Skocz do zawartości

HONDA MAGNA 1100


Gość rafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CHCIALBYM KUPIC W NIEDLUGIM CZASIE TAKI MOTOCYKL.INTERESUJA MNIE WASZE OPINIE OTYM SPRZECIE.EKSPLOATACJA,PRZEBIEGI,CO PADA ORAZ NA CO ZWROCIC UWAGE PRZU KUPNIE.Z GORY WIELKIE DZIEKI :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak dla mnie to zajebisty sprzęt.miałem madzie przez 3 sezony i zadnych awarii.super wygląd i osiagi(125koników)robi swoje.co do kupna to propnuje rocznik 86 najświerzszy i po poprawkach silnika.ogólnie sam czad tylko cena za brzytwe trzeba zapłacic min 9tys.jak na 16 lat troche dużo.moim zdaniem jednak i tak warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

magna jest super zwłaszcza 1100 duza moc potężny silnik duzy motocykl. jeździłem magną 1100c przez jeden sezon nic się nie działo w jeden sezon przejechałem 7.5tyś km byłem z niej zadowolony. ale to nie wszystko musisz zwrócic uwagę na stan tech. ja ją kupiłem od znajomego lekarza ktory ja serwisował śmieszne co ale tak było motocykl z 83 roku wyglądał na duzo duzo mlodszy przebieg pokazywał 50tys nic kompletnie nie robiłem tylko obsługa tzn.luzy zaworowe synchro. klocki olej itp bardzo dobry motorek . kumpel zas miał dwie magny i nażekał na rozrząd to najwieksza wada vf-ki . dobrze sie rozejrzyj a bedziesz zadowolony a weż ze soba chociarz 9 kafli hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc! Magna Magnie nierowna , zdarzaja sie naprawde trefne egzemplarze, ale sa i cudenka(moj koles taka ma), oczywiscie te125 konikow nalezy wlozyc miedzy bajki , ale ma lepsze odejscie niz np. kawacha KZ1300 6-cylindrow(120 KM :-))))) ). Kawasaki ma spod kola ok. 95 KM, a Magna 1100 moze 98- 105 musialbym poszperac w swoich starych szpargalach, moze cos znajde. Magna ma 1 podstawowa wade zbyt duzo pali , z tym sie zgodza chyba wszyscy znajacy temat. Pozdrawiam!Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

CHCIALBYM KUPIC W NIEDLUGIM CZASIE TAKI MOTOCYKL.INTERESUJA MNIE WASZE OPINIE OTYM SPRZECIE.EKSPLOATACJA,PRZEBIEGI,CO PADA ORAZ NA CO ZWROCIC UWAGE PRZU KUPNIE.Z GORY WIELKIE DZIEKI :lol:

Hej

 

Co do uwag typu "te 125 koników należy włożyć między bajki" - nawet nie będę tego komentował, bo po co się denerwować.

Madzia 1100 według katalogów ma od 119 do 136KM.

Co do samego motocykla, jeżeli chcesz mieć na prawdę fajną maszynę z duuużą mocą i stosunkowo małą masą - to Madzia jest OK.

Bolączką jest oczywiście rozrząd (poza łańcuszkami, w silniku który ma ok 50tys przebiegu należy wymienić napinacze, które nie są tak mało skomplikowane ani tak tanie, jak te od szlifierek), poza tym posłuchaj dobrze rozgrzanego slnika w czasie jazdy i dokręcania i odkręcania (koszyk sprzęgłowy - ok 1700PLN - nie za często ale się zdarza), gaźniki też trzeba sprawdzić (jak trzyma obroty na zimno i na ciepło, i jak reaguje na ssanie i jak pali(koszt wymiany membran to 4 x ok 400PLN), oczywiście sprawdź też kardana - jak masz znajomego mechanika to powie jak to zrobić (na prawdę banalnie).

Jak już kupisz dopieszczoną Madzię i nie skasuje Cię na początek, musisz liczyć się ze sporym spalaniem (rozrzut w zasadzie od ok 7l do nawet 12l/100km).

Oczywiście nie położysz się na tym (albo tylko raz), bo to sprzęt do szybkiej jazdy tylko po prostej.

 

Motocykl jak widzisz do tanich w serwisie nie należy i dlatego jest dużo "inteligentów" wygłaszających swoje opinie na podstawie zaniedbanego i rozregulowanego repcia, którego niestety często można spotkać.

Ja w swoją Madzię włożyłem na prawdę sporo (części zamawiam tylko w oryginale) i na dzień dzisiejszy zamyka mi się koło 20tys.

Mam jednak coś, co na prawdę sprawia mi ogromną frajdę. Te 100Nm z silniczka V4 to jest coś!

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem magne z 85r. chodzila super :buttrock: zalozylem jej nizsza kierownice ,od nakeda jakiegos :icon_rolleyes:

jedynie co mi nie pasowalo to to ze przy wiekszych predkosciach rama nie dawala rady :crossy: motor stawal sie wiotki szczegolnie na lukach . pomijajac ta przypadlosc -sprzet super . sprzedalem ja do ostródy swego czasu ;)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Prawda jest taka że zawsze ludziska zachwycają się mocą w Magnie , coś jest na rzeczy ale czy to jest najważniejsze ?

Myślę, że większość zachwyca się tzw całokształtem. Ze stosunkowo niewielkiego silnika (teraz 1100ccm już nie robi takiego wrażenia) masz 136KM (tyle jest wg danych katalogowych ze stron amerykańskich) i 100Nm. A motorek przy tym nie jest za szeroki ani za ciężki, no i oczywiście przy -moim zdaniem - dyskretnym wyglądzie potrafi pokazać szlifierkom, gdzie ich miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

136 ? Przeglądnąłem wiele amerykańskich stron i nigdzie nie spotkałem się z tą liczbą.Z mniejszą o około 20,wiele razy :cool: Pozdrawiam

Jak stanę na nogi, to poszperam i Ci prześlę. Na razie niestety nie mogę nawet za długo chodzić, ale na pewno nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...