Skocz do zawartości

Supermoto 125ccm YamahaXT-DT ,Suzuki DR , Kawasaki KLX, HUSQVARNA


Rekomendowane odpowiedzi

Qadrat

 

Nie jestem do końca przekonany ze wszystkich tu przypadkach były zmieniane zębatki trzeba by było się zapytać autora filmu ( pierwszy filmik to jest yamaha td 125 X)

 

Ten artykuł co podałem tez nie wiadomo czy były zmieniane zębatki w tej Yamasze to wersja X nie RE ( prędkość powala 155km/h )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DT 125 trochę latałem bo to było moje pierwsze poważne enduro i gwarantuję, że zdrowa i odblokowana na seryjnych zębatkach (przód 16, tył 57) leciała max 120km/h. Można założyć większy przód / mniejszy tył i wtedy poleci więcej ale będzie kiepsko przyspieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xtx to supermoto wiec jak na 125 to swoja moc ma i odpowiednie przełożenie, w porównaniu do 2t jest jednak o wiele mniej agresywna .Yamahę xt 660 r wybieram jak pisałem na delikatnego off-a polne , leśne drogi , łąki Sprzęt tani w użytkowaniu wytrzymały , nie zależy mi na osiągach to moje pierwsze kroki w off wiec chyba xtr sie nada .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś masz problemy nieziemskie. Soft enduro 2t to praktycznie nie jedzie. XT 660 R to też jakieś ciężkie próchno. Najpierw zadaj sobie pytanie do czego ci potrzebny jest motocykl. Tak samo te twoje marzycielskie Suzuki DR 650 SE, to też próchno. Te 38KM w DT to sobie włóż między buty... DT to ma 22 KM na kole, a nawet zapominasz o tak prozaicznej wartości jak moment obrotowy. Jeżeli jak już wybierasz pomiędzy próchno 125 2t, a próchno 600 4t to to drugie dla ciebie jest sto razy lepsze. Jeżeli jednak nie chcesz próchna to kup se hard enduro 2t 250-300 i ci nikt nie podskoczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś masz problemy nieziemskie. Soft enduro 2t to praktycznie nie jedzie. XT 660 R to też jakieś ciężkie próchno. Najpierw zadaj sobie pytanie do czego ci potrzebny jest motocykl. Tak samo te twoje marzycielskie Suzuki DR 650 SE, to też próchno. Te 38KM w DT to sobie włóż między buty... DT to ma 22 KM na kole, a nawet zapominasz o tak prozaicznej wartości jak moment obrotowy. Jeżeli jak już wybierasz pomiędzy próchno 125 2t, a próchno 600 4t to to drugie dla ciebie jest sto razy lepsze. Jeżeli jednak nie chcesz próchna to kup se hard enduro 2t 250-300 i ci nikt nie podskoczy....

 

To może od razu jakąś Hayabusę, wtedy nikt nie podskoczy? Temat o drogowych motocyklach a wyskakujesz z hard enduro. W każdym, dosłownie każdym temacie, w którym się udzielasz wyskakujesz z tekstami, że inne motocykle "to próchna" a tylko jedyny słuszny wybór to 250 2t. Jakieś zboczenie czy może nigdy czymś innym nie jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Smiało możesz kupować motocykl 125cm3 i bawić się jazdą.



co do tego próchna - jest takie powiedzenie "zapomniał wół jak cielęciem był".



To nie sa motocykle na długie trasy, ale dają mnóstwo frajdy -do zabawy i nauki cieżko o coś lepszego

http://otomoto.pl/husqvarna-sm-sm-125-2005-r-okazja-M3969723.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mój post był w tonacji pół żartem, pół serio. Autor tematu sam nie wie czego chce, do jego wymagań oczywiście 2t 250 się nie nadaje. Prędzej poleciłbym jakieś lc4 albo xr 650, 125 2t to będzie katorga powyżej 100 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc wszystkim myślę ze temat został wyczerpany

 

Jak wcześniej pisałem robię prawko A kupuje 650 Suzuki ponieważ ten motor jest uniwersalny prosty w budowie w dodatku ma spora moc a 125 możliwe , ze tez kupie ponieważ jest lekki takim mógłbym wjechać wszędzie nikt by za bardzo się nie bulwersował ponieważ to malutki motor nie robi aż takiego wrażenia jak te co waza po 180kg powyżej pojemności 600

 

Uzytkownik od próchna podał HONDA XR 650R fajny motor tyle ze wysoki podobno z częściami są problemy z używanymi i drogie? jakiś znalazłem temat ludzie piszą o tym, ze to wynalazek? ale fajny lekki jak na swoja pojemność a no i podobno strasznie mocny niebezpieczny wręcz ale tez ma prosta budowę ? nie ma w nim elektrycznego startera ?

Edytowane przez Super125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma startera, z częsciami patrząc po allegro kicha(częsci z żadnej innej hondy xr , nx, xl,nie pasują), lekki to pojęcie względne, mocny napewno, tyle ze za mocą nie wyrabia reszta jak to bywa w japoncach i w praktyce w terenie szybsze będzie byle jakie enduro 125

 

wynalazek to nie jest, sprzęt na swiecie bardzo znany i lubiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jako że jest to mój pierwszy post to przedstawie się. Mam na imię Damian i od 2 sezonów jeżdżę na TZR 50. W maju koncze 16 lat, i za niedługo bniorę się za robienie A1. Podstawy jazdy na moto myśle, ze mam ogarnięte. Będ oczywiscie chcial zmieniać moto na 125 i tutaj nasuwa mi sie dylemat co wybrać. Zainteresowalo mnie mocno super moto w 2T, co do 4T nie jest zbyt przekonany. Spodobała mi sie Husqvarna SM 125, ale ciezko ją u nas dostać oraz Aprilia SX 125. Patrzyłem równiez na Yamaha WR125x, ale to 4T - wiec do konca nie jestem pewien czy z czasem bedzie brakowalo mi tej mocy. Jest też super mocny KTM EXC 125, ale srodki raczej nie pozowala mi na kupno tej bestii :D Z chęcia poznam opinie na ten temat, zależy mi na tym aby ten motocykl cieszł mnie zawsze tak samo jak bym wsiadal za każdym razem pierwszy raz! Chce czuć frajdę z jazdy! Pozdrawiam, Damian!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...