Skocz do zawartości

Klamoty do tuningu CB 400


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem co Ty chcesz azotować ?

Wał korbowy, wałek rozrządu, zawory... Nie po to zrobiłem temat, zeby wymieniać co można azotować, szukam elementów do kupienia.

 

Edit.: Swoją drogą polecam lekturę M. F Ashby'ego na te tematy

Edytowane przez moskit122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do podręcznika guru tuningu a pytasz amatorów ?

 

A tak poza tym to przypomnij mi w którym silniku z kraju kwitnącej wiśni jest azotowany wał korbowy ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashby guru tuningu, dziadek prawie 90-letni... Taa bardzo dziękuję za rzeczową dyskusję, szczególnie jeśli chodzi o taki autorytet w dziedzinie metaloznawstwa...

Może mi Pan Panie Piotrze wysłać zgłady do badań to chętnie odpowiem na to pytanie, nie będę budować seryjnego silnika z kraju kwitnącej wiśni tylko jednostkę jeszcze bardziej wysiloną ale w chwili obecnej nie mam zamiaru się zastanawiać jaką metodę obróbki cieplno-chemicznej mam obrać dla jakich elementów bo to nie ma w tym momencie znaczenia. Jeszcze raz powtórze pytanie, czy ktoś zna firmy produkujące elementy tuningowe do tej jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie produkuje części do tuningu tego pradawnego silnika bo nigdy nie było takiej potrzeby ale są za ro kity do obniżania mocy tego silnika i jeżeli taka informacja Cię nie zadowala to szukaj informacji bezpośrednio w Japonii

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że satysfakcjonuje. Trochę szkoda, do CB 750 bez problemu idzie taki kit podobno dostać (a to też zabytek), myślałem, że w tym przypadku też będzie tak łatwo no ale co zrobić... trzeba będzie wszystko pomierzyć, policzyć obciążenia, dorwać stare zepsute elementy do badań i wzmocnić obecne... Słodko :) Droga się wydłuży znacznie ale jak wspomnałem na początku ma być "pełen budyń".

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś w ogóle w rękach klamoty z tego silnika ?

teraz by z niego 3 zrobili.....

 

 

tu masz trochę przetarty szlak, co prawda 4cyl ale na praktycznie seryjnym silniku, jak bym się nie odważył, nie przy seryjnym zawieszeniu i hamulcach

http://forums.sohc4.net/index.php?topic=72590.0

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś w ogóle w rękach klamoty z tego silnika ?

teraz by z niego 3 zrobili.....

 

 

tu masz trochę przetarty szlak, co prawda 4cyl ale na praktycznie seryjnym silniku, jak bym się nie odważył, nie przy seryjnym zawieszeniu i hamulcach

http://forums.sohc4.net/index.php?topic=72590.0

 

 

Ale ma być pełny kisiel to pewnie zawieszenie i hamulce zrobi :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj się tym zajmuję dlatego zadałem konkretne pytania, znalazłem kilka firm, wysłałem zapytania. Co do zawieszenia to mam dostęp do dużego zaplecza, coś się dobierze ale to jest osobny temat. Żadnego Bandita nie chce i nie będe się nad tym zastanawiał.

Enduromaster: znalazłem ten temat jak i znalazłem gościa który zamontował turbo do twina, mam już klamoty do wtrysku, teraz zastanawiam się z producentem zewnętrznego ecu co zrobić z zapłonem, mam hamownię pod ręką...

Jak chcecie to obstawiajcie, "mi to lotto" raczej za dużo na forum się nie będe chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...