przydaje,mechanizm otwierania mógłby być w innym miejscu ale mozna się przyzwyczaić.

- Antifog - fabryczny,ale działa bardzo dobrze.

-Łatwy i szybki montaż-demontaż wizjera.

-Cichy - Dobrze dopasowana szyba do kasku,nie słychać zbędnych zawirowań i niepotrzebnych dzwięków.

-Aerodynamika - dopracowana,przy wiekszych prędkościach stabilny,nie urywa głowy jak chcesz podziwiać krajobraz z boku.

-Dobrze wykonany i wygodny. Co do rozmiarów dla mnie pasuje jak ulał - zresztą każda głowa inna.

 

A tak z minusów:

-zatrzas wizjera skuteczny lecz nie wygodny w użytkowaniu - możnaby to inaczej rozwiązać.

- przycisk górnej wentylacji za mały

- brak montażu dodatkowego Antifog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem zamówiłem FG-17 w malowaniu Jorge Lorenzo. Zrobiłem w nim zaledwie 200km z czego praktycznie wszystko po mieście. Najważniejsza sprawa to faktycznie jest miejsce na oprawki i wchodzą bez żadnego problemu. Problem był kiedy zakładałem kominiarkę, ale wydaje mi się, że jest już lepiej i wchodzą zdecydowanie wygodniej niż na początku. Zamontowałem pinlocka, ale mimo to szybka nadal paruje kiedy stoję na światłach. Muszę się przyzwyczaić do zapięcia (podwójne DD), w rękawicach udało mi się zapiąc tylko raz :). Wyściółka bardzo miękka i miła w kontakcie ze skórą. Malowanie na żywo bardzo fajnie i rzuca się w oczy :)

 

Zobaczymy jak się sprawdzi na trasie.

 

c3e21427be0327cdf50c83a9dca79a70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe musiał przećwiczyć tą metodę :D

Odnośnie pinlocka to regulowałeś coś czy po prostu zamontowałeś i dokręciłeś te dwie śrubki do oporu?

Nie nic nie regulowałem.

Zakładam na zdjętej szybie. Trochę ją prostuję ( nawet trochę bardzo :) ) i wkładam pinlocka tak żeby idealnie dolegał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sharka speed r w tamtym roku, pękł za drugim uderzeniem, teraz mam hjc fg 17.

Oba kaski ta sama półka ale:

w sharku DD dziala dużo lepiej, w hjc ten pasek jest gorszy,jakby bardziej chropowaty przez co ciężko poluzowac przy rozpinaniu. Wyraźna różnica.

Shark ma lepszy materiał w srodku

Shark cichszy, oba są głośne

Shark ma odpinany podbródek, hjc ma na stałe podbródek

W sharku parowal mi bardziej pinlock.

W sharku otwieranie szybki to pomylka, za maly uchwyt, brakuje skokowego otwierania, nie ma takich ząbków. W hjc to otwieranie w rekawicach też takie sobie ale lepiej.

Nawiew przedni w obu jest z d***, w sharku po chwili nie daje się zamykać w hjc jest tak luźny ze właściwie sam praktycznie spada w dol czyli też w pozycji open.

Shark ma blende ale mi strasznie parowala.

Lepiej mi się jeździ w HJC, ale ze względu na rozmiar, shark był minimalnie przyciasny. Oba kaski w rozmiarze M. Lepiej zrobiony shark ale droższy. Irytowal mnie mechanizm otwierania szybki, może to jedynie kwestia wyregulowania. Z hjc jestem zadowolony.

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...