Skocz do zawartości

Kawasaki ZX10r vs Honda CBR 1000rr Fireblade


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje zmianę maszyny i stoję przed dylematem co wybrać...

 

Kawasaki ZX10r czy Honda CBR 1000rr Fireblade SC59 ????

 

Interesują mnie modele od 2009r.

Budżet około 30 tys zł.

Nowy motocykl zostanie uzbrojony w sportowy uklad wydechowy, filtr k&n i power commandera, co wpłynie na jego charakter.

Na początku myślałem o zmianie na ZX10r model od 2008r , ale najbardziej podoba mi sie Honda CBR, ze względu na swoje wymiary i wagę. Jedynie przeraża mnie w niej , pogłoska o pożeraniu znacznych ilości oleju...

Zastanawiam się też nad osiągami tych maszyn w stosunku do siebie i mojej obecnej ZX10***, która ztych maszyn będzie mocniejsza? Czy jakaś różnica jest odczuwalna ?

 

Którą maszynę bardziej polecacie ????

 

 

 

 

***Obecnie latam Kawasaki ZX10r 2004r po małym tuningu :)

(power commander, cienka uszczelka pod głowicą, filtr k&n, pełny układ wydechowy Leo Vince)

Osiągi:

pierwszy bieg 169km/h

dwójka 218km/h

licznik zamyka na piątce 299

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Brakuje Ci mocy w kawie ZX 10R ? :biggrin:

 

 

***Obecnie latam Kawasaki ZX10r 2004r po małym tuningu :)

(power commander, cienka uszczelka pod głowicą, filtr k&n, pełny układ wydechowy Leo Vince)

Osiągi:

pierwszy bieg 169km/h

dwójka 218km/h

licznik zamyka na piątce 299

 

Wpis typowy, mistrza prostej. Człowieka, dla którego motocykl jest doskonałym i jedynym narzędziem do wyżycia się.

Jazda motocyklem to nie tylko odwijanie na prostej do odcinki na każdym biegu. Są jeszcze zakręty, tor wyścigowy, turystyka motocyklowa.

W pewnych kręgach gdybyś powiedział, że brakuje Ci mocy byłbyś z miejsca wyśmiany. 99% motocyklistów którzy zmieniają starszy litrowy motocykl na nowszy nie robi to ze względu na wyższą moc silnika tylko na inne walory. Do tego trzeba jednak dorosnąć. ;)

Jakby jednak dalej mocy brakowało to polecam Hondę CBR 1000rr i kompleksowy tuning silnika u naszych zachodnich sąsiadów ewentualnie turbo.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Limo celna uwaga ;)

 

Biorąc pod uwagę, że jeździłeś już starą 10-tką zostałbym przy kawasaki. Jest zdecydowanie bardziej dzika i mniej przewidywalna od hondy. Miałem fireblada, ale sc57a i po przesiadce na gixa wiem, że do litrowej hondy w sporcie raczej nie wrócę. Teraz tylko w grę wchodzi nowa dycha albo beta s1000rr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poprosiłem rodziców i mi kupili BMW S1000R 2015r do tego garaż i dom z basenem :biggrin: Limo poproś swoich może też Ci kupią...

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Brakuje Ci mocy w kawie ZX 10R ? :biggrin:

 

 

***Obecnie latam Kawasaki ZX10r 2004r po małym tuningu :)

(power commander, cienka uszczelka pod głowicą, filtr k&n, pełny układ wydechowy Leo Vince)

Osiągi:

pierwszy bieg 169km/h

dwójka 218km/h

licznik zamyka na piątce 299

 

Wpis typowy, mistrza prostej. Człowieka, dla którego motocykl jest doskonałym i jedynym narzędziem do wyżycia się.

Jazda motocyklem to nie tylko odwijanie na prostej do odcinki na każdym biegu. Są jeszcze zakręty, tor wyścigowy, turystyka motocyklowa.

W pewnych kręgach gdybyś powiedział, że brakuje Ci mocy byłbyś z miejsca wyśmiany. 99% motocyklistów którzy zmieniają starszy litrowy motocykl na nowszy nie robi to ze względu na wyższą moc silnika tylko na inne walory. Do tego trzeba jednak dorosnąć. ;)

Jakby jednak dalej mocy brakowało to polecam Hondę CBR 1000rr i kompleksowy tuning silnika u naszych zachodnich sąsiadów ewentualnie turbo.

Lepiej bym tego nie ujął.

A tak w temacie (nie biorąc pod uwagę szpanerskich cyferek na prostej) to Kawasaki technologicznie od 2008 roku jest daleko z przodu przed Hondą, która śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...