Skocz do zawartości

Nowość S1000XR - widzieli? :)


Rekomendowane odpowiedzi

No sorry, ale jak lepszy silnik? Co to znaczy "lepszy" silnik? Bodajże 115KM przeciw 160KM w S1000XR. Moment S1000XR też ma z 25-30Nm wyższy. Silnik o większej pojemności i mocy podnosi cenę i to reguła w motoryzacji - w puszkach też. Do tego S1000XR może mieć chyba więcej nowinek technicznych na pokładzie niż MT09, np. asystent zmiany biegów. Ma takie coś w opcji Tracer? Chyba nie. Wg mnie Tracer to poprawny sprzęt, który może się podobać, natomiast S1000XR jest naszpikowany gadżetami znanymi z innych modeli BMW. Co z tego, że wykorzystuje swoje rozwiązania z innych modeli skoro są dobre? Podsumowując - konkurencją dla S1000XR raczej jest Multistrada niż Tracer. Stąd takie różnice w cenie. Audi też jest droższe od Toyoty i nie oznacza to, że Toyota jest lepsza ;)

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle szumu. Te motocykle nie konkurują bezpośrednio o klienta. Człowiek który naciułał na Tracera nawet nie spojrzy na S1000XR i odwrotnie.

giemul podoba ci się Tracer to go kupuj, ale nie musisz przy okazji siać propagandy :) :wink:

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul podoba ci się Tracer to go kupuj, ale nie musisz przy okazji siać propagandy :) :wink:

O to to to to. I tu i w wątku o MT09 Tracer i nawet na forum BMW wychwalasz Giemul tego tracera pod niebiosa, jakby Ci za to płacili. Wygląda to nieco podejrzanie ;)

Załatwisz nam testówki? :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedługo będzie do przetestowania przez zwykłych zjadaczy chleba... Wieść gminna niesie, że wrażenie będzie piorunujące.

W tej chwili dosiadam K1300S i prędko się z nim nie rozstanę, ale nie mogę się doczekać jazd próbnych na XR :)

 

 

----------

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

nawet mi się wierzyć nie chce że ktoś w ogóle porównał te sobą te dwa motocykle...

 

Tak podejrzewam , tacy jak ty wierzą tylko w jedno - GSa :biggrin: Bez obrazy Chopok !

 

A takim co myślą podobnie jak ty , że to herezja to polecam postudiować sobie rozwiązania techniczne, nałożyć rozebrane z owiewek zdjęcia jednego motocykla na drugi i polukać na wymiary . Wtedy dobrze widać o czym moja gatka .

 

A to że kasa 2 razy taka za BMW to norma I TAK MA BYĆ ! Ale to nie zmienia faktu że się sugerowali i to mocno innym motocyklem . To że klient docelowy też inny to też normalne , bo Tracer ma zdecydowanie innego odbiorcę niż XR .

 

Jak pisałem rok temu , tak dalej twierdzę że to jest zwalone od Japońców . Silnik dali ogniowy z eSki bo taki mieli najbardziej ogniowy i tyle .

Edytowane przez giemul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci do których to jest kierowane , zapłacą :biggrin: Nawet ich cieszy że tyle a nie mniej .Krawaciarstwo z biur ustalających ceny BMW to wie :cool: dlatego taniej nie będzie . To się i tak sprzedaje jak ciepłe bułeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce w pełnym wyposażeniu jest o około 20% tańszy od Multistrady :) więc nie ma tragedii. Ale mam nadzieję, że będzie znacznie mniej awaryjny...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...