Skocz do zawartości

czyszczenie i synchronizacja gazników thunderace


signum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zrobił mi znajomy czyszczenie i synchronizacje gaźników i mieszankę paliwa ustawił na 3 obroty w serwisówce jest 2,5obrotu, podczas pracy silnika były ciche strzały z wydechu więc wkręcił na 2,5 obrotu i to samo +falowanie obrotów dopiero jak odkręcił do 4 obrotów to się uspokoiło i silniczek chodzi równo tylko dziwne bo przed czyszczeniem było 2,5 i było ok.Wiec zastanowiają mnie te 4 obroty i jakie są objawy zbyt bogatej mieszanki.motocykl w ciągu 20 min pracy osiągnoł temperaturę 105s czy to trochę nie za szybko.A dodam że regulacja zaworów była 6000km temu i jest po wymianie świec i wszystkich filtrów.

Edytowane przez signum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobił mi znajomy czyszczenie i synchronizacje gaźników i mieszankę paliwa ustawił na 3 obroty w serwisówce jest 2,5obrotu, podczas pracy silnika były ciche strzały z wydechu więc wkręcił na 2,5 obrotu i to samo +falowanie obrotów dopiero jak odkręcił do 4 obrotów to się uspokoiło i silniczek chodzi równo tylko dziwne bo przed czyszczeniem było 2,5 i było ok.Wiec zastanowiają mnie te 4 obroty i jakie są objawy zbyt bogatej mieszanki.motocykl w ciągu 20 min pracy osiągnoł temperaturę 105s czy to trochę nie za szybko.A dodam że regulacja zaworów była 6000tyś temu i jest po wymianie świec i wszystkich filtrów.

 

 

Myślę, że po takim przebiegu możesz śmiało zgłosić się do dealera aby zgłosił Cię do producenta jako rekordowego użytkownika tego modelu:)

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się: ależ proszę bardzo

BTW jeśli nie potrafisz prawidłowo i czytelnie sformułować pytania, to pretensje z powodu kpin możesz mieć tylko do siebie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w wiekowych sprzętach rzadko kiedy gaźniki chcą dobrze pracować na fabrycznych ustawieniach, trzeba je korygować "na czuja" bo to już nie to, co nowe, silnik też jest już trochę zużyty. Pojeździj, zrób z 50km i wyciągnij świece - jak będą czarne to znaczy, że za bogato i wtedy trzeba skorygować. W poprzednim motocyklu miałem jeszcze lepiej bo oryginalne ustawienie to 1 i 1/4 obrotu - przy takim wykręceniu silnik kulał, ciężko wchodził na obroty i mocno strzelał. Dopiero na 4 obrotach chodził jak trzeba i świece miały kolor kawowo mleczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez spinki, trochę dystansu do siebie;) Czeski błąd, który mnie rozbawił, a nie kpina. Jeśli mu pasuje 4 obr, to tak mu zostaw, to tylko skład wolnych obrotów.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje chciałem napisać 6000km a nie tyś każdy może się pomylić w szczególności ze byłem wczoraj bardzo zmęczony bo cały dzień składałem mojego ACE.Qadrat dzięki za konkrętną odpowieć i tak zrobie sprawdze świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez spinki, trochę dystansu do siebie;) Czeski błąd, który mnie rozbawił, a nie kpina. Jeśli mu pasuje 4 obr, to tak mu zostaw, to tylko skład wolnych obrotów.

Dokładnie tak. Ciekawy efekt placebo gdy ludzie kombinują mieszanką od wolnych obrotów, a później, po normalnej jeździe sprawdzają kolor świec....

W zakresie obrotów pracy za mieszankę odpowiadają 2 dysze (od średnich i wysokich obrotów) oraz stanu układu powietrza (jaki filtr i w jakim stanie). Również rozpruwanie wydechów znacznie wpływają na mieszankę w zakresie obrotów użytecznych..

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...