Skocz do zawartości

Problem zgasł w czasie jazdy i nie odpala


luka9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w czasie jazdy dzisiaj nowo zakupionym motocyklem nagle przestał przyspieszać tylko hamować silnikiem (silnik był tylko napędzany rozpedem) dopoki się nie zatrzymałem i próbuje odpalić i nic rozrusznik kręci ale nie słychać chęci zapalenia nawet (wiecie pewnie jaki jest dźwięk gdy nie ma iskry silnik kompletnie inaczej kręci wtedy) dopchalem go do stacji benzynowej, kupiłem próbnik za 5 zł i ściągam fajke ze świecy (najpierw sprawdziłem oczywiście czy próbnik działa na rozruszniku i świeci) wiec wsadzilem próbnik do fajki i kręcę rozrusznikiem i zong zero reakcji ze strony próbnika nawet nie mignela, niby nie jestem w 100% pewny czy tak da rade sprawdzić akurat prad na fajce, poprawcie nie czy to była dobra metoda, jeśli tak to co mogło się zepsuć? Brak masy, moduł, fajka i co ewentualnie jeszcze, dodam że byłem na myjce umyć moto jeśli to w czymś może pomóc, ale starałem się nie lać na silnik itp

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu zadzwonił do mnie klient który kupił ode mnie Yamahe z podobnym objawem, tylko w moim przypadku pomogło jak mu doradziłem żeby przekręcić kranik w pozycję "rezerwa". Zakładam że u ciebie nie w tym problem? :P

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć świecę włóż do fajni przyłóż do silnika i zakręć i patrz jednocześnie czy jest iskra ,jak nie ma inna świeca ,jak dalej nie ma to moduł albo cewka a i może nawet stator . jak jest iskra to gaźnik wytrzyść ,może woda się dostała jak myłeś moto .jak to spr to będziemy szukać dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw sprawdzić Iskre na świecy, a potem na kablu bez fajki, no i potem jak rozumiem zostaje tylko podmienić moduł, cewkę tez chyba tylko można podmienić dla sprawdzenia? i stator tez chyba można sprawdzić z tego co czytałem, no i jeszcze chyba prawie bym zapomniał o czujnik zapłonu/impulsatorze tylko niewiem czy da się go sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa to inaczej stopka boczna .Przy niej fabrycznie jest czujnik żebyś z rozłożoną nie odjechał.

Hujsung jest koreański - półka wyżej od chinoli.

Jak masz drugą sprawną świecę to nie wykręcaj z głowicy tylko zdejmij fajke , wsadź świece , przyłóź do masy i zakręć . Iskra ma być niebiesko- biała . Jak nie masz drugiej wiecy to wykręć tą z głowicy .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze dwa trzy pytania czy fajka świecy powinna latać na boki z założona świecą? pytam bo w samochodzie przewody dość ciasno trzymają się na świecy a tutaj mogę normalnie ruszać fajka na boki (próbowałem ja wcisnąć mocniej ewentualnie ale nie dałem rady). Drugie pytanie to czy cewkę lub moduł mogę zastosować inna niż miałem czy musi być taka sama? (konkretnie od tego modelu?). No i sprawa z impulsatorem czy można go też stosować zamiennie z innymi podobnymi?

Pozdrawiam

Edytowane przez luka9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze dwa trzy pytania czy fajka świecy powinna latać na boki z założona świecą? pytam bo w samochodzie przewody dość ciasno trzymają się na świecy a tutaj mogę normalnie ruszać fajka na boki (próbowałem ja wcisnąć mocniej ewentualnie ale nie dałem rady). Drugie pytanie to czy cewkę lub moduł mogę zastosować inna niż miałem czy musi być taka sama? (konkretnie od tego modelu?). No i sprawa z impulsatorem czy można go też stosować zamiennie z innymi podobnymi?

Pozdrawiam

Nie myśl do przodu tylko najpierw sprawdz iskre na swiecy tak jak ci radzili bo może sie okazac ,że ten twój próbnik za 5zł to nie do tego służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...