Skocz do zawartości

Wymiana oleju yamaha yzf 426 2000rok i inne pytania egzystencjalne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie jak wymienic olej w yzf426 tzn. ile wchodzi tam oleju gdy wymieniam tez filtr i o co chodzi z tym olejem w ramie gdzie ogolnie mam ostatecznie wlac olej w silnik czy w rame ?? i czy odkreca sie pozniej lekko waz i pare ruchow kopka zeby zobaczyc czy idzie do glowicy?? nie mam serwisowki wiec moze ktos pomoze?? dzieki z gory

 



i jaki olej 10w40 moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystki tak jak w temacie jak wyglada wymiana oleju w yamaha yzf 426 4t tzn. ile tam wlac swierzego jak wymieniam filtr i czy trzeba odpowietrzyc pozniej uklad olejowy?? jaki najlepiej olej tam lac 10w40 i dlaczego po jakis 15 min po zgaszeniu motoru na miarce jest nadstan jakies 5 cm nad max z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie jak sprawdzic stan oleju tzn. czy na zimnym silniku cz odpalic motor zgasic i sprawdzic dodam ze jak postoji z dwa dni to jest na polowie min a max a po odpaleniu i zgaszeniu poczekaniu chwile jest z 5cm na max?? wiec o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalasz, 5-7min ma pracować na jałowych(bez przegazówek, bez ssania), gasisz, moto stawiasz do pionu na kołach (bez obciążenia), po ok 3min po zgaszeniu sprawdzasz poziom w ramie

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko przypomina nalewanie piwa do kufla z pewnej wysokości: tuż po zalaniu masz pełny kufel, bo piwo jest wzburzone i napowietrzone. Jak go odstawisz, to po jakimś czasie jego poziom się stabilizuje i jest dużo niższy. Ale realnie właśnie tyle masz piwa w kuflu.

 

Ja zawsze jak wymieniam olej, to zalewam świeży do poziomu MAX, po czym odpalam na chwilkę silnik (dosłownie na 10 sekund), żeby rozprowadzić olej po całym silniku, napełnić nowy filtr itd. Potem odstawiam moto na dość długo i dopiero uzupełniał poziom ponownie do MAX. Wtedy mam gwarancję, że olej ma rzeczywiście taki, a nie inny poziom. Nawet jeżeli byłoby go minimalnie powyżej oznaczenia MAX to nic się nie stanie, natomiast odwrotna sytuacja jest niebezpieczna (zwłaszcza, że crossówki często przepalają nieznaczną ilość oleju, co może spowodować, że po 4-5 godzinach upalania byłoby go za mało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WR 250 na zimnym bagnet pokazywał że nie ma nic. Z tego co wyczytałem w serwisówce trzeba zagrzać, odstawić na pare min, wypionować, sprawdzić.



Zawsze sprawdzasz na zimnym silniku, żeby jak najwięcej oleju spłynęło do miski. Pamiętaj, żeby motocykl był ustawiony poziomo i ustaw tak poziom oleju, żeby sięgał do poziomu MAX.

 

Mnie tak na kursie uczyli a uważam że to nie prawda ;P patrz przykład wyżej :P

 

Edit:

 

ENGINE OIL LEVEL INSPECTION
1. Start the engine, warm it up for
several minutes, and then turn
off the engine and wait for five
minutes.
2. Place the machine on a level
place and hold it up on upright
position by placing the suitable
stand under the engine.
3. Remove:
• Oil tank cap 1
1
4. Inspect:
• Oil level
Oil level should be between
maximum a and minimum b
marks.
Oil level is low → Add oil to
proper level.


koledzy na zimnym silniku jak stal pare dni to nawet do min. nie doszedl olej a jak odpale pozniej wylacze silnik i odczekam jakis czas to jest gdzies z jakies 5 cm.nad max?? pomocy

 

masz za duzo

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko przypomina nalewanie piwa do kufla z pewnej wysokości: tuż po zalaniu masz pełny kufel, bo piwo jest wzburzone i napowietrzone. Jak go odstawisz, to po jakimś czasie jego poziom się stabilizuje i jest dużo niższy. Ale realnie właśnie tyle masz piwa w kuflu.

 

Ja zawsze jak wymieniam olej, to zalewam świeży do poziomu MAX, po czym odpalam na chwilkę silnik (dosłownie na 10 sekund), żeby rozprowadzić olej po całym silniku, napełnić nowy filtr itd. Potem odstawiam moto na dość długo i dopiero uzupełniał poziom ponownie do MAX. Wtedy mam gwarancję, że olej ma rzeczywiście taki, a nie inny poziom. Nawet jeżeli byłoby go minimalnie powyżej oznaczenia MAX to nic się nie stanie, natomiast odwrotna sytuacja jest niebezpieczna (zwłaszcza, że crossówki często przepalają nieznaczną ilość oleju, co może spowodować, że po 4-5 godzinach upalania byłoby go za mało).

 

Straszne bzdury wypisujesz. Olej to nie piwo, pieni się, ale nie jak piwo. Tak sobie możesz zalewać olej do auta. Nie zdziw się jak pewnego dnia korba powie dobranoc.

Olej w motorze gdzie masz SUCHĄ MISKĘ nalewa się i sprawdza tak jak napisał to 4jku. W zależności od modelu i od konkretnego silnika można robić odstępstwa, ale generalnie taka jest procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się olej pieni to trzeba zmienić markę, ma się nie pienić

w WR i DRZ są suche miski, olej siedzi w ramie dlatego na zimnym nic nie sprawdzimy, trzeba odpalić i zagrzać silnik(olej)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autora wszystkich tych wątków proszę po pierwsze o zachowanie elementarnych zasad kulturalnego korzystania z forum. w drugiej kolejności sugeruję zamiast zadawania kolejnych banalnych pytań, o samodzielne poszukanie odpowiedzi w serwisówce. trochę pomyślunku nie boli

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...