Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Sprawdziłem nowego AMSa więc tak po 400km jest troszkę głośniej niż na starej wersji. Nowa baza ma obniżoną lepkość ale dodatek ZDDP pozostał prawie niezmieniony. Ogólnie nie jest źle wynik po 350km wypadł bardzo ładnie. Wkurza mnie tylko to że popsuli w nowej formule pienienie czyli dołożyli trochę grupy III.

 

report1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Harley rekomenduje wedlug mnie zle oleje do swoich maszyn, pomijajac skrzynie gdzie juz wiekszosc z was sie kapnela ze lepszym wyjsciem jest typowy olej do przekladni, zaczalbym od silnika gdzie na wasze warunki 10w60 lub 20w70 ulzy troche silnikowi w korkach w upalne dni. Zainstalowanie chlodnicy oleju tez by bylo mile widziane.

Mniej by bylo kwaitkow z kapiacymi wyziewami ze skrzyni korbowej, robilem teraz silnik gdzie dostaly ognia pierscienie i stracily swoja eleastycznosc, przy wcale nie kosmicznych temperaturach otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kurcze dziwne z tego co pisałeś latałeś na AMS SAE60 to idealny olej do Waszych warunków. A le czytałem, że dużo ludków lata u Was na RL 20W-60 fajne ma wyniki. Szkoda, że u nas słabo z dostępem. Oczywiście można go dostać ale cena i czas leżakowania oliwy straszna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny to za duze slowo, lepszy od 20w50 to tak, w takie upaly jak sa to i 70 nic nie da, faktycznie troche pomaga oryginalna chlodnica oleju ktorej bylem kiedys przeciwnikiem. Tak czy siak mizernym doswiadczeniem uwazam ze wyziewy zakrapiane olejem z przedzialu korbowego sa wynikiem podciagania oleju pierscieniami, po honowaniu zebral 0,02 mm cylindra i wlozeniu nowych tlokow z kpl pierscieni ustaja. Nie jest to pierwszy moj przypadek, niech sie Fis wypowie on zeby na tym zjadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nie ma tu raczej az takiego znaczenia choc ja to zrobilem na AMS, a kolega na Mobilu. Moim przelecialem 15 tys mil wiec nie ze zuzycia zaczal brac w granicy 0,8 l moze wiecej na 5 tys mil, po wymianie problem znikl, na jak dlugo cholera wie. Zamontowalem mu chlodnice oleju, zaczalem lac 25W70 napewno troche to pomoze. Druga sprawa ja w dwie osoby 75-90 mph wiec ognia on dostaje plus zabojcze korki. Kolega przelecial 29 tys mil i jezdzilby dalej zebym nie zaczal sprawdzac u niego stanu oleju :) a najpierw wielkosci kropel oleju na posadzce w garazu, prawda taka ze najwiecej sie gubi podczas jazdy i tyle. W tym drugim zmienilismy na S&S caly big bore kit, inna jakosc wykonania, mysle ze na tym polata dluzej.

Stad mozna tlumaczyc w wiekszosci HD montaz odmy i wyprowadzanie je na glebe zeby nie zafajdac gaznika. W sprawnym silniku nie powinno to miec miejsce, tylko opary i nie wilgotne powinny byc, a tu krwa jak w 125p z przelotem 250 tys km z taryfy odkrecasz wieko od filtra a tam kisiel, co to ku*wa za jakosc :)



He powiecie kupil se Moto Guzzi i juz zaczal napierdalac na HD, nic z tego dalej mam HD i miec bede z calymi jego wadami i zaletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam Ja chyba w tym roku spróbuje Valvoline VR1 20W50 do silnika. Choć to nie formuła co w USA ale na naszą pogodę powinien być ok.

 

Witam,

 

Maniek, jest szansa na podobny test Valvoline jak przeprowadziłeś na Amsie? Jestem bardzo ciekawy porównania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę, posiadam Road Kinga 2004r po zakupie wymieniłem olej w sprzęgle i wlałem ten sam co do silnika czyli valvoline 20w50., Teraz jak na zimnym silniku wbijam jedynkę to jest dosyć głośny trzask i szarpnięcie, nie wiem jak było wcześniej przed wymianą oleju bo moto przywiozłem w zimie i nie jeździłem. Olej który zlałem ze sprzęgła miał kolor lekko zielony i był bardzo czysty. Czytalem na forach że harley tak ma ale ten trzask jest denerwujący co mogę z tym zrobić. Nie chcę wlewać Atf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...