Skocz do zawartości

Czytnik e-book do 300 zł


bonhart88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę kupić żonie czytnik e-book, ma służyć tylko do czytania dokumentów i już.

Mam przeznaczone na to max 300zł, co mam kupić?

Słyszałem o marce Kindle - podobno dobra.

 

Wziąć to co najpopularniejsze na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja bym odżałował jeszcze kilka zł i wziął tego z podświetlaniem http://www.amazon.de/gp/product/B00JG8GBDM/ref=fs_pino/280-5062471-2657321 w domu mam i tego z podświetlaniem i tego bez i ten podświetlany to mistrz. W jednym i drugim bateria trzyma lekko 2-4 tyg. w zależności ile czytam. Ja jestem zadowolony z kindla i nie zamienił bym na inny czytnik.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam paparwhite, bez reklam, ale one rzeczywiście w niczym nie przeszkadzają, ot, wygaszacze ekranu.

Paperwhite będzie droższy niż 300 zł, ale podświetlenie to najlepsza rzecz, jeśli dzielisz z kimś sypialnię i nie musisz włączać światła. W słońcu dużym także się przydaje. Wytrzymałość baterii to kilkanaście dni. Za nic nie zamienię swojego kundla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pocketbook BasicTouch, korzystałem też kiedyś z Kindle Keyboard. Pocketbook w stosunku do Kindla ma jedną wadę, ale niestety jest to ważna rzecz, mianowicie ekran jest troszkę bardziej szary. Oba te czytniki nie miały podświetlenia i teraz kupując na pewno bym do tego dołożył.

Bardzo fajną sprawą jest ekran dotykowy. Pocketbook ma znacznie większy zakres formatów plików, które obsługuje. Niestety wbrew temu co piszą w necie i różnych testach nie jest wcale taki szybki, ale to akurat nie jest taki wielki problem. Bateria wystarcza na miesiąc czytania po 2-3 godzin dziennie.

 

Ja się skusiłem na mnogość formatów, ale dziś z perspektywy prawie roku używania i ponad setki przeczytanych książek wziąłbym Kindla z podświetleniem, bo nawet ten bez podświetlenia ma po prostu lepszy kontrast.

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kobo, ale to jest więcej niż 300 PLN. Ale bez czytnika jak bez ręki. :D

Kobo ma większy ekran, pozwala na więcej, tzn mam zainstalowane 3 różne programy do czytania książek i to się bardzo przydaje. Różne książki się różnie wyświetlają.

Aha, i jak chcesz używać czytników to zapoznaj się programem Calibre. Biblioteka na komputerze, pozwala bezproblemowo przekładać książki z kompa na czytnik.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kobo, ale to jest więcej niż 300 PLN. Ale bez czytnika jak bez ręki. :D

Kobo ma większy ekran, pozwala na więcej, tzn mam zainstalowane 3 różne programy do czytania książek i to się bardzo przydaje. Różne książki się różnie wyświetlają.

Aha, i jak chcesz używać czytników to zapoznaj się programem Calibre. Biblioteka na komputerze, pozwala bezproblemowo przekładać książki z kompa na czytnik.

ja jestem praktycznie analfabetą, czytnik dla żony, ale ok powiem jej o tych cudach

 

edycja:

na 99% kupie kindle paperwhite 2, w internetach chodzą po 500zł, liczyłem że wydam mniej, ale trudno.

dziękuje za pomoc

Edytowane przez bonhart88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% kupie kindle paperwhite 2, w internetach chodzą po 500zł, liczyłem że wydam mniej, ale trudno.

dziękuje za pomoc

Zasadniczo nie pożałujesz. :) u mnie i żona i córki mają... jak ktoś lubi czytać to naprawdę super sprawa.

Poza tym, jak kochasz, to żadne pieniądze wydane na kobitę nie są za małe :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...